گردشگري دلتا

قيمت يك متر مربع خانه در طرح اقدام ملي

معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهر سازي گفت: قيمت ميانگين ساخت هر متر مربع خانه در طرح اقدام ملي بين يك و نيم ميليون (در خانه‌هاي يك طبقه و ويلايي) و ٢ تا ۲.۵ ميليون تومان در آپارتمان در نظر گرفته مي‌شود
قيمت

‍‍‍به گفته معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازي ميانگين قيمت آپارتمان در طرح اقدام ملي مسكن از ۲ تا ۲.۵ ميليون تومان در هر متر مربع خواهد بود.

به گزارش مجله دلتا، محمود محمودزاده امروز در نشست خبري كه به منظور اعلام جزييات ثبت نام متقاضيان مسكن در طرح اقدام ملي برگزار شده بود در پاسخ به پرسشي در خصوص قيمت يك واحد آپارتمان در اين طرح، گفت:قيمت يك متر مربع خانه در اين طرح بسته به شرايط واحد مسكوني و ساختمان متفاوت است.

وي گفت: قيمت ها بر اساس تعداد طبقات هر ساختمان، زيربنا و متراژ تعيين مي شود و از آنجا كه متقاضيان خود مصالح را انتخاب مي‎كنند قيمت ها متفاوت خواهد بود.

معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهر سازي افزود: به هر صورت قيمت ميانگين ساخت هر متر مربع خانه در طرح اقدام ملي بين يك و نيم ميليون (در خانه‌هاي يك طبقه و ويلايي) و ٢ تا ۲.۵ ميليون تومان در آپارتمان در نظر گرفته مي‌شود و بسته به نوع سازه و تعداد طبقات اين قيمت‌ ها افزايش خواهد داشت.

وي تصريح كرد با توجه به اينكه متقاضي مسكن در اين طرح خانه خود را با چه ويژگي‌ هايي سفارش مي‌دهد قيمت‌ ها در بازه ‌هاي مختلفي تعريف شده است.

محمودزاده توضيح داد كه سياست دولت در اين طرح، حضور دهك‌ هاي مختلف اجتماعي است و بر اين اساس سبد مختلفي از طرح ها در اين پروژه تعريف شده است.

وي با بيان اينكه در اين طرح نمي‎توان كف و سقف قيمت براي هر واحد آپارتمان را تعيين كرد در عين حال گفت : اگر ميانگين قيمت يك  مترمربع را  ۲.۵ ميليون تومان در نظر بگيريم يك واحد آپارتمان ٧۵ مترمربعي ٢٠٠ ميليون تومان تمام مي‌شود.

به گفته معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازي در سامانه اعلام شده براي ثبت نام انتخاب متراژ و نوع مصالح درنظر گرفته شده است.

وي تاكيد كرد: در ساخت خانه هاي اين طرح ضمن توجه به مقررات و اصول مهندسي استاندار ساخت و ساز رعايت خواهد شد.

محمودزاده توضيح داد كه براي جلوگيري از توقع مردم كه به عنوان نمونه مي‌توانند با فلان رقم صاحب خانه شوند هيچ رقم نهايي براي خانه هاي طرح اقدام ملي اعلام نمي‌شود.

همچنين بخوانيد:

هزينه‌ هاي ضروري براي دريافت وام خريد خانه

ارزان‌ترين محدوده تهران براي خريد خانه


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۳۰:۵۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :