گردشگري دلتا

همه چيز درباره خريد آپارتمان در محله اختياريه

محله اختياريه به اعتبار بالا بودن قيمت خانه و زمين، يكي از محلات اعيان‌نشين تهران محسوب شده و متقاضيان بسياري را به خود جذب كرده است.
خريد آپارتمان در اختياريه

اختياريه در شمال شرقي منطقه ۳ شهرداري تهران واقع شده است و از شمال به بزرگراه صدر، از جنوب به خيابان شهيد كلاهدوز، از سمت شرق به خيابان پاسداران و از غرب به بزرگراه كاوه محدود مي‌شود. همچنين اين محله از شمال با محله قيطريه و رستم‌آباد، از شرق با محله پاسداران، از جنوب با محله دروس و از غرب با محله درب دوم هم‌مرز است. اگر قصد خريد خانه در اختياريه را داريد در اين مطلب با مجله دلتا همراه شويد.

به گزارش مجله دلتا با تقسيم‌بندي محله‌ها در سال ۸۴ اختياريه، از محله رستم‌آباد جدا شد. اين محله به دليل قرار گرفتن در محدوده شمالي تهران، بسيار خوش آب و هوا است و ساكنان اين محله، به طور معمول شاهد بارش سنگين برف در زمستان هستند.

اختياريه در گذشته

زمين‌هاي اختياريه درگذشته جزء زمين‌هاي دروس بود و با نام حسين‌آباد شناخته مي‌شد. در زمان مظفرالدين شاه قاجار، غلامحسين غفاري كاشاني از پيشخدمتان مخصوص و تحصيل‌كردگان قاجاري و ملقب به «صاحب‌اختيار»، زمين‌هاي حسين‌آباد را از محمودخان قائم‌مقام خريد و زمين‌ها را آباد كرد. از آن پس محدوده اين زمين‌ها كه در ميانه راه روستاهاي حسين‌آباد لويزان و رستم‌آباد در شمال دروس قرار داشت، اختياريه ناميده شد.كاخي كه توسط صاحب اختيار، در شمال شرق اختياريه ساخته شد، اغلب اقامتگاه مشيرالدوله، صدر اعظم ناصرالدين‌شاه بوده‌ است. گفته مي‌شود كه چون صاحب‌ اختيار عاشق گل مريم بود بنا به دستور او هر سال در تمام باغچه‌هاي اختياريه از اين گل كاشته مي‌شد.

دسترسي به محله اختياريه

اختياريه، نام يكي از طولاني‌ترين خيابان‌هاي قديمي در شمال تهران و در اين محله است. ميداني به همين نام، خيابان اختياريه را دو قسمت مي‌كند. اگر با خودروي شخصي تردد مي‌كنيد، اختياريه هيچ نوع محدوديت ترافيكي ندارد و شامل طرح زوج و فرد نمي‌شود.

سامانه اتوبوس‌راني تندروي لاله_ پارك‌وي و همچنين اتوبوس‌هاي عادي پايانه شهيد دستواره _ تجريش و سوهانك- سه‌راه ضرابخانه دسترسي به اين محله را پوشش مي‌دهند.

دسترسي به ايستگاه مترو در اين منطقه فقط از خط ۳ مترو، در ميدان نوبنياد در شرق و خيابان قيطريه در غرب امكان‌پذير است. از ايستگاه شريعتي واقع در خط يك مترو نيز مي‌توانيد به‌وسيله تاكسي به شرق محله اختياريه دسترسي پيدا كنيد.

مراكز گردشگري

محله اختياريه به دليل اينكه روزگاري محل اقامت رجال سياسي و تردد شاهزاده‌هاي قجري بوده است خالي از آثار تاريخي نيست. باغ و عمارت خواهر ناصرالدين‌شاه به نام عزت الدوله، باغ و منزل مشيرالدوله وزير خارجه ايران در دوره قاجار كه فرمان مشروطيت نيز در باغ او صادر شد، باغ پسر مشيرالدوله با لقب معتمدالملك، باغ و منزل امين خلوت و منزل امين السلطان و امين الملك همگي از آثار تاريخي اختياريه هستند.

محله اختياريه

مراكز ورزشي

مجموعه فرهنگي ورزشي شهداي اختياريه در خيابان‌ هماي جنوبي، مجموعه باشگاه شهرداري در خيابان هماي جنوبي، مجموعه ورزشي امام علي‌(ع) در سه‌راه اختياريه، مجموعه وزشي كوثر در خيابان شهيد رحماني، باشگاه ورزشي آروشا در خيابان منظريه از مراكز ورزشي اختياريه بوده و پذيراي ورزشكاران در رشته‌هاي مختلف ورزشي هستند.

مراكز تفريحي

سهيل، نگار و ارغوان بوستان‌هاي محله اختياريه هستند كه با برخورداري از وسايل ورزشي و زمين‌بازي براي كودكان لحظات خوبي را براي مراجعه‌كنندگان فراهم مي‌كنند. بوستان مازيار در خيابان غياثوند داراي فضاي سبز و وسايل ورزشي بسيار متنوعي است. بوستان سحر نيز يك پارك كم وسعت محلي با وسايل بازي براي كودكان است.

قيمت ملك

محله اختياريه به اعتبار بالا بودن قيمت خانه و زمين، يكي از محلات اعيان‌نشين تهران محسوب مي‌شود و برخورداري از امكانات كامل نيز مزيد بر علت شده است؛ بنابراين براي خريد خانه در اختياريه بايد مبلغ قابل توجهي را كنار بگذاريد.

دامنه قيمت هر متر مربع آپارتمان با در نظر گرفتن همه عواملي كه بر قيمت ساختمان تاثير مي‌گذارد بين ۲۵ تا ۳۵ ميليون تومان است و براي افرادي كه تمكن مالي دارند خريد خانه در اختياريه به دليل خوش‌آب‌ و هوايي و دسترسي به امكانات و خيابان‌هاي مهم يك گزينه عالي به شمار مي‌رود. براي اطلاع از قيمت خريد خانه در اختياريه اينجا كليك كنيد.

محله اختياريه

 


برچسب: خريد آپارتمان در تهران، اجاره آپارتمان در تهران، دلتا، املاك دلتا، مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۵۷:۴۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :