گردشگري دلتا

هشدار به متقاضيان مسكن در مورد بند «ج»

ثبت‌ نام برنامه اقدام ملي مسكن كار خود را به طور رسمي از ۲۱ آبان در چهار استان نخست اين فاز يعني سيستان‌ و بلوچستان، خراسان‌ جنوبي، خراسان‌ شمالي و قم آغاز كرد.
خريد مسكن

متقاضيان خريد مسكن در قالب طرح اقدام ملي با ورود به سامانه tem.mrud.ir ثبت‌ نام خود را بر اساس شرايط اعلام شده كه به استناد قانون ساماندهي و حمايت از ساخت و عرضه مسكن است انجام مي‎دهند.

به گزارش مجله دلتا بنا بر اعلام وزارت راه و شهرسازي، شرايط ثبت‌ نام در برنامه اقدام ملي مسكن شاملِ تاهل، نداشتن سابقه سكونت ملك مسكوني براي سرپرست خانوار و افراد تحت تكفل وي از اول فرودين ۸۴ به بعد، عدم استفاده از هيچكدام از امكانات دولتي از جمله زمين و يارانه و حداقل سابقه پنج سال سكونت در شهر مورد تقاضا است.

بررسي و پايش ثبت‌نام شدگان برنامه اقدام ملي مسكن در خصوص «بند ج» كه به موضوع عدم استفاده از تسهيلات دولتي براي خريد و يا ساخت مسكن اشاره دارد به سرعت و به صورت آنلاين انجام مي‌شود و در صورت قرمز بودن اين بند، متقاضي خود به خود از سيستم حذف مي‌شود.

امكاناتي كه وزارت راه و شهرسازي براي متقاضيان برنامه اقدام ملي مسكن تدارك ديده شامل ارايه تسهيلات وام بانكي به مبلغ ۷۵ تا ۱۰۰ ميليون تومان است كه براي متقاضياني كه در صندوق پس‌انداز مسكن يكم سپرده ندارند، نرخ سود وام ۱۸ درصد با دوره مشاركت مدني (ساخت) حداكثر دو ساله و بازپرداخت تسهيلات در قالب فروش اقساطي به مدت حداكثر ۱۲ سال محاسبه مي‌شود.

پس از پايان ثبت‌نام فاز نخست برنامه اقدام ملي توليد مسكن در چهار استانِ قم، سيستان‌ و بلوچستان، خراسان‌ شمالي و خراسان‌ جنوبي، در هفته آينده و در سه روز نخست ثبت‌نام در استان‌هاي كردستان، گلستان و كهگيلويه و بويراحمد انجام مي شود و در سه روز كاري پس از آن نيز استان هاي يزد، چهارمحال و بختياري و همدان ثبت نام برنامه اقدام ملي مسكن را انجام مي دهند.

براي كلانشهرها از جمله تهران و شهرهاي جديد، ثبت نام برنامه اقدام ملي مسكن در هفته اول آذرماه انجام مي‌شود و جزئيات آن به متقاضيان اعلام خواهد شد.

همچنين بخوانيد:

چرا اجاره سوييت ساعتي مشتري دارد؟

تحويل مسكن مهر تهران تا سال 99

وام مسكن مشكلات را بيشتر مي‌كند


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۴۱:۳۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :