گردشگري دلتا

سهم پروژه‌ هاي ساختماني با كاهش درآمد شهرداري

دست‌كشيدن شهرداري تهران از فروش تراكم و ضوابط باعث شده تا در تحقق درآمدهاي خود در سال جاري با مشكل مواجه شود.
شهرداري تهران

از يك طرف افزايش حقوق و دستمزد نيروي انساني مازاد و از طرف ديگر عدم تحقق درآمدهاي پيش‌بيني شده از سوي شهرداري تهران باعث شده تا سهم پروزه‌هاي حياتي پايتخت در كنار پروژه‌ هاي عمراني ديگر، از تخصيص بودجه بسيار اندك باشد.

به گزارش مجله دلتا در تنگناي بودجه‌اي، شوراي‌ شهر تصميم دارد از افزايش سقف بودجه شهرداري پشتيباني كند. يكي از دلايل اين اقدام به طولاني شدن دوره ساخت پروژه‌هاي عمراني برمي‌گردد؛ چرا كه افزايش هزينه مصالح ساختماني و دستمزد مجريان، هزينه‌ نهايي ساخت را بالا خواهد برد. از اين رو مديريت شهري تلاش مي‎كند با شناسايي منابع درآمدي جديد و بودجه غيرانقباضي به  تكميل و تسريع پروژه‌هاي عمراني پايتخت بپردازد.

مجيد فراهاني، رئيس كميته بودجه شوراي شهر تهران نيز با اشاره به وجود مشكلات بسيار و افزايش قيمت‌ها، اظهار داشت: كاهش درآمد شهرداري تهران، فشار جدي را به بودجه عمراني وارد كرده است و به منظور تكميل هرچه سريعتر ساخت‌وساز ها در سطح پايتخت، مديريت شهري بايد كدهاي درآمدي جديدي را براي شهر تهران در نظر بگيرد تا منابع مالي در سال ۹۹ تامين شود.

وي افزود: لوايحي با موضوعات مختلف در حال تدوين است اما لوايح مربوط به تبديل كاربري‌ هاي موقت مسكوني به تجاري – اداري، تعيين تكليف پرونده‌ هاي راكد ماده ۱۰۰ و قابل وصول‌ بودن درآمد هاي مربوط به عوارض نوسازي است كه به شوراي شهر ارائه مي‎شود.

وي با بيان اينكه بودجه شهرداري براي سال آينده انقباضي نيست، افزود: پيش‌بيني مي‌شود سقف بودجه سال آينده حدود ۲۵ هزار ميليارد تومان تدوين شود، چراكه احتمالا رقم حقوق و دستمزد از ۱۰ هزار ميليارد تومان به ۱۳هزار ميليارد تومان مي‌رسد و هزينه‌هاي جاري نيز به همان نسبت افزايش مي‌يابد. سقف بودجه افزايش مي‌يابد تا با كمك آن بتوانيم بودجه مناسبي را براي توسعه پروژه‌هاي كوچك‌ مقياس و تكميل پروژه‌هاي نيمه تمام در سطح شهر داشته باشيم.

 

همچنين بخوانيد:

واحدهاي تجاري خالي ؛ در انتظار خريدار

كاهش قيمت خانه و بي تفاوتي خريداران

اعلام قيمت ميليوني واحد هاي طرح ملي مسكن


برچسب: خبر گزارش مسكن،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۲۱:۰۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :