گردشگري دلتا

سه گانه رفتاري آپارتمان هاي نوساز در پايتخت

روند كاهش قيمت مسكن در ماه‌هاي شهريور و مهر 98 با مقاومت سازندگان در برابر تورم منفي ملك روبرو شده است.
آپارتمان نوساز در تهران

مقاومت سازندگان و مالكان واحدهاي نوساز كليدنخورده به حدي است كه قيمت آپارتمان نوساز در تهران تا پايان تابستان امسال تفاوتي با قيمت بهاري مسكن نداشته است. سازندگاني هم كه براي جلوگيري از ضرر بيشتر به پيش فروش واحد هاي خود اقدام كرده‌اند، آپارتمان‌هاي پيش فروش شده را به قيمت آپارتمان نوساز آماده عرضه به فروش مي‌رسانند.

به گزارش مجله دلتا آپارتمان هاي نوساز در تهران به علل مختلف، سه گانه رفتاري در فروش پيدا كرده‌اند و اين موضوع باعث شده تا قيمت‌ هاي متمايز و متفاوتي در بازار املاك نوساز پيدا شود.

دسته نخست، مالكان منازل نوسازي هستند كه در واگذاري ملك خود به منظور تامين نقدينگي براي خريدهاي ذخيره‌اي به ويژه مصالح ساختماني براي ساخت و سازهاي بعدي خود، نسبت به كاهش قيمت انعطاف نشان داده‌اند. شواهد نشان مي‌دهد اين مالكان تا 10 درصد  قيمت پيشنهادي را نسبت به نيمه ابتدايي سال پايين آورده‌اند. دسته اول در مجموع در زمره پول‌لازم‌ها طبقه‌بندي مي‌شوند و انگشت شمارند. كساني كه درحال اخذ پروانه هستند، كساني كه پروژه مشاركتي دارند و كساني كه به هر شكل ناگزير به ايفاي تعهد خود به شريك ملكي و ساختماني هستند عمده اين مالكان را تشكيل مي‌دهند.

دسته دوم سازندگاني هستند كه آپارتمان‌ هاي خود را همچنان به بهاي پيشنهادي گزاف عرضه كرده‌اند و به مقاومت در برابر كاهش قيمت ادامه مي‌دهند.

اما دسته سوم سازندگاني هستند كه انتظار تورمي دارند و تا زمان موعود جهش دوباره قيمت‌ها، در واحد هاي خود را به روي متقاضيان مسكن قفل كرده‌اند و حتي با قيمت‌ هاي پيشنهادي بالا هم اجازه بازديد به متقاضيان را نمي‌دهند. واسطه‌ها مي‌گويند تعداد اين سازنده‌ ها از دو دسته ديگر بيشتر است. به اعتقاد واسطه‌ ها، اگرچه هنوز تعداد نوساز هاي زير قيمت زياد نيست، اما پيش‌بيني مي‌شود اگر اين وضعيت ركودي ادامه پيدا كند بر تعداد سازندگاني كه قيمت فروش خود را كاهش مي‌دهند، افزوده خواهد شد.

 

همچنين بخوانيد:

كناره گيري بساز بفروش‌ ها از معامله املاك كلنگي

خانه هاي بزرگ متراژ به دنبال مشتري


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۴۹:۵۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :