گردشگري دلتا

جنوب تهران ؛ مقاوم در برابر كاهش قيمت مسكن

با خروج سرمايه‌گذاران از بازار مسكن، واكنش اين بازار در مناطق مختلف شهر تهران به كاهش قيمت مسكن متفاوت بوده است.

هر چند قيمت مسكن از ابتداي تابستان امسال روند كاهشي داشته و هم‌اكنون به سطح اسفندماه سال گذشته بازگشته است، اما واكنش مناطق مختلف پايتخت به  قيمت‌ها متفاوت بوده است. ريشه كاهش قيمت مسكن در تهران را مي‌توان در خروج متقاضيان سرمايه‌گذاري از بازار معاملات جست‌وجو كرد.

به گزارش مجله دلتا مصطفي قلي خسروي رييس اتحاديه مشاوران املاك، به تازگي اظهار داشته است: اسفندماه ۹۷ ميانگين قيمت پيشنهادي آپارتمان در منطقه يك تهران، متري ۲۴ ميليون تومان گزارش شده و در ماه‌هاي پس از آن به ميزان بيشتري افزايش پيدا كرده و در تيرماه امسال به متري ۳۰ ميليون تومان رسيده است. هم‌اكنون مجددا متوسط قيمت در اين منطقه ۲۴ ميليون تومان شده كه اين مسئله نشان مي‌دهد متقاضيان سرمايه‌گذاري از بازار مسكن خارج شده اند.

روند كاهش قيمت مسكن در جنوب تهران

با توجه به اينكه با ۲۷۸۷ مورد قرارداد هاي خريد و فروش آپارتمان شهر تهران در شهريورماه، سهم هر منطقه به طور ميانگين ۱۲۶ قرارداد مي‌شود؛ در مناطق يك و سه تعداد معاملات تقريبا به همين ميزان بوده اما در مناطق ۹، ۱۲، ۱۳، ۱۶ تا ۲۲ تعداد قرارداد ها كمتر از ساير مناطق است. اين موضوع نشان مي‌دهد، توان متقاضيان در جنوب شهر به قيمت‌ ها نمي‌رسد. در بعضي محله‌هاي نيمه جنوبي تهران قيمت‌ هاي پيشنهادي در حال افزايش است. بنا به گفته قلي‌خسروي؛  پيش‌بيني مي‌شود كه بازار مسكن در نيمه دوم سال 98 به سمت كاهش نسبي قيمت در مناطق مياني و جنوبي حركت كند اما افت در اين دو محدوده نسبت به ساير مناطق پايتخت، بسيار آرام خواهد بود و ممكن است در بعضي محله‌ها كه عرضه كمتر از تقاضا است قيمت‌ها اصلا پايين نيايد.

عمده معاملات در مركز تهران انجام مي‌شود

گزارش‌هاي ميداني گوياي آن است كه فشار تقاضاي مصرفي در مركز و جنوب تهران، بيشتر از شمال شهر است، اما عمده معاملات مسكن در شش منطقه مياني تهران روي داده است. با تراكم خانوار هاي متوسط در محدوده مياني شهر و وجود تقاضا، قيمت مسكن در اين مناطق مقداري كاهش يافته است. هرچند كه اعداد و ارقام حاكي است كه اين محله‌ها كانون خريد و فروش محسوب مي‎شوند، اما در اين بخش‌ ها نيز اغلب مشتريان در پي واحد هاي زير قيمت هستند.

همچنين بخوانيد:

چرا اجاره سوييت ساعتي مشتري دارد؟

هزينه‌ هاي ضروري براي دريافت وام خريد خانه

تحويل مسكن مهر تهران تا سال 99


برچسب: خبر گزارش مسكن،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۱۱:۲۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :