گردشگري دلتا

خبر خوش براي حومه نشينان تهراني

نقطه اوج قيمت مسكن در شهر جديد پرديس را مي‌توان مربوط به بازه زماني خرداد و تيرماه امسال دانست؛ اين در حالي است كه هم‌اكنون فعالان بازار مسكن و متقاضيان فروش واحدهاي مسكوني در اين شهر جديد از اعلام قيمت واحدهاي عرضه شده به بازار خودداري مي‎كنند.
مسكن مهر

بررسي‌هاي ميداني بازار مسكن در شهرهاي پرند و پرديس نشان مي‎دهد ميانگين قيمت يك متر مربع واحد مسكوني مهر در پرديس حدود ۳ ميليون و در پرند حدود ۲ ميليون تومان است كه حاكي از كاهش ۲۵ درصدي قيمت واحدهاي مسكوني در اين دو شهر است.

به گزارش مجله دلتا تحقيقات ميداني در دو شهر جديد اطراف تهران؛ پرند و پرديس نشان مي‌دهد قيمت‌هاي پيشنهادي و قطعي فروش واحدهاي مسكوني در اين شهرها در مقايسه با نيمه اول سال كاهش يافته است.

هم‌اكنون بازار معاملات مسكن اين دو شهر جديد برخلاف شهر تهران كه در ركود شديد معاملاتي به سر مي‌برد، با ركود روبه‎رو نيستند. در حالي كه بازار معاملات مسكن اين دو شهر جديد در وضعيت ركود شديد قرار ندارد، اما شرايط بازار و ميزان معاملات مسكن در اين شهرها نيز به گونه‌اي نيست كه بتوان از اين شرايط به رونق معاملات تعبير كرد.

تحقيقات ميداني حاكي است، هم‌اكنون ميانگين قيمت يك مترمربع آپارتمان مسكن مهر «كليد تحويل» يعني آن دسته از واحدهاي مسكن مهر كه آماده سكونت هستند و در عين حال عمليات بانكي آنها به منظور فروش اقساطي و دريافت دفترچه قسط انجام شده و حتي مالك اوليه چند قسط از اقساط وام بانكي آن را نيز پرداخت كرده است، در برج‌هاي مسكوني شهر جديد پرديس در بازه ۳ ميليون تا ۳ ميليون و ۲۰۰ هزار تومان است؛ به‌عنوان مثال،هم‌اكنون يك واحد مسكوني كليد تحويل ۹۰ مترمربعي در برج‌هاي مسكوني اين شهر جديد به‌طور ميانگين معادل حدود ۲۸۵ ميليون تومان قيمت‌گذاري شده است.

آن دسته از واحدهاي مسكن مهر كه هنوز عمليات ساختماني آنها به پايان نرسيده و در واقع جزو واحدهاي پيش‌فروشي به حساب مي‌آيند نيز به‌طور ميانگين مترمربعي حدود ۲ ميليون و ۴۰۰ هزار تومان قيمت‌گذاري شده و معامله مي‌شوند.

 نقطه اوج قيمت مسكن در شهر جديد پرديس را مي‌توان مربوط به بازه زماني خرداد و تيرماه امسال دانست؛ اين در حالي است كه هم‌اكنون فعالان بازار مسكن و متقاضيان فروش واحدهاي مسكوني در اين شهر جديد از اعلام قيمت واحدهاي عرضه شده به بازار خودداري كرده و تعيين شرايط قيمت را منوط به توافق بين خريدار و فروشنده اعلام مي‌كنند؛ در واقع فروشنده‌ها و واسطه‌ها به جاي اعلام قيمت پيشنهادي در متن آگهي‌هاي عرضه آپارتمان به بازار از واژه «توافقي» استفاده مي‌كنند.

همچنين بخوانيد:

مهلت دو ماهه به مالكان مسكن مهر پرديس

تكميل مسكن مهر؛ اولويت دوم دولت

نظارت بر معاملات مسكن مهر


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۳۷:۵۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :