گردشگري دلتا

آيا واجد شرايط طرح ملي مسكن هستيد؟

محمود محمودزاده، سرپرست معاونت مسكن و ساختمان شروط لازم براي متقاضيان مشمول طرح اقدام ملي تامين مسكن را اعلام كرد.
ثبت نام مسكن

سرپرست معاونت مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازي، ضمن تاييد خبر ثبت‌نام طرح اقدام ملي مسكن در ۱۰ استان كشور از نيمه آبان امسال، از سه شرط اصلي براي ثبت نام مسكن در اين طرح خبر داد.

به گزارش مجله دلتا، محمود محمودزاده، جزئيات آغاز ثبت‌نام طرح اقدام ملي مسكن را تشريح كرد و اظهار داشت: طرح اقدام ملي مسكن در استان كرمان به صورت پايلوت آغاز شد و به پايان رسيد.

وي با اشاره به موفقيت آميز بودن ثبت‌نام آزمايشي اين طرح در استان كرمان افزود: ثبت‌نام ۱۰ استان ديگر كشور از جمله استان‌هاي قم، سيستان و بلوچستان، همدان، اردبيل و زنجان نيز در نيمه آبان امسال انجام مي‌شود. سعي بر اين است كه تا پايان امسال، ثبت‌نام تمام استان‌هاي مشاركت‌كننده در اين طرح به پايان برسد. پس از ثبت‌نام ۱۰ استان طرح اقدام ملي مسكن، ثبت‌نام ديگر استان‌هاي اين طرح، آغاز خواهد شد.

محمودزاده در خصوص شرايط ثبت نام مسكن در اين طرح نيز توضيح داد: شرايطي كه در قانون ساماندهي اعلام شده جزو شروط اصلي براي افرادي است كه متقاضي طرح اقدام ملي مسكن هستند. سه شرط اصلي ثبت‌نام در اين طرح و بهره‌مندي از آن اين است كه متقاضيان متاهل باشند، سابقه استفاده از امكانات دولتي براي خريد مسكن را نداشته باشند و همچنين سابقه سكونت در شهري كه تقاضاي مسكن را دارند، داشته باشند؛ اين‌ موارد جزو شروط اصلي متقاضيان طرح اقدام ملي مسكن است.

گفتني است طرح اقدام ملي تامين مسكن به منظور خانه‌دار كردن ۶ دهك درآمدي جامعه طراحي شده و قرار است تا پايان سال ۱۴۰۰ بالغ  بر ۴۰۰ هزار مسكن را به قشر هاي متوسط و پايين عرضه كند. از اين تعداد، ۲۰۰ هزار واحد در شهرهاي جديد و  ۱۰۰ هزار واحد در بافت فرسوده ساخته خواهد شد. بنياد مسكن انقلاب اسلامي نيز ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسكوني در اين پروژه را بر عهده‌ گرفته است.

همچنين بخوانيد:

بازار مسكن ؛ خداحافظ قيمت‌ هاي نجومي

بازار راكد ؛ كاهش قيمت مسكن ادامه دارد

خانه‌ كوچك 30 متري!!!


برچسب: خبر گزارش مسكن،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۰۹:۳۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :