گردشگري دلتا

تعديل قيمت واحدهاي كوچك ‌متراژ

آگهي‌هايي فروش املاكي كه در روزهاي گذشته به مشاوران املاك سپرده شده پيش بيني قيمت مسكن رو به سويي برده كه مشاوران املاك از كاهش قيمت‌ها و نرمش مالكان سخن مي‌گويند.
پيش بيني قيمت مسكن

پيش بيني قيمت مسكن از روند كاهشي و تعديل حكايت دارد. نگاهي به آگهي‌هاي بازار معاملات مسكن در پايتخت نشان مي‌دهد كه تعداد آگهي‌هايي فروش تعديل‌ شده كه پيش از اين به دليل نبود متقاضي خريد و قيمت بالا شانسي در معاملات نداشته‌اند، افزايش يافته است.

به گزارش مجله دلتا در حالي كه كاهش قيمت مسكن در چند ماه گذشته، مالكان واحدهاي مسكوني را راضي به عقب‌نشيني از قيمت پيشنهادي خود نكرده بود، اكنون نگاهي به آگهي‌هاي مشاوران املاك مي‌گويد كه برخي از مالكان نسبت به قيمت‌ها انعطاف نشان داده‌اند و تعديل قيمت‌ واحدهاي مسكوني ادامه دارد.

اين در حالي است كه پيش از اين مالكان واحدهاي مسكوني به دليل تاكيد بر قيمت‌گذاري گزاف بر ملك خود موفق به فروش يا رهن و اجاره آن به‌خصوص در التهاب بازار تابستان نشده بودند. اگر چه برخي از واحدهاي نوساز با قيمت‌هاي غيرواقعي در بازار مسكن وجود دارند اما پيش‌ بيني قيمت مسكن از سوي مشاوران، از نزديك شدن بازار به قيمت واقعي خبر مي‌دهد. واسطه‌ها مي‌گويند به محض آنكه قيمت‌ها واقعي شود و متقاضيان مصرفي به‌صورت مجدد به بازار ورود كنند سطح قيمت‌ها نيز تثبيت مي‌شود؛ بنا بر اعلام آنها، انتظار نمي‌رود حداقل تا يك سال بعد از تثبيت سطح قيمت‌ها در بازار مسكن، قيمت آپارتمان‌ها با افزايش محسوس مواجه شود.

از آنجا آپارتمان‌هاي كوچك‌متراژ اولويت آخر متقاضيان با قدرت خريد پايين است، مالكان اين واحدها در يك هفته گذشته با نرمش بيشتري واحدهاي خود را به بازار عرضه كردند و تعداد آگهي عمده واحدهاي مسكوني كوچك‌ متراژ عرضه شده به بازار بيش از ساير گروه‌هاي متراژي با تعديل قيمت همراه شده‌اند.

همچنين بخوانيد:

كناره گيري بساز بفروش‌ ها از معامله املاك كلنگي

خانه هاي بزرگ متراژ به دنبال مشتري

قيمت آپارتمان‌ هاي ميانسال


برچسب: خبر گزارش مسكن،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۴۲:۳۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :