گردشگري دلتا

مزاياي خريد خانه در محله دهكده المپيك

دهكده المپيك، محله چهل‌ساله تهران است كه دسترسي آن به امكانات شاخص و متنوع مانند يك آهنربا متقاضيان را جذب مي‌كند.
خريد آپارتمان در دهكده المپيك

آيا مي‌دانستيد محله دهكده المپيك واقع در منطقه ۲۲ تهران، در گذشته بخشي از كن و منطقه ۵ شهرداري تهران بوده است؟ اگر قصد خريد آپارتمان در دهكده المپيك را داريد با مجله دلتا همراه شويد.

به گزارش مجله دلتا تمام شهرت محله دهكده المپيك به دليل ساخت مجموعه ورزشي ۱۰۰ هزار نفري آزادي در چند دهه گذشته است و همين موضوع موجب شده تا سرمايه‌گذاران همچنان در سرمايه‌گذاري‌هاي خود به چشم ديگري به اين محله نگاه كنند.

دهكده المپيك يكي از محله‌هاي شمال غربي تهران بوده و از شمال به رشته‌كوه البرز، از جنوب به بزرگراه همت، از شرق به باغ‌هاي كن و از غرب به شهرك راه‌آهن محدود است. شهرك دهكده المپيك با ساختمان‌هاي متحدالشكل خود در اين محله قرار دارد. يك اتفاق منجر به ساخت اين شهرك در دهه ۴۰ شد؛ قرار گرفتن ايران به‌عنوان ميزبان بازي‌هاي آسيايي ۱۹۷۴.

دهكده المپيك در گذشته

برگزاري بازي‌هاي آسيايي در سال ۵۳ و ميزباني ايران از سه هزار ورزشكار، ساخت دهكده المپيك را رقم زد؛ بنابراين اين محله مانند محله‌هاي ديگر تهران همچون اقدسيه ، دارآباد ، اختياريه و… از قدمت چندان طولاني برخوردار نيست. در اواخر دهه ۴۰ زمين هاي اين محله براي ساخت سالن هاي ورزشي، آپارتمان هايي براي استراحت و اقامت مهمانان انتخاب شد. ساختمان‌هاي شهرك بعد از پايان مسابقات بدون استفاده ماند و فقط چند تن، مامور حفاظت از اين شهرك شدند.

بعد از انقلاب اسلامي اين ساختمان‌ها به كاركنان سازمان تربيت بدني فروخته شد و زندگي در شهرك كه اكثر ساكنان آن كاركنان همين سازمان بودند، جنبه رسمي به خود گرفت. بعدها محدوده كنوني دانشگاه علامه طباطبايي در اين محله تبديل به محل اسكان جنگ زدگان در جريان جنگ تحميلي و شهروندان شهرهاي جنوبي كشور قرار گرفت. دهكده المپيك به دليل هدف ساخت آن، معماري خاصي دارد. بلوك‌ها به وسيله فضاي سبز از يكديگر جدا شده‌ و محله‌اي دنج را ايجاد كرده‌اند.

دهكده المپيك

دسترسي به محله دهكده المپيك

اگر با خودروي شخصي تردد مي‌كنيد، لازم است بدانيد كه دهكده المپيك از غرب به بزرگراه آزادگان از شمال به جاده آبشار، از شرق به محله انديشه و از جنوب به بلوار علامه جعفري منتهي مي‌شود. خطوط اتوبوس صادقيه_دهكده المپيك، ميدان صنعت_كوهسار و پايانه آزادي_چيتگر دسترسي شما را به اين محله آسان مي‌كنند. خطوط مترو صادقيه و چيتگر و تاكسي‌هاي مستقر در اطراف آن‌ها نيز سرويس‌هاي حمل‌و‌نقل ديگري هستند كه دسترسي به اين محله را پوشش مي‌دهند.

مراكز تفريحي و ورزشي

سينما دهكده كه در سال ۴۲ افتتاح شده و در رده سينماهاي قديمي‌ساز قرار مي‌گيرد، در سال‌هاي اخير بازسازي شده و داراي دو سالن مدرن با درجه كيفي “يك” است. آبشار تهران و بوستان‌ جوانمردان نيز مراجعه‌كنندگان بسياري را به‌خصوص در تعطيلات به اين منطقه جذب مي‌كند. درياچه چيتگر (درياچه خليج فارس تهران) اين محله را به قطب گردشگري تبديل كرده‌ است. مساحت اين درياچه ۱۳۰ هكتار است و در مجاورت آن ۱۲۰ هكتار مجموعه تفريحي نيز در پهنه خشكي ايجاد شده‌ است؛ بنابراين در محله دهكده المپيك، خيالتان از لحاظ دسترسي به امكانات تفريحي راحت خواهد بود. معروف‌ترين مكان براي ورزش در اين محله باشگاه ورزشي توحيد است كه ورزش‌دوستان را فرا مي‌خواند.

محله دهكده المپيك

مراكز خريد

تعاوني كاركنان تربيت‌بدني، فروشگاه زنجيره‌اي شهروند بعد از زيرگذر آزادگان، بازار روز المپيك، مجتمع تجاري گلستان در ميدان لاله و فروشگاه‌هاي محلي كوچك و بزرگ ارائه كنندگان كالا و خدمات به ساكنان اين محله هستند.

قيمت ملك

سكوت و آرامش محله دهكده المپيك را نمي‌توان ناديده گرفت، به‌علاوه اين محله از امكانات ورزشي و تفريحي بسيار مناسبي برخوردار است كه بيشتر ورزشكاران معروف از امكانات آن استفاده مي‌كنند. اين عوامل، متغيرهاي تاثيرگذار بر قيمت ملك در محله دهكده المپيك بوده و موجب جذب افراد بسياري براي سرمايه‌گذاري در اين محله شده‌اند.

آپارتمان در دهكده المپيك

سطح قيمت خانه‌هاي اين محله به دليل بافت نسبتا قديمي آن متوسط است. در محدوده اطراف شهرك دهكده المپيك، آپارتمان‌هايي در حال ساخت وجود دارند. قيمت ملك بسته به متراژ، موقعيت و امكانات ملك در دهكده المپيك متفاوت است. قيمت هر متر مربع خانه ويلايي از ۱۶ تا ۲۷ ميليون تومان تخمين زده مي‌شود و آپارتمان‌هاي تازه ساز نيز از ۱۸ تا ۳۰ ميليون در دفتر مشاوران املاك آگهي شده‌اند. براي اطلاع دقيق از قيمت خريد آپارتمان در دهكده المپيك اينجا كليك كنيد.

محله دهكده المپيك


برچسب: خريد آپارتمان در تهران، اجاره آپارتمان در تهران، دلتا، املاك دلتا، مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۵۳:۲۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :