گردشگري دلتا

مسكن مهر پرند گرفتار افزايش هزينه‌ ها

قيمت نهاده‌هاي ساختماني و مشكلات زيربنايي و روبنايي فقط بخشي از مشكلات مسكن مهر است كه گفته مي‌شود با چالش بزرگي به نام افزايش هزينه‌ها مواجه شده است.
مشكلات مسكن مهر

براساس برنامه، واحدهاي مسكن مهر پرند در نيمه اول سال 98 بايد به متقاضيان تحويل داده مي‌شد، اما حالا آخرين‌ گزارش‌ها از مشكلات مسكن مهر شهر جديد پرند مي‌گويد، ۲۰ هزار واحد معطل نصب وسايل ضروري، انشعابات و زيرساخت‌ ها هستند.

به گزارش مجله دلتا اگرچه در شش ماهه ابتدايي سال 98 تقريبا ماهانه، هزار واحد تحويل متقاضيان مسكن مهر شده، اما بنا به گفته مديران اجرايي، اين پروژه، مسكن مهربه دليل تحولات اقتصادي سال ۹۷ ، با چالش بزرگي به نام افزايش هزينه‌ ها مواجه شده است.

مشكلات مسكن مهر و تامين نقدينگي

گفته مي‌شود تكميل مسكن مهر پرند به حدود ۴۰۴ ميليارد تومان نقدينگي نياز دارد كه از اين رقم ۷۲ ميليارد تومان از محل تسهيلات، ۱۹۵ ميليارد تومان از محل آورده متقاضيان و ۱۳۶ ميليارد تومان از محل اعتبارات داخلي و تهاتر بايستي تامين اعتبار شود.

از موانع ديگر تسريع پروژه، عدم پرداخت مالي خريداراني است كه صرفا به قصد سرمايه‌گذاري در پرند آپارتمان خريداري كرده‌اند. اين متقاضيان غير موثر حتي در فراخوان براي تعيين تكليف واحد ها حضور نداشته و بسياري از آن ها نيز ۷۰ درصد اوليه مبلغ پروژه را پرداخت و نسبت به پرداخت بقيه آن اقدامي نكرده‌اند.

بر اساس تفاهم شركت عمران شهر جديد پرند با شركت راه‌آهن جمهوري اسلامي و شركت متروي تهران براي دو خطه كردن قطار حومه‌اي و آوردن مترو به شهر پرند، اين شركت بايد مبلغ ۱۷۵ ميليارد تومان به متروي تهران و ۱۳۵ ميليارد تومان به راه‌آهن جمهوري اسلامي به نيابت از دولت پرداخت كند.

محوطه‌سازي و آماده كردن خيابان‌ها نيازمند ۳۰۰ تا ۳۵۰ ميليارد تومان اعتبار از منابع داخلي است و از آنجا كه شركت عمران شهر پرند يك شركت هزينه-درآمد است، مجاز است زمين‌هاي شهر را به صورت نقدي يا تهاتر در قبال تعهدات‌ خود واگذار كند. گزارش‌ها نشان مي‌دهد اين شركت در سال ۹۷ كل بودجه پيش‌بيني شده را محقق و حدود ۴۴ مدرسه، ۱۰۰ هكتار پارك، مسجد و كلانتري احداث كرده‌ است.

همچنين بخوانيد:

واحدهاي تجاري خالي ؛ در انتظار خريدار

كاهش قيمت خانه و بي تفاوتي خريداران

اعلام قيمت ميليوني واحد هاي طرح ملي مسكن


برچسب: خبر گزارش مسكن مسكن مهر،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۱۴:۴۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :