گردشگري دلتا

كوچك‌ متراژ هاي پرمشتري

بازار رهن و اجاره آپارتمان در تهران به دليل ركود تورمي كه از سال 97 آغاز شده، دست متقاضيان بسياري را به سمت آپارتمان‌هاي كوچك‌متراژ دراز كرده است.
رهن و اجاره آپارتمان در تهران

با وجود كسادي معاملات در بازار رهن و اجاره آپارتمان در تهران ، متقاضيان املاك ۴۰ تا ۶۰ متر مربعي در مناطقي از پايتخت كه عرضه اين املاك در آن‌ها بيشتر است، درپي آپارتماني با قيمت مناسب هستند.

به گزارش مجله دلتا از سال گذشته با جهش ناگهاني اجاره‌بها، تقاضاي اجاره واحدهاي مسكوني كوچك‌متراژ در بين متقاضيان افزايش يافت و گروهي از مستاجران به ويژه زوج‌هاي بدون فرزند، ناچار به نقل مكان به آپارتمان‌هاي كوچك‌تر شدند. بر همين اساس، تقاضاي رهن و اجاره آپارتمان‌هاي ۴۰ تا ۶۰ مترمربعي در بازار اجاره مسكن همچنان قابل توجه است و بستر كثرت تقاضا در مناطق 7، 10، 13، 14 تهران را كه از جمله مناطق ساخت و سازهاي كوچك‌متراژ هستند به وجود آورده است.

در تابستان سال جاري علاوه بر مستاجران واحدهاي مسكوني كوچك كه به جابه‌جايي ملكي تمايلي نداشتند و ترجيح آن‌ها بر توافق با موجر كنوني خود براي يك سال سكونت ديگر بود، مستاجراني كه سال اول باجاره نشيني را طي كرده اند نيز در بازار رهن و اجاره آپارتمان در تهران در پي واحد اجاره اي كوچك‌متراژ بوده اند.

با اينكه كاهش توان خريد مردم و همچنين خروج سرمايه گذاران از بازار مسكن، در يكي دو ماه گذشته موجب شكست حباب قيمتي و همچنين روند نزولي قيمت مسكن شده است، اما هنوز اغلب متقاضيان اجاره املاك كوچك‌متراژ در پي يافتن ملكي با حداقل هزينه سكونت هستند. از آنجا كه عرضه آپارتمان‌‌هاي كوچك‌متراژ در مناطق مناطق 7، 10، 13، 14 تهران با قيمت مناسب صورت مي‌گيرد؛ املاك اين مناطق با توان مالي متقاضيان چنين متراژي تناسب بيشتري دارد.

پرس‌وجو از آژانس‌هاي املاك فعال در سطح پايتخت نشان مي‌دهد كه  يك آپارتمان 50 متري در نبرد جنوبي، خيابان آقاجانلو با وديعه 85 ميليون تومان و اجاره ماهانه 150 هزار تومان واگذار مي‌شود. در محله خواجه نظام، خيابان ماندگار نيز آپارتمان 45 متري با وديعه 40 ميليون تومان و اجاره ماهانه 800 هزار تومان، در پوشه آگهي‌هاي املاك قرار دارد.

همچنين بخوانيد:

بازار مسكن ؛ خداحافظ قيمت‌ هاي نجومي

بازار راكد ؛ كاهش قيمت مسكن ادامه دارد

رشد جمعيت در گرو كاهش قيمت مسكن


برچسب: خبر گزارش مسكن،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۰۶:۲۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :