گردشگري دلتا

تنوع آپارتمان در بازار پاييزي رهن و اجاره

رقابتي شدن بازار رهن و اجاره ملك، باعث شده تا متقاضيان مسكن در پاييز هم از بازار غافل نباشند. به‌خصوص كه تب تابستانه افزايش اجاره‌بها نيز با آغاز پاييز فروكش كرده است.
رهن و اجاره ملك

مشاوران املاك مي‌گويند، در مهرماه عرضه و تنوع آگهي‌هاي پيشنهادي رهن و اجاره ملك در آژانس‌هاي مسكن بيشتر شده است، اما بعضي از مالكان كه موفق به واگذاري ملك خود در تابستان نشده‌اند، هنوز قيمت‌هاي پيشنهادي خود را پايين نياورده‌اند.

به گزارش مجله دلتا افزايش تعداد و تنوع در متراژ و امكانات و همچنين در نرخ‌گذاري از مواردي است كه در آگهي‌هاي پيشنهادي پاييز سال 98 به چشم مي‌خورد، اما برخي مالكان بي‌توجه به افزايش عرضه نسبت به تعديل قيمت‌هاي خود اقدامي نكرده‌اند. اين در حالي است كه سطح اجاره‌بهاي پيشنهادي واحدهاي مسكوني عرضه شده به بازار مسكن در بسياري از آگهي‌ها متعادل شده و بازار از التهاب دور شده است.

هم‎اكنون متقاضيان بازار رهن و اجاره ملك با اطمينان خاطر بيشتري نسبت به تابستان اقدام به جست‌وجوي واحد مسكوني مورد نياز خود مي‌كنند؛ چرا كه با كاهش قيمت مسكن، سطح اجاره‌بهاي پيشنهادي واحدها نيز با جيب خانوارها سازگاتر شده است. با اين حال هنوز برخي از آگهي‌هاي عرضه شده رهن كامل به بازار اجاره، با نرخ پيشنهادي گزافي نسبت به نرخ واقعي به بازار مسكن مناطق مختلف شهر تهران عرضه شده‌اند كه در مقايسه با ساير آگهي‌هاي مشابه، تا حدود ۲۰‌ درصد گران‌تر هستند.

مشاوران املاك به مالكان اين گروه از واحدهاي مسكوني توصيه مي‌كنند با توجه به اتمام فصل اجاره مسكن و در حالي‌ كه پيش‌بيني مي‌شود كه تعداد آگهي‌هاي اجاره در بازار، مجددا نيز افزايش يابد، بهتر است نسبت به تعديل مبلغ رهن واحدهاي خود اقدام كنند تا واحد مسكوني  آن ها سريع‌تر در بازار از سوي متقاضيان مورد درخواست قرار بگيرد؛ آن‌ها مي‌گويند با توجه به شرايط رقابتي كه در بازار رهن و اجاره به وجود آمده ممكن است دوره بازاريابي براي اين واحدها طولاني شود و مالك نه فقط از طريق اجاره‌بها موفق به كسب سود نشود، بلكه به دليل خالي ماندن واحد متحمل زيان مالي نيز بشود.

همچنين بخوانيد:

واحدهاي تجاري خالي ؛ در انتظار خريدار

هزينه‌ هاي ضروري براي دريافت وام خريد خانه

ارزان‌ترين محدوده تهران براي خريد خانه


برچسب: خبر گزارش مسكن،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۵۵:۱۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :