گردشگري دلتا

بساز بفروش‌ها به اين مناطق بروند

گزارش‌هاي ميداني نشان مي‌دهد كه عرضه املاك كلنگي در دو منطقه يك و سه تهران علي‌رغم كاهش چشمگير باز هم بيشتر از مناطق ديگر پايتخت است.
خانه كلنگي
برآورد پرس و جو از مشاوران املاك پايتخت گوياي آن است كه طي روزهاي گذشته عرضه املاك كلنگي در مناطق يك و سه علي‌رغم كاهش چشمگير تعداد معاملات چنين املاكي در مقايسه با دوره رونق، نسبت به مناطق ديگر تهران بيشتر بوده و اين مناطق باز هم سهم بيشتري را در آگهي فروش خانه كلنگي داشته‌اند.
به گزارش مجله دلتا علاوه بر نبود گردش مالي كافي در بازار واحدهاي نوساز مسكوني شهر تهران، گزارش‌هاي ميداني نشان مي‌دهد كه بازار خريد و فروش املاك كلنگي و قديمي‌ساز در مناطق مختلف شهر نيز با با بي‌ميلي بساز بفروش‌ ها مواجه شده‌ است؛ چنانكه حتي نسخه ساخت مشاركتي در مناطق مركزي و نيمه جنوبي تهران نيز چندان موثر واقع نشده است. اين در حالي است كه مناطق يك و سه شهر تهران هم‌اكنون به كانون عرضه خانه كلنگي و آماده تخريب در پايتخت تبديل شده‌اند.
پيش از اين و در دوره رونق هم، اين دو منطقه شمالي پايتخت، داوطلب عرضه خانه‌هاي قديمي‌ساز بوده‌اند، با اين تفاوت كه تعداد عرضه آن‌ها به مراتب بيشتر از رقم‌هاي كنوني ثبت‌شده در دفتر مشاوران املاك بوده است.
هرچند شواهد از كاهش حضور سازندگان در بازار مسكن 22 منطقه شهر تهران، كاهش عرضه املاك كلنگي و همچنين كاهش تمايل به مشاركت براي تخريب و نوسازي واحدهاي مسكوني كلنگي دلالت دارد؛ اما اين كاهش، در مقياس كمتر در مورد بازار ساخت و ساز اين دو منطقه نيز صدق مي‌كند.

همچنين بخوانيد:

واحدهاي تجاري خالي ؛ در انتظار خريدار

كاهش قيمت خانه و بي تفاوتي خريداران

اعلام قيمت ميليوني واحد هاي طرح ملي مسكن


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۲۴:۴۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :