گردشگري دلتا

اوضاع رهن و اجاره آپارتمان هاي 10 تا 20 سال ساخت

بازار رهن و اجاره مسكن در پاييز 98 ، حكايت از ركود معاملات اجاره در سطح پايتخت دارد. اين اتفاق برآمده از دلايل مختلفي است كه اين روند را طبيعي جلوه مي‌دهد.
بازار رهن و اجاره مسكن
بازار رهن و اجاره مسكن در تهران در دو سال گذشته دستخوش تغييرات بسياري شده است. با جهش چند مرحله‌اي قيمت مسكن از اواسط سال 97 به دليل تحولات نرخ ارز، بسياري از مردم، علاوه بر از دست دادن قدرت و توان خريد مسكن ، مناسب قدرت اجاره يك خانه خوب را نيز به مرور از دست داده‌ند.
به گزارش مجله دلتا رصد بازار پاييزي اجاره ملك در شهر تهران نشان مي‌دهد؛ علي‌رغم عرضه تعداد زياد واحدهاي مسكوني زير قيمت در بنگاه‌هاي املاك، به دليل ركود معاملات اجاره در هفته‌هاي اخير، همچنان اين آگهي‌ها بدون متقاضي باقي مانده‌اند.
 
اگرچه بازار رهن و اجاره مسكن پاييزي، معمولا فاقد آگهي رهن كامل در ميان آپارتمان‌هاي عرضه شده در بازار است، اما اين موضوع به معناي ناهموار بودن بازار اجاره براي مستاجران نيست؛ چراكه اگرچه گزينه‌هاي رهن كامل به طور معمول تا پايان تابستان واگذار مي‌شوند و احتمال عرضه چنين واحدهايي در پاييز نزديك به صفر است اما در عوض عمده آگهي‌هاي موجود با قيمت‌هاي به مراتب مناسب‌تر از سطح اجاره‌بهاي مورد انتظار آن منطقه در پاييز عرضه مي‌شوند. يكي از دلايل ارائه زير قيمت اين آپارتمان‌ها، نداشتن امكانات ضروري است كه موجب شده بازاريابي براي آنها تا پاييز ادامه پيدا كند.
پرتعداد بودن عرضه آپارتمان‌هاي ميان‌سال و قديمي‌ساز، يك ويژگي ديگر بازار اجاره پاييزي است. مشاوران املاك مي‌گويند در پاييز امسال از هر ۱۰ آگهي اجاره نزد بنگاه‌ها، دست‌كم ۶ يا ۷ مورد سن بناي بيش از ۱۰ و بعضا حدود ۲۰ ساله دارند. البته بسياري از اين املاك بازسازي شده و قابل سكونت هستند، اما موارد قديمي‌ساز در مورد امكاناتي از قبيل آسانسور و پاركينگ دچار مشكل هستند، زيرا زمان صدور پروانه آن‌ها، اجباري به تامين پاركينگ به ازاي تمام واحدها و حتي آسانسور براي ساختمان‌هاي با تراكم عرف چهار يا پنج طبقه در مقطع زماني شروع به ساخت وجود نداشته است.

همچنين بخوانيد:

واحدهاي تجاري خالي ؛ در انتظار خريدار

كاهش قيمت خانه و بي تفاوتي خريداران

اعلام قيمت ميليوني واحد هاي طرح ملي مسكن


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۱۴:۲۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :