گردشگري دلتا

قيمت فروش زمين در منطقه 3 ركورد زد

بخش آمار و اطلاعات سازمان مديريت و برنامه ريزي استان تهران، آخرين اخبار بازار مسكن و قيمت زمين، خانه و اجاره در شهر تهران را اعلام كرد.
آخرين اخبار بازار مسكن

بر اساس مستنداتي كه درباره آخرين اخبار بازار مسكن از سوي سازمان مديريت و برنامه ريزي استان تهران، ارائه شده است؛ ميانگين قيمت فروش يك متر مربع زمين يا زمين ساختمان مسكوني كلنگي معامله شده در بهار امسال و در شهر تهران حدود ۱۶ ميليون و ۹۵۰ هزار تومان بوده است كه در مقايسه با فصل گذشته، ۱۶.۶ درصد افزايش داشته است.

به گزارش مجله دلتا، آخرين آمار اعلام شده سازمان مديريت و برنامه ريزي استان تهران حاكي است؛ منطقه 3پايتخت با برآورد تقريبي ۳۴ ميليون تومان براي يك متر مربع زمين، بيشترين قيمت را در ميان ساير مناطق به خود اختصاص داده است. كمترين قيمت زمين نيز مربوط به منطقه ۲۰ شهر تهران و با قيمت يك متر مربع چهار ميليون و ۸۰۰ هزار تومان بوده است. در بهار 98، منطقه يك و منطقه ۱۶ به ترتيب بيشترين و كمترين تغيير قيمت زمين در مقايسه با فصل بهار سال گذشته را تجربه كرده‌اند.

در ادامه اين گزارش آمده است؛ ميانگين قيمت فروش يك متر مربع زير بناي مسكوني معامله شده در بهار امسال حدود ۱۳.۱ ميليون تومان بوده است كه نشان از افزايش ۲۲.۷  و ۱۰۹.۶ درصدي در مقايسه با فصل گذشته و فصل مشابه در سال 97 دارد.

بيشترين و كمترين قيمت فروش يك متر مربع واحد مسكوني در شهر تهران به ترتيب به منطقه يك با ۲۷.۸ ميليون تومان و منطقه 18 با ۵.۸ ميليون تومان تعلق دارد.

آخرين اخبار بازار مسكن در شهر تهران نشان مي‎دهد: ميانگين مبلغ اجاره ماهانه به علاوه سه درصد وديعه پرداختي براي اجاره يك متر مربع زير بناي مسكوني در بهار امسال به حدود ۴۰ ميليون تومان رسيده است كه، ۱۷.۴ درصد بيشتر از فصل گذشته و ۳۵ درصد بيش از بهار ۹۷ بوده است.

ركورد داران بيشترين و كمترين مبلغ اجاره نيز مناطق يك و ۲۰ شهر تهران، به ترتيب با ۶۹.۵ و ۱۸.۶ ميليون تومان بوده‌اند.

همچنين بخوانيد:

بازار مسكن ؛ خداحافظ قيمت‌ هاي نجومي

بازار راكد ؛ كاهش قيمت مسكن ادامه دارد


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۴۱:۰۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :