گردشگري دلتا

شروط اعطاي وام 100 ميليوني مسكن

وزارت راه و شهرسازي براي افزايش وام مسكن تا سقف 100 ميليون تومان دو شرط تعيين كرده است.
بازپرداخت وام مسكن

متقاضيان افزايش وام تا ۱۰۰ ميليون تومان بايد توان بازپرداخت وام مسكن را به تاييد بانك برسانند. همچنين سود بانكي مقدار اضافه‌تر از رقم اوليه وام، مشمول تخفيف نبوده و با همان سود ۱۸ درصد محاسبه مي‌شود.

به گزارش مجله دلتا بنا به گفته محمد پژمان، معاون وزير راه و شهرسازي تاكنون ۶ هزار متقاضي تسهيلات نوسازي را دريافت كرده‌اند و امكان افزايش سقف تسهيلات نوسازي مسكن تا ۱۰۰ ميليون تومان نيز منوط به توانايي متقاضيان در بازپرداخت اقساط وام و تاييد اين موضوع توسط بانك است. سود بانكي مقدار اضافه‌تر از رقم اوليه وام نيز بر مبناي ۱۸ درصد محاسبه مي شود.

چرا نوسازي محله سيروس متوقف شد؟

معاون وزير راه و شهرسازي همچنين درباره توقف نوسازي منطقه سيروس كه دو سال گذشته توسط عباس آخوندي كلنگ زني شد، اظهار داشت: اين پروژه را به توسعه‌گر واگذار كرده‌ايم، اما بايد در آن تجديد نظر شود تا حداقل هزينه و درآمد اين پروژه سربه‌سر شود و توسعه‌گر بايد پيشنهاد اصلاح را ارايه دهد.

محمد پژمان با بيان اينكه هنوز پروژه نوسازي بافت فرسوده در سيروس به مرحله اجرا نرسيده است، گفت: نقشه‌هاي قبلي پذيرفته نشده است چراكه در اين نقشه‌ها، بيش از يك برابر اندازه يك واحد، مشاعات براي آن در نظر گرفته شده است كه هزينه زيادي را به سازنده تحميل مي‌كرد.

پژمان ادامه داد: محدوده نوسازي اين منطقه افزايش يافته و قرار شده سازنده نقشه‌اي براي محدوده بزرگ‌تر تهيه كند و به شركت باز آفريني ارائه دهد. البته در اين منطقه هنوز واحدي از سوي مالكان به توسعه‌گر ارائه نشده و دولت در اين منطقه ۵۰ واحد مسكوني خالي از سكنه دارد كه در صورت نياز اين واحدها را در اختيار مالكان بافت فرسوده قرار مي‌دهيم تا طرح به اجرا برسد.

گفتني است براساس اعتباري كه در اختيار وزارت شهرسازي براي اجراي طرح افزايش سقف تسهيلات نوسازي بافت فرسوده قرار گرفته به ۲۰ هزار واحد از سوي بانك مسكن تسهيلات نوسازي تخصيص پيدا مي كند.

همچنين بخوانيد:

واحدهاي تجاري خالي ؛ در انتظار خريدار

از تامين مسكن براي كارگران چه خبر؟

عرضه و تقاضاي مسكن در سال‌هاي 97 و 98


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۲۹:۴۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :