گردشگري دلتا

اجاره آپارتمان در محله اقدسيه

اقدسيه محله شمال شرق تهران كه روزگاري رد پاي رجال سياسي دوره قاجار در آن ديده مي‌شد، امروز به محله اي براي ساخت آپارتمان هاي لوكس تبديل شده است .
اجاره آپارتمان در اقدسيه

اقدسيه از محله‌هاي شمال تهران است و در همسايگي محله‌هاي كاشانك، دارآباد، اراج، لارك و جوز درختك قرار دارد. شهرت اين محله به برج‌هاي بلند و لوكس آن است. قيمت ملك در محله اقدسيه به نسبت ساير محله‌هاي تهران بالا است، اما طرفداران اين محله، حتي با بالا بودن قيمت‌ها، راهي براي سكونت در آن پيدا مي‌كنند. فكر مي‌كنيد اجاره آپارتمان در اقدسيه چقدر تمام مي‌شود؟

به گزارش مجله دلتا به‌طور معمول واحدهاي زير 100 متر مربع در اين محله به سختي پيدا مي‌شود و خانه‌هاي با متراژ زير 100 متر هم اغلب در رده چند‌ سال ساخت‌ها قرار مي‌گيرند.

اقدسيه در گذشته

نام پيشين اقدسيه قمري حصارملا و اراضي آن متعلق به صندوقدار ناصرالدين شاه بوده است. شاه اين زمين‌ها را به يكي از همسران خود به نام امينه اقدس خانم مي‌بخشد و كاخي در آن مي‌سازد. اين محله از قِبل نام همسر ناصرالدين‌شاه به اقدسيه معروف مي‌شود. زمين‌هاي اين منطقه در دوره پهلوي اول هم مانند زمان قاجار، به كشاورزي اختصاص پيدا كرد. رضا پهلوي دانشگاه افسري را در اينجا بنا كرد. بعدها با شروع پهلوي دوم و ساخت‌ شهرك صاحبقرانيه، از مساحت اراضي رفته رفته كم شد و با ورود اشراف و اعيان به اقدسيه توجه به ساخت‌وساز در اين منطقه بيش از پيش تقويت شد؛ تا جايي كه تا انقلاب اسلامي اثري از زمين‌هاي كشاورزي در اين منطقه نماند. آنچه كه اكنون از اقدسيه قديم به جا مانده دهكده اقدسيه با خانه‌هاي يك طبقه و ديوارهاي آجري و كاه‌گلي است كه گفته مي‌شود در گذشته محل سكونت خدمه باغ اقدسيه بوده است.

محله اقدسيه

دسترسي به محله اقدسيه

اقدسيه (موحد دانش)، سپند، فيروزبخش، اميربهادر، گلستان شمالي (قاسمي) خيابان‌هاي مهم اين محله هستند. خيابان اقدسيه از ميدان اراج در شرق آغاز شده و به سه راه اقدسيه (تقاطع خيابان اقدسيه و خيابان پاسداران) در غرب منتهي مي‌شود.

محله اقدسيه در شش كيلومتري شرق امام‌زاده صالح تجريش قرار گرفته است. اگر با خودروي شخصي تردد مي‌كنيد بايد بگوييم كه اين محله نه فقط در محدوده ترافيك قرار ندارد، بلكه با دسترسي به بزرگراه‌هاي امام علي، صياد شيرازي، صدر و ارتش؛ رفت‌ و آمد شما را راحت‌تر خواهد كرد.

تا افتتاح ايستگاه متروي اقدسيه كه گفته مي‌شود تا پايان امسال انجام مي‌گيرد، نوبنياد و قيطريه نزديك‌ترين ايستگاه‌هاي مترو به اين محله خواهند بود. خطوط اتوبوسراني ميدان ازگل به پايانه تجريش، ميدان رسالت به ميدان قدس، شهرك صدف به بلوار صبا (متروي قيطريه) و سوهانك به سه راه ضرابخانه شما را به اين محله خواهند رساند.

مراكز تفريحي و ورزشي

مجموعه ورزشي نوبنياد در اين محله واقع شده و فضاي سبز گسترده‌اي دارد. پارك و بوستان‌هايي از جمله شطرنج، اراج و گلزار نيز در اين محله هستند. مجتمع‌هاي تجاري اقدسيه، مهمترين مراكز تفريحي آن به حساب مي‌آيند؛ مراكزي پر از مغازه‌هايي با برندهاي لوكس و خارجي و بعضا با قيمت‌هاي نجومي. رستوران‌‌ها و كافه‌هاي اقدسيه اغلب قيمت متوسط رو به بالا دارند. رستوران‎ها، اغذيه فروشي‌ها و فست‌فود‌هاي حاشيه خيابان پاسداران نيز فضاي به ياد ماندني براي شما فراهم خواهند كرد.

محله اقدسيه

مراكز گردشگري

خيابان صحراي غربي كه هنوز فضاي نيمه سنتي  خود را در ميان بخش هاي مدرن اقدسيه حفظ كرده، يكي از پياده‌راه‌هاي مناسب و چشم‌نواز اين محله است. مسجد جامع اقدسيه هم بناي شاخص باقي‌مانده از قديم است كه حدودا 200 سال قدمت دارد و شكل قديمي آن حفظ شده است.

اگر در پي نوستالژي‌هاي تهران هستيد، موزه نقشه تهران در اقدسيه به شما كمك خواهد كرد. اين موزه كه سال 96 افتتاح شده با خريد نقشه‌هاي قديمي تهران و ايران، تهران قديم را به قشنگي روايت مي‌كند.

مسجد امام‌حسن مجتبي(ع) جزو مسجدهاي بدون گنبد و گلدسته تهران با قدمت بيش از يك قرن است. نصرالله حدادي، نويسنده كتاب «با من به طهران بياييد»، در مورد معماري سقف مسجد گفته است: «براي ساخت سقف اين مسجد به رسم قديم از الياف خرما استفاده شده است. در قديم سقف را به 2 روش مي‌ساختند؛ يك نوع توفل بود كه تخته‌هاي چوبي باريك 5 در تقريبا 10 سانتي‌متر و نازكي 2 ميلي‌متر را با ميخ مي‌كوبيدند و روي آن را كاهكل و بعد گچ و گِل مي‌ريختند. نوع ديگر مانند سقف اين مسجد از الياف بورياست. ساخت سقف از الياف بوريا در محله مولوي تهران رايج بود و تا زماني كه‌ الياف بوريا تازه و سبز بود آن را روي سقف مي‌كشيدند و به محض خشك شدن از هم باز مي‌شد. بوريا را روي سقف مي‌گذاشتند و روي آن گِل مي‌ريختند».

قيمت ملك

ويژگي‌هاي شاخص اين منطقه مانند آب‌ و هواي مطلوب، خوش‌نقشه بودن واحدهاي مسكوني، قرارگرفتن  در شمال تهران، دسترسي به امكانات ممتاز تفريحي و گردشي موجب شده تا اجاره خانه در اقدسيه جزو ايدئال‌هاي مستاجران نيمه شمالي تهران باشد. در اين محله به‌طور معمول واحدهاي زير 100 متر مربع به سختي پيدا مي‌شود و خانه‌هاي با متراژ زير 100 متر اغلب بالاي بيست سال عمر دارند. قيمت ملك در اين منطقه در بعضي موارد به بيش از ده ميليارد مي‌رسد؛ بنابراين براي اجاره آپارتمان در اقدسيه بايد حساب و كتاب صفرهاي قيمت ملك را از سرتان بيرون كنيد.

براي اطلاع از قيمت رهن و اجاره آپارتمان در اقدسيه اينجا كليك كنيد.

 


برچسب: خريد آپارتمان در تهران، اجاره آپارتمان در تهران، دلتا، املاك دلتا، مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۱۰:۴۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :