گردشگري دلتا

تمايل متقاضيان به خريد آپارتمان‌ هاي زير قيمت

با كاهش چشمگير معاملات مسكن در شهريورماه امسال به 2700 مورد، اكنون مناطق مياني شهر تهران، كانون خريد و فروش به‌ ويژه در محدوده آپارتمان زير قيمت است.
آپارتمان زير قيمت

در حالي كه از سال ۱۳۸۹ تا سال ۱۳۹۶ معمولا ماهانه  ۱۲ تا ۱۶ هزار معامله مسكن در شهر تهران انجام شده، اما اكنون معاملات به كمترين ميزان خود از سال 89 رسيده است و عمده خريد‌ و فروش‌ها در محدوده مربوط به آپارتمان زير قيمت است.
به گزارش مجله دلتا؛ در شرايطي كه چهار ميليون واحد مسكوني در تهران  وجود دارد، در شهريورماه امسال  فقط 2700 مورد قرارداد و عمدتا در مناطق مياني ۵، ۱۰، ۲، ۴، ۷، ۸ و ۱۴ امضا شده است. به دليل كمبود نقدينگي متقاضيان، تمركز اين معاملات بر آپارتمان هاي زير قيمت بوده است.

نرخ پيشنهادي آپارتمان‌هاي زير قيمت در تهران ـ
مهرماه ۹۸
محله متراژ سن بنا قيمت (تومان)
سعادت‌آباد – پاكنژاد ۶۰ متر نوساز يك ميليارد و ۵۸۰ ميليون
فردوس غرب ۸۵ متر نوساز يك ميليارد و ۲۰۰ ميليون
نياوران  ۵۸ متر ۶ سال فول امكانات ۹۸۰ ميليون
درياچه چيتگر ۶۴ متر نوساز ۷۰۵ ميليون
جيحون ۵۵ متر نوساز ۵۱۵ ميليون
تهرانپارس ـ بلوار  شاهد ۷۲ متر نوساز ۸۷۰ ميليون
تهرانپارس ـ اسفنداني ۵۶ متر ۳ سال ۶۷۲ ميليون
نارمك ـ هلال احمر ۸۰ متر ۳ سال ۹۸۵ ميليون
پونك ۶۵ متر ۱۶ سال فول  امكانات ۷۷۰ ميليون
جنت‌آباد ۸۰ متر ۱۴ سال فول امكانات ۹۱۰ ميليون
پيروزي ۳۷ متر نوساز فول امكانات ۴۱۰ ميليون
بريانك ۵۶ متر ۳ سال فول امكانات ۴۶۰ ميليون

آپارتمان زير قيمت در مناطق مركزي تهران

به گفته مشاوران املاك، سرمايه گذاري از مناطق شمالي تهران خارج شده است. با وجود فشار تقاضاي مصرفي در جنوب تهران نيز، به دليل تمركز واحد هاي كوچك در اين مناطق و تقاضاي بي‌شمار براي اين واحد ها، مالكان بر قيمت پيشنهادي خود اصرار دارند؛ از اين رو تعداد قرارداد ها در مناطق جنوبي پايين است. توان پايين خريد متقاضيان را مي‌توان علت ديگري براي قفل شدن بازار مسكن در مناطق جنوبي تهران دانست.
عمده قرارداد هاي خريد و فروش در محدوده مربوط به آپارتمان زير قيمت، در مناطق مياني شهر منعقد شده است. شهريورماه امسال واحدهاي ۳۰۰ تا ۷۵۰ ميليون تومان با سهم ۳۷ درصدي از معاملات، بالاترين توزيع فراواني از نظر ارزش هر واحد مسكوني در تهران را به خود اختصاص داده‎اند. هم‌چنين ۵۲ درصد قرارداد ها در واحد هاي ۳۰۰ ميليون تا يك ميليارد و ۵۰ ميليون تومان منعقد شده است.

بيشترين نرخ رشد قيمت مسكن

مناطق ۱۱، ۱۶، ۱۷، ۱۲، ۱۵ و ۲۰ به ترتيب بيشترين نرخ رشد قيمت مسكن شهر تهران در شهريورماه امسال را به خود اختصاص داده‌اند. ميانگين قيمت مسكن در اين مناطق ۷.۴ ميليون تومان است كه بيشترين نرخ مربوط به منطقه ۱۱ با ميانگين هر متر مربع 9 ميليون و 500 هزار تومان و كمترين قيمت به منطقه ۲۰ با ميانگين 6 ميليون و 600 هزار تومان در هر متر مربع تعلق دارد.

 زير قيمت
شهريورماه سال گذشته مناطق ۵، ۲، ۱، ۹، ۱۳ و ۴ به ترتيب بالاترين ميزان رشد قيمت سالانه را تجربه كردند. سال ۹۷ معمولا در هر ماه مناطق ۵ و ۱ پيشتاز تورم ملكي در پايتخت بودند؛ در حالي كه شهريورماه امسال منطقه يك با ۳۹ درصد افزايش قيمت سالانه، كمترين نرخ رشد را در بين 22 منطقه شهر تهران به خود اختصاص داد.

آمار نشان مي‌دهد كه تورم ملكي در پايتخت از شمال به جنوب جابه‌جا شده اما پس از  افت قيمت مسكن در تهران طي دو ماه اخير، نرخ رشد در مناطق جنوبي نيز در مرداد و شهريور متوقف شده است.

همچنين بخوانيد:

بازار مسكن ؛ خداحافظ قيمت‌ هاي نجومي

بازار راكد ؛ كاهش قيمت مسكن ادامه دارد

رشد جمعيت در گرو كاهش قيمت مسكن


برچسب: خبر گزارش مسكن،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۴۵:۱۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :