گردشگري دلتا

پر فروش‌ ترين آپارتمان‌ ها در پايتخت

ارزش كلي ملك، ارزش هر متر مربع و متراژ، هر كدام سهمي از كل معاملات شهر تهران در مهر امسال را به خود اختصاص داده‌اند.
خريد خانه با قيمت مناسب

خريد خانه با قيمت مناسب افراد بسياري را مجاب كرده است تا به جست‌ و جوي آپارتمان مورد نظر خود در مناطق ۷، ۹ تا ۲۱ و برخي محله‌هاي دو منطقه‌ي ۴ و ۸ باشند، ويژگي‌هاي قيمتي و متراژي آپارتمان‌ها هر كدام سهمي در جذب تقاضا داشته‌اند.

به گزارش مجله دلتا از نظر قيمت، خانه‌هاي ۳۰۰ تا ۴۵۰ ميليون تومان؛ از نظر ارزش هر متر مربع، خانه‌هاي در دامنه قيمتي ۶ تا ۱۵ ميليون تومان و از لحاظ متراژ، آپارتمان‌هاي ۵۰ تا ۶۰ متر در مهرماه امسال بيشترين تقاضا را در بازار مسكن شهر تهران داشته‌اند.

مهرماه امسال واحدهاي مسكوني به ارزش هر متر مربع ۶ تا ۱۰.۵ ميليون تومان، ۳۳ درصد از كل قراردادهاي خريد و فروش مسكن شهر تهران را در بر گرفتند. خانه‌هاي در بازه قيمتي ۱۰.۵ تا ۱۵ ميليون تومان در هر متر مربع نيز ۲۴ درصد معاملات را به خود اختصاص داده‌اند. هم‌چنين ۵۸.۳ درصد از واحدهاي مسكوني با قيمتي كمتر از متوسط قيمت شهر تهران (۱۲.۷ ميليون تومان) معامله شده‌اند. به طور كلي خانه‌هاي در دامنه قيمتي ۶ تا ۱۵ ميليون تومان در هر متر مربع ۶۴ درصد معاملات شهر تهران در مهرماه  سال جاري را به خود اختصاص داده‌اند.

با وجود جهش سنگين قيمت مسكن، واحدهاي با قيمت كمتر از ۴.۵ ميليون تومان در هر متر مربع، فقط ۵.۲ درصد از معاملات كل سهم داشته‌اند.

توزيع منطقه‌اي خانه‌هاي ۳۰۰ تا ۴۵۰ ميليون در تهران
محله متراژ سن و  امكانات قيمت (تومان)
جواديه ۵۴ ۵ سال ـ امكانات كامل ۴۳۴ ميليون
ياخچي‌آباد ۵۵ نوساز ـ آسانسور، پاركينگ ۴۴۰ ميليون
آهنگ ۴۷ ۶  سال ـ امكانات كامل ۴۵۰ ميليون
نواب ۶۰ ۲ سال ـ امكانات كامل ۴۰۰ ميليون
وحيديه ۴۸ ۱۶ سال ـ امكانات كامل ۳۹۵ ميليون
مهرآباد جنوبي ۵۰ ۱۵ سال ـ پاركينگ‌، انباري ۳۸۰ ميليون
نظام‌آباد ۴۵ ۷ سال ـ پاركينگ، انباري ۴۱۰ ميليون
شادآباد ۴۰ ۱۱ سال ـ پاركينگ ۲۸۰ ميليون
تهرانپارس ۵۰ ۱۵ سال ـ انباري ۴۱۰ ميليون
نارمك ۳۸ ۳ سال ـ بدون امكانات ۳۷۹ ميليون
طرشت ۵۲ ۱۵ سال ـ انباري ۴۲۰ ميليون
 
 

خانه‌هاي كوچك متراژ

در مهرماه امسال، واحدهاي مسكوني ۵۰ تا ۶۰ متر مربع با سهم ۱۴.۲ درصد بيشترين سهم از معاملات را داشته اند. واحدهاي ۶۰ تا ۷۰ متر و ۴۰ تا ۵۰ متر مربع نيز به ترتيب با سهم‌هاي ۱۳.۲ و ۱۱.۸ درصدي در رتبه‌هاي دوم و سوم قرار دارند. در مجموع در اين ماه واحدهاي مسكوني  كمتر از ۸۰ متر مربع ۵۴.۵ درصد از معاملات انجام شده را به خود اختصاص دادند.

خانه‌هاي ۳۰۰ تا ۴۵۰ ميليون تومان

آمار مهرماه نشان مي‌دهد كه واحدهاي مسكوني با ارزش ۳۰۰ تا ۴۵۰ ميليون تومان با ۱۵.۶ درصد بيشترين سهم را از معاملات انجام شده داشته‌اند. واحدهاي بين ۴۵۰ تا ۶۰۰ و ۶۰۰ تا ۷۵۰ ميليون تومان نيز به ترتيب با سهم‌هاي ۱۱.۸ و ۹.۷ درصدي در رتبه‌هاي بعدي قرار گرفتند. در مجموع در اين ماه حدود ۵۳.۶ درصد از معاملات به واحدهاي مسكوني با ارزش كمتر از ۹۰۰ ميليون تومان اختصاص داشته است.

با اين حال بيشترين تراكم منطقه‌اي معاملات ملك در مهرماه ۱۳۹۸ به ترتيب در سه منطقه‌ ۵، ۴ و ۲ بوده كه در دو منطقه‌ 5 و 2 شانس چنداني براي يافتن خانه‌هاي ۳۰۰ تا ۴۵۰ ميليون تومان نخواهيد داشت.

همچنين بخوانيد:

تمايل موجران ؛ رهن كامل نه ؛ فقط اجاره!

تحرك نسبي دربازار مسكن پايتخت


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۰۴:۱۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :