گردشگري دلتا

واحدهايي كه عرضه دارند؛ تقاضا نه!

كاهش محسوس خريد و فروش آپارتمان نوساز دلايل فراواني دارد؛ از گران شدن مصالح ساختماني كه هزينه تمام‌‍‌شده ساخت را بالا برده است، گرفته تا خرج‌تراشي بيهوده و مقرون به صرفه ‌نبودن خريد اين واحدها از ديد خريداران.
فروش آپارتمان نوساز

قيمت و متراژ اصلي‌ترين عواملي هستند كه موجب شده‌اند تا بازار فروش آپارتمان نوساز ركود سنگيني را تجربه كند. آپارتمان‌هاي نوساز بيشترين تاثير را از جهش قيمت مسكن مي‌گيرند به همين دليل، با قيمتي معمولا تا 15 درصد از واحدهايي با ويژگي‌هاي مشابه نظير متراژ و امكانات، به فروش مي‌رسند.

به گزارش مجله دلتا تازه‌ترين گزارش‌ها از شرايط بازار معاملات، از افت خريد و فروش آپارتمان نوساز و عدم گرايش خريداران به اين نوع واحدها به ويژه در سطح پايتخت خبر مي‌دهد. هر چند استقبال از خريد واحدهاي تازه‌ساز كه به تازگي عمليات ساختماني آنها به پايان رسيده  و آپارتمان‌هاي با عمربناي صفر به ميزان قابل‌توجهي كاهش يافته است، اما حتي در اين شرايط هنوز اين نوع واحدها بيشترين سهم از ميزان معاملات را در ميان گروه‌هاي سني ديگر به خود اختصاص مي‌دهند.

علت افت در فروش آپارتمان نوساز

علت كاهش خريد و فروش آپارتمان نوساز را مي‌توان در عدم تعديل قيمت‌هاي پيشنهادي از سوي مالكان و سازندگان عنوان كرد. اين در حالي است كه از ابتداي تابستان سال جاري، عمده مالكان واحدهاي مسكوني با عمربناي بالاتر و پايين تر از 10 سال، به‌منظور جا نماندن از بازار خريد و فروش، نسبت به تعديل سطح قيمت‌هاي پيشنهادي و قطعي فروش واحدهاي خود اقدام كرده‌اند.

در شرايطي كه بخشي از مالكان و سازنده‌ها نيز قيمت‌هاي موردنظر خود براي فروش واحدهاي مسكوني نوساز را كاهش داده‌اند، اما همچنان به‌طور كلي عمده مقاومت در برابر تعديل قيمت از طرف عرضه آپارتمان‌هاي نوساز و كليدنخورده مشاهده مي‌شود. هر چند اين مقاومت نسبت به ماه‌هاي گذشته به‌خصوص نسبت به تابستان، قدري تخفيف يافته است، اما همچنان بيشترين تعداد فايل‌هايي كه با قيمت‌هاي بالاتر از عرف بازار به متقاضيان خريد توصيه شده‌اند در زمره آپارتمان‌هاي نوساز قرار دارند. انتظار مي‌رود كاهش قيمت مسكن به‌ زودي به اين گروه سني نيز سرايت كند.

فروش آپارتمان نوساز

همچنين بخوانيد:

كناره گيري بساز بفروش‌ ها از معامله املاك كلنگي

خانه هاي بزرگ متراژ به دنبال مشتري


برچسب: خبر گزارش مسكن مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۴۱:۰۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :