گردشگري دلتا

قيمت آپارتمان در تهران؛ 13 ميليون تومان

شيب رشد قيمت آپارتمان تهران بعد از بروز تورم ماهانه بي‌سابقه در ارديبهشت ماه ۹۷، در خرداد سال 98 به كمتر از نصف كاهش يافت.
قيمت آپارتمان در تهران

تازه‌ترين آمار رسمي از افزايش متوسط قيمت هر مترمربع واحد مسكوني در تهران تا ۱۳ ميليون تومان در بهار امسال حكايت دارد. نصف شدن تعداد معاملات خريد مسكن در خرداد ماه از عوامل اصلي كاهش سرعت رشد قيمت مسكن در پايتخت بوده است؛ به عبارت ديگر، آنچه ميانگين قيمت آپارتمان در تهران در سال 98 را رقم زده، افت شديد تعداد معاملات خريد آپارتمان است.

به گزارش مجله دلتا، در ارديبهشت امسال، بالاترين تورم ماهانه مسكن در تهران، از ابتداي سال ۹۲ تاكنون تجربه شد. بنا بر آماري كه مركز آمار درباره تغيير قيمت معاملات در زمين و ساختمان اعلام كرده است، در بهار سال 98 ميانگين قيمت فروش يك مترمربع زيربناي مسكوني معامله شده در بنگاه‌هاي معاملات ملكي در تهران ۱۳ ميليون و ۹۲ هزار تومان، با ميانگين مساحت ۸۸ مترمربع و متوسط عمر ۱۱ سال بوده است. ميانگين قيمت هر مترمربع خانه در مقايسه با بهار سال گذشته، ۱۰۹ درصد و در مقايسه با زمستان ۹۷ حدود ۲۲.۷ درصد افزايش دارد.

همچنين ميانگين مبلغ اجاره ماهانه به علاوه سه درصد وديعه پرداختي براي اجاره يك مترمربع زيربناي مسكوني، حدود ۴۰ هزار و ۲۶۷ تومان با ميانگين مساحت ۸۰ مترمربع و متوسط عمر بناي ۱۴ سال بوده است كه در مقايسه با زمستان ۱۷.۴ و بهار سال گذشته ۳۵ درصد افزايش دارد.

 

قيمت خانه در تهران

در خصوص تغييرات قيمت زمين نيز ميانگين قيمت فروش يك مترمربع زمين يا زمين ساختمان مسكوني كلنگي معامله شده در بنگاه‌هاي معاملات ملكي در تهران، ۱۶ ميليون و ۹۵۶ هزار تومان با ميانگين مساحت ۲۴۶ مترمربع است. قيمت يك مترمربع زمين يا ساختمان كلنگي در مقايسه با زمستان ۱۶.۶ درصد و بهار سال گذشته ۱۷۴.۶ درصد افزايش داشته است.

قيمت خانه در تهران

هم اكنون با كاهش ۵۰ درصدي تعداد معاملات خريد و فروش مسكن در مقايسه با ماه گذشته و همچنين ماه مشابه در سال 97، بازار مسكن در پايين تر ازكف ركود قرار گرفته است. نصف شدن تعداد معاملات خريد مسكن در خردادماه از عوامل اصلي كاهش سرعت رشد قيمت مسكن در پايتخت در اين ماه است.

همچنين بخوانيد:

واحدهاي تجاري خالي ؛ در انتظار خريدار

كاهش قيمت خانه و بي تفاوتي خريداران

اعلام قيمت ميليوني واحد هاي طرح ملي مسكن

هزينه‌ هاي ضروري براي دريافت وام خريد خانه


برچسب: خبر گزارش مسكن،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۱۸:۱۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :