گردشگري دلتا

معرفي سامانه ثبت‌ نام مسكن ملي

در شرايطي كه فقط چند روز به آغاز ثبت نام طرح ملي مسكن در ۱۰ استان كشور زمان باقي است، هنوز سامانه رسمي اين اقدام از سوي وزارت راه و شهرسازي مشخص نشده است.
ثبت نام مسكن

براساس گزارش معاونت مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازي، اعلام عمومي آدرس سامانه ثبت‌ نام مسكن ملي به متقاضيان، به روز شنبه 18 آبان 98 موكول شده است.

به گزارش مجله دلتا علت اين تصميم، ارائه فرصت كافي به متقاضياني است كه هنوز مدارك ثبت‌ نام خود را تكميل نكرده‌اند. تاهل، عدم داشتن مالكيت خصوصي، عدم استفاده از امكانات دولتي از قبيل زمين، آپارتمان يا تسهيلات ويژه يارانه‌ دار و داشتن سابقه سكونت در شهر مورد تقاضا از شروط اصلي براي ثبت نام در طرح اقدام ملي مسكن است و گفته مي‌شود ثبت نام در اين طرح در استان‌هاي كرمان، قم، همدان و سيستان و بلوچستان نهايي شده است.

بنا بر گفته معاونت مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازي ثبت‌ نام طرح ملي مسكن در ۱۰ استان كم تقاضا آغاز خواهد شد و اين ۱۰ استان با هم به صورت ادواري و ۳ استان ۳ استان در چند روز آينده شروع به ثبت‌ نام مي‌كنند. انتظار مي‌رود كه اين فرآيند ۷ تا ۸ روز كاري به طول بينجامد.

در شهر هاي جديد اقدامات اجرايي ساخت حدود ۶۷ هزار واحد طرح اقدام ملي آغاز شده است و زمين كافي در اختيار پروژه طرح اقدام ملي قرار مي‌گيرد تا جامعه هدف اين طرح بتوانند بهره‌مندي لازم را در خصوص رفع نياز مسكن داشته باشند.‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

شايان ذكر است تاكنون، عمليات اجرايي ساخت ۱۸۰ هزار واحد مسكوني در طرح اقدام ملي مسكن آغاز شده و قرار است تا سال 99، ۴۰۰ هزار واحد مسكوني در سراسر كشور ساخته شود. تسهيلات در نظر گرفته شده براي اين طرح نيز ۷۵ تا ۱۰۰ ميليون تومان با نرخ سود ۱۸ درصد خواهد بود.

 

همچنين بخوانيد:

واحدهاي تجاري خالي ؛ در انتظار خريدار

كاهش قيمت خانه و بي تفاوتي خريداران

اعلام قيمت ميليوني واحد هاي طرح ملي مسكن


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۳۰:۲۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :