گردشگري دلتا

هر نفر چند برگه تسهيلات مي‌تواند خريداري كند؟

با توجه به مصوبه شوراي پول و اعتبار، خريداران اوراق حق تقدم بانك مسكن تا ۴ ماه از زمان خريد اين اوراق امكان فروش آن را ندارند.
اوراق حق تقدم

ناظر بازار براي آن دسته از خريداران اوراق حق تقدم بانك مسكن با نماد معاملاتي تسه كه تنها ۴ ماه به زمان انقضاي تاريخ اعتبار آن نماد معاملاتي باقي مانده، براي اين محدوديت استثنا قائل شده است.

به گزارش مجله دلتا بر مبناي اين استثنا نمادهاي معاملاتي تسه ۹۶۰۹، تسه ۹۶۱۰، تسه ۹۶۱۱ و تسه ۹۶۱۲ كه مربوط به اوراق تسهيلات مسكن صادره در ماه‌هاي آذر تا اسفند سال ۱۳۹۶ هستند، از محدوديت فروش، معاف هستند.

از ديگر محدوديت‌هايي كه براي اوراق تسهيلات مسكن در نظر گرفته شده، تعيين سقف خريد ۱۶۰ برگه براي دارنده هر كد معاملاتي در هر جلسه خريد است.

بر اساس اعلام ناظر بازار فرابورس، تخطي از اين محدوديت‌ها منجر به ابطال كليه معاملات، حذف سفارش‌هاي انجام شده و ارجاع تخلف به مرجع رسيدگي به تخلفات در سازمان بورس و اوراق بهادار خواهد بود.

گفتني است دارندگان برگه هايي كه تاريخ اعتبار آنها به پايان رسيده، تا يك ماه پس از آن تاريخ مي توانند با مراجعه به شعب بانك مسكن نسبت به اخذ تسهيلات مسكن اقدام كنند.

محدوديت‌هاي معاملاتي اوراق تسهيلات بانك ملي

ناظر فرابورس در خصوص معاملات اوراق گواهي حق تقدم استفاده از تسهيلات مسكن بانك ملي با نماد معاملاتي «تملي»، محدوديت زماني فروش را حذف كرده و دارنده اين اوراق مي تواند از پانزدهم همان ماه تا ۲ سال اقدام به خريد و فروش اوراق كند.

همچنين محدوديت حجمي نيز براي اوراق تملي افزايش يافته و تقريبا تا ۸۰ درصد بيشتر از اوراق تسه امكان خريد اوراق تملي و تا سقف ۲۴۰ برگه در هر جلسه معاملاتي با يك كد بورسي وجود دارد.

كارشناسان بازار سرمايه معتقدند احتمال دارد محدوديت‌هاي حجمي جديد به افزايش قيمت اوراق تسهيلات مسكن بانك مسكن با نماد «تسه» و استقبال بيشتر از تسهيلات مسكن بانك ملي با نماد «تملي» منجر شود.

همچنين بخوانيد:

چرا اجاره سوييت ساعتي مشتري دارد؟

تحويل مسكن مهر تهران تا سال 99

خبر خوش براي متقاضيان خريد آپارتمان


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۵۳:۱۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :