گردشگري دلتا

در بازار آبان‌ماه كدام خانه‌ها جذاب تر بوده‌اند؟

آمار بانك مركزي از بازار مسكن آبان‌ماه 98 مي‌گويد؛ قيمت آپارتمان‌ در تهران كاهش يافته و تعداد معاملات بيشتر شده است. در اين ميان برخي آپارتمان‌ها متقاضيان بيشتري داشته‌اند.
قيمت آپارتمان در تهران

بر اساس گزارش آبان‌ماه بانك مركزي، تعداد معاملات واحد مسكوني در پايتخت نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۴۰.۷ درصد كاهش داشته است. از سوي ديگر بررسي قيمت آپارتمان در تهران نشان مي‌دهد كه ارزش هر متر مربع خريد و فروش آپارتمان در مقايسه با ماه مشابه در سال گذشته، با ۳۵.۸ درصد افزايش روبه‎رو بوده است.

به گزارش مجله دلتا تعداد معاملات آپارتمان‌هاي مسكوني شهر تهران تا پايان آبان‌ماه سال ۹۸ حدود ۳۹ هزار و ۹۰۰ واحد مسكوني بوده كه گوياي ۵۶.۲ درصد كاهش در مقايسه با مدت مشابه در سال گذشته است.

كدام خانه‌ ها جذاب‌تر بوده اند؟

توزيع فراواني تعداد واحدهاي مسكوني معامله شده بازار مسكن بر حسب قيمت يك متر مربع بنا در آبان ماه امسال حاكي از آن است كه واحدهاي مسكوني در دامنه قيمتي ۷.۵ تا ۹ ميليون تومان به ازاي هر متر مربع با ميزان ۱۲ درصد، بيشترين سهم از تعداد معاملات شهر تهران را به خود اختصاص داده‌اند و دامنه قيمتي ۹ تا ۱۰.۵ و همچنين ۶ تا ۷.۵ ميليون تومان به ترتيب با  سهم ۱۱.۵ و ۱۰.۱ درصدي در رتبه‌ هاي بعدي قرار گرفته‌اند.

قيمت آپارتمان

چه خبر از وضعيت اجاره؟

در آبان‌ماه امسال، ميانگين قيمت هر متر مربع واحد مسكوني معامله شده از طريق بنگاه‌هاي معاملات ملكي در شهر تهران ۱۲ ميليون و ۶۸۰ هزار تومان بوده است كه در مقايسه با دوره مشابه سال گذشته افزايش ۷۴.۱ درصدي را نشان مي‌دهد.
براساس آخرين وضعيت قيمت آپارتمان در پايتخت، شاخص كرايه مسكن اجاره‌اي در شهر تهران و در كل مناطق شهري در ماه ياد شده نشان دهنده رشد به ترتيب ۳۱.۴ و ۳۱.۷ درصدي نسبت به ماه مشابه سال گذشته است. البته آمارها نشان مي‌دهد كه آهنگ رشد شاخص كرايه مسكن در آبان ماه كمتر از مهرماه بوده است و مالكان اندكي انعطاف نشان داده‌اند.

شايان ذكر است كه گزارش بانك مركزي از تحولات بازار مسكن تهران در آبان امسال، برگرفته از آمارهاي خام سامانه ثبت معاملات املاك و مستغلات كشور است.


برچسب: خريد آپارتمان در تهران، اجاره آپارتمان در تهران، دلتا، املاك دلتا، مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۰۹:۰۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :