گردشگري دلتا

دو قطبي قيمت در آگهي فروش آپارتمان نوساز

اگرچه در بازار مسكن تهران، واحدهاي مسكوني چند سال ساخت بيشترين ميزان خريد و فروش را داشته، اما آپارتمان‌هاي نوساز نيز براي رقابت آماده شده‌اند.
آگهي فروش آپارتمان

بررسي اجمالي آگهي فروش آپارتمان در سطح پايتخت نشان مي‌دهد كه بازار آپارتمان‌هاي نوساز و كليدنخورده به لحاظ قيمتي به دو نيمه تقسيم شده است.

به گزارش مجله دلتا در حالي كه كاهش قيمت مسكن در چند ماه گذشته، مالكان واحدهاي مسكوني نوساز را راضي به عقب‌نشيني از قيمت پيشنهادي خود نكرده بود، اكنون نگاهي به آگهي‌هاي مشاوران املاك مي‌گويد كه برخي از مالكان نسبت به قيمت‌ها انعطاف نشان داده‌اند. اين در حالي است كه تا چند هفته قبل با آغاز تخليه تدريجي حباب قيمت مسكن در برخي از گروه‌ هاي سني ملك، فروشندگان آپارتمان‌ هاي نوساز همچنان در برابر كاهش قيمت مقاومت مي‌كردند و كانون عرضه آپارتمان‌هاي گران‌تر از قيمت مورد انتظار، همين املاك نوساز و كليد نخورده بود.

اكنون روند كاهش قيمت از گروه سني  املاك تازه‌ساز آغاز شده است و بازار در شرايطي است كه دامنه كاهش قيمت به نيمي از آپارتمان‌ هاي نوساز عرضه‌ شده رسيده است. نيمي از واحدهاي كليدنخورده موجود در بازار مسكن با قيمت كاهش‌ يافته نسبت به ابتداي تابستان عرضه شده و در عين حال نيمي از آپارتمان‌ هاي موجود در بازار نيز با قيمت‌هاي بيش از بهاي مورد انتظار و ارزش واقعي ملك قيمت‌گذاري شده‌اند.

تا سه ماه گذشته قيمت پيش‌فروش آپارتمان در منطقه پاسداران براي تحويل يك تا دو سال آينده مترمربعي ۲۸ ميليون تومان بود و واسطه‌ ها مدعي بودند كه اين قيمت با بهاي آپارتمان نوساز آماده حدود چهار ميليون تومان اختلاف‌ قيمت دارد. اين در حالي است كه اكنون پس از يك دوره كاهش قيمت، بهاي فروش آپارتمان نوساز آماده تحويل در پاسداران حدود ۲۹ ميليون تومان در هر مترمربع است.

از اين جنس واحد ها كه قيمت پيشنهادي فروش آنها كاهش چشمگيري نسبت به يكي دو ماه قبل پيدا كرده است در بازار مناطق لوكس و گران‌قيمت تهران كم نيست و اين موضوع حاكي از ادامه روندي است كه در بازار مسكن شكل گرفته است؛ روندي كه طي آن مناطق مختلف تهران به‌ويژه مناطق شمالي پيشتاز كاهش قيمت شده‌اند.

فروش آپارتمان

همچنين بخوانيد:

واحدهاي تجاري خالي ؛ در انتظار خريدار

هزينه‌ هاي ضروري براي دريافت وام خريد خانه


برچسب: خبر گزارش مسكن،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۲۶:۴۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :