گردشگري دلتا

تحولات بازار مسكن پايتخت

تعداد معاملات آپارتمان‌هاي مسكوني شهر تهران در مهرماه سال ۹۸ نسبت به ماه مشابه سال قبل ۶۳.۷ درصد كاهش يافت، اما نسبت به شهريور ماه ۲۲ درصد رشد داشته است.
بازار مسكن پايتخت

بررسي توزيع تعداد واحدهاي مسكوني معامله شده در بازار مسكن پايتخت به تفكيك عمر بنا در مهرماه سال جاري نشان مي‌دهد كه از سه هزار و 401 واحد مسكوني معامله شده، واحدهاي تا ۵ سال ساخت با  ۴۱.۹ درصد بيش‌ترين سهم را به خود اختصاص داده‌اند. اين ميزان در مقايسه با مهرماه سال قبل حدود ۲.۶ واحد درصد كاهش يافته و در مقابل به سهم واحدهاي با قدمت ۶ تا ۱۰ سال و بيش از ۱۵ سال افزوده شده است.

به گزارش مجله دلتا براساس گزارش جديد بانك مركزي از تحولات بازار مسكن، توزيع تعداد معاملات انجام شده در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران، منطقه ۵ با سهم ۱۵.۱ درصدي از كل معاملات، بيشترين تعداد قراردادهاي مبايعه نامه را به خود اختصاص داده است. همچنين مناطق ۲ و ۴ به ترتيب با سهم‌هاي ۹.۱ و ۷.۹ درصدي در رتبه‌هاي بعدي قرار گرفته‌اند.

در مجموع ۷۰.۸ درصد از كل تعداد معاملات انجام شده در شهر تهران در مهر ماه سال جاري مربوط به ۱۰ منطقه شهر (به ترتيب بيشترين فراواني شامل مناطق ۵ ،۲ ،۴ ،۱۰ ،۷ ،۱۵ ،۱ ،۱۴ ،۸ و ۶ ) بوده و ۱۲ منطقه باقي مانده ۲۹.۲ درصد از كل تعداد معاملات را به خود اختصاص داده‌اند.

تحولات ۷ ماهه بازار مسكن پايتخت

 در هفت‌ماهه سال ۱۳۹۸ بازار مسكن پايتخت شاهد ۳۵.۸ هزار  معامله آپارتمان‌هاي مسكوني شهر بوده استكه در مقايسه با مدت مشابه سال پيش از آن، ۵۷.۵ درصد كاهش نشان مي‌دهد. در اين مدت متوسط قيمت يك متر مربع بناي واحد مسكوني معامله شده از طريق بنگاه‌هاي معاملات ملكي در شهر تهران ۱۲ ميليون و ۷۱۰ هزار تومان بوده است كه نسبت به دوره مشابه سال قبل ۸۱.۳ درصد افزايش نشان مي‌دهد. بررسي شاخص كرايه مسكن اجاري در شهر تهران و در كل مناطق شهري در مهرماه سال جاري مويد رشد به ترتيب معادل ۳۴.۸ و ۳۳.۲ درصدي نسبت به ماه مشابه سال قبل است.

همچنين بخوانيد:

تمايل موجران ؛ رهن كامل نه ؛ فقط اجاره!

تحرك نسبي دربازار مسكن پايتخت


برچسب: خبر گزارش مسكن مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۴۱:۱۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :