گردشگري دلتا

قيمت مسكن در جنوب تهران ارزان شد

در ماه نخست پاييز بازار مسكن شاهد رشد جزيي قيمت به ميزان ۰.۴ درصد بوده است، اما بررسي هاي ميداني نشان مي‌دهد كه اين افزايش را نمي‌توان به همه مناطق تهران تعميم داد.
كاهش قيمت مسكن در سال 98
به رغم صعود اندك قيمت مسكن در پايتخت، بعضي مناطق جنوبي تهران از اولين داوطلبان كاهش قيمت مسكن در سال 98 و پيشتاز تورم منفي ملك بوده‌اند. 

به گزارش مجله دلتا طي مهرماه امسال در ميان 22 منطقه شهر تهران، بيشترين ميانگين قيمت فروش واحد مسكوني به منطقه يك، هر متر مربع معادل 27 ميليون و 800 هزار تومان و كمترين ميانگين قيمت فروش، مترمربعي ۵ ميليون و ۵۲۰ هزار تومان به منطقه ۱۸ اختصاص داشته است. برآوردها نشان مي‌دهد قيمت واحد هاي مسكوني در مناطق پرتقاضا براي سومين ماه افت كرده است.

مناطق جنوبي ۹، ۱۰، ۱۱، ۱۲، ۱۴، ۱۵، ۱۶، ۱۸ و ۲۱ و مناطق واقع در نيمه شمالي شهر شامل مناطق ۴، ۵ و ۷ كاهش قيمت را تجربه كرده‌اند.  مناطق  ۲۱، ۱۵، ۱۶ و  ۲۲ به ترتيب با ۱۸، ۱۱، ۷.۵ و ۱۱ درصد نيز بيشترين افت ماهانه قيمت را داشته‌اند.

در نخستين ماه پاييز، ميانگين قيمت مسكن در ۱۰ منطقه جنوبي تهران در مجموع ۶ درصد در مقايسه با شهريور ماه كاهش يافته است كه اين ميزان كاهش نشان مي‌دهد هم اكنون بازار مسكن حتي در صورت افزايش محسوس ميزان معاملات خريد آپارتمان، كشش رشد قيمت‌ را ندارد. اين در حالي است كه عمده معاملات مصرفي مسكن در اين ۱۰ منطقه متمركز شده است و اين موضوع بيان مي‌كند به‌ رغم افزايش ۰.۴ درصدي قيمت مسكن در مهرماه در كل شهر تهران، مناطق ۴ و ۵ به ترتيب با كاهش  ۱.۵ و ۶.۵ درصد قيمت نسبت به شهريورماه مواجه شده‌اند.

هم‌اكنون ميانگين قيمت آپارتمان در مناطق ۴ و ۵ به ترتيب ۱۳ و ۱۴.۶ ميليون تومان در هر متر مربع است. بررسي‌ها نشان مي‌دهد تورم مسكن در مناطق مصرفي تهران منفي شده و نمي‌توان رشد ۰.۴ درصد معدل كل را به تمام مناطق تعميم داد. مهرماه امسال قيمت خانه در مناطق يك تا سه پايتخت به ترتيب ۷.۶، ۹ و ۵.۳ درصد افزايش يافت كه در رشد ميانگين قيمت كل تاثيرگذار بود، اما با توجه به ميزان كم معاملات در كل شهر تهران، افزايش يا كاهش قيمت ماهانه نمي‌تواند ملاكي براي ارزيابي وضعيت كلي بازار ارزيابي شود.

قيمت پيشنهادي مسكن در جنوب تهران ـ ابان ۱۳۹۸
محله متراژ سن و امكانات قيمت (تومان)
جواديه ۴۶ متر ۵سال فول‌امكانات ۳۲۰ ميليون
آهنگ ۵۰ متر ۱۶ سال ۳۷۰ ميليون
افسريه ۶۲ متر ۵ سال فول ۴۸۵ ميليون
مسعوديه ۴۷ متر ۹ سال ۳۸۰ ميليون
نازي‌آباد ۶۵ متر ۱۱ سال فول ۶۹۰ ميليون
ياخچي‌آباد ۷۴ متر ۴ سال فول ۵۲۰ ميليون
بريانك ۴۵ متر ۱۰ سال ۳۱۰  ميليون
تهرانسر ۶۲ متر ۵ سال فول ۷۴۰ ميليون
پيروزي ۶۸ متر ۵سال فول‌امكانات ۶۶۰ ميليون

همچنين بخوانيد:

هزينه‌ هاي ضروري براي دريافت وام خريد خانه

ارزان‌ترين محدوده تهران براي خريد خانه


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۲۲:۴۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :