گردشگري دلتا

بيشترين تعداد خريد و فروش مسكن؛ زير قيمت ميانگين

بازار معاملات خريد و فروش مسكن در تهران از ناحيه متقاضيان طبقه متوسط دچار چرخش متراژي و قيمتي شده است.
خريد و فروش مسكن در تهران

پيش‌تر مركز آمار ايران در گزارشي درباره تغيير قيمت معاملات خريد و فروش مسكن در تهران ، ميانگين قيمت فروش يك متر مربع زيربناي مسكوني معامله شده در بنگاه‌هاي معاملات ملكي را ۱۲ ميليون و ۷۲۰ هزار تومان اعلام كرده بود، اما آمار رسمي منتشر شده از سوي بانك مركزي نشان مي‌دهد، بيشترين تعداد معاملات در دامنه قيمتي پايين‌تري انجام شده است.

به گزارش مجله دلتا هرچند ميانگين قيمت فروش هر متر مربع آپارتمان حدود 13 ميليون تومان اعلام شده، اما برآوردها از خريد و فروش مسكن در تهران دامنه قيمتي پايين‌تري را نشان مي‌دهد. آخرين وضعيت بازار مسكن در ماه نخست پاييز 98 مي‌گويد؛ بيشترين معاملات خريد و فروش مسكن در بازه قيمتي ۷ ميليون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۹ميليون تومان منعقد شده است و اين واحدها بيشترين سهم در ميان واحدهاي مسكوني با قيمت‌هاي مختلف معامله شده را به خود اختصاص داده‌اند. واحدهاي مسكوني در دامنه قيمتي ۶ ميليون تا ۷ ميليون و ۵۰۰ هزار تومان و آپارتمان‌هاي ۹ ميليون تا ۱۰ ميليون و ۵۰۰ هزار تومان به ازاي هر متر مربع نيز به ترتيب با اختصاص سهم ۱۱ درصد و ۴/ ۱۰ درصد در رتبه‌هاي بعدي بيشترين معاملات قرار گرفته‌اند.

براساس داده‌هاي دريافت شده از وضعيت معاملات ثبت شده در بنگاه‌هاي املاك شهر تهران طي مهرماه، توزيع حجم معاملات در اين ماه به گونه‌اي بوده است كه ۳/ ۵۸ درصد واحدهاي مسكوني با قيمتي كمتر از متوسط قيمت هر متر مربع واحد مسكوني شهر تهران معامله شده‌اند. در اين ميان بررسي ميداني از وضعيت آگهي‌هاي عرضه‌ شده به بنگاه‌هاي املاك گوياي آن است كه تمايل خريداران فعلي حاضر در بازار به گروهي از آپارتمان‌هاي مسكوني است كه به قيمت واقعي نزديك‌تر باشند. مشاوران املاك در مناطق مختلف شهر تهران عنوان مي‌كنند اكنون عمده خريداران موجود در بازار مصرفي هستند و به دليل كاهش توان خريد مسكن، تمايل اين گروه از خريداران به واحدهاي مسكوني 50 تا 70 متر است.

همچنين بخوانيد:

چرا اجاره سوييت ساعتي مشتري دارد؟

تحويل مسكن مهر تهران تا سال 99


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۳۰:۴۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :