گردشگري دلتا

تعلل عمدي بساز بفروش ها در عرضه واحدهاي مسكوني

به گفته نايب رييس اتحاديه مشاوران املاك تهران، افت قيمت مسكن به شهرهاي بزرگ رسيده است و اين روند ادامه خواهد داشت.
افت قيمت مسكن

با افت قيمت مسكن در شهرهاي بزرگ، هنوز مالكان در برخي مناطق با توجه به افزايش احتمالي قيمت نهاده‌هاي مسكن، انعطافي در مورد كاهش قيمت‌ها نشان نداده‌اند.

به گزارش مجله دلتا؛ ركود تورمي قيمت مسكن در اوايل سال 97 تا تيرماه سال 98 موجب افزايش صددرصدي قيمت مسكن در برخي مناطق كلانشهرها شد و كاهش 89 درصدي معاملات را در تابستان امسال در پي داشت. اكنون حسام عقبايي در تاييد روند نزولي قيمت‌ها و نزديك شدن قيمت مسكن به قيمت واقعي مي‌گويد: دربعضي مناطق تهران شاهد كاهش حداقل 30 درصدي قيمت‌ها بوده‌ايم؛ به‌ عنوان مثال قيمت واحدي كه تا پيش از تيرماه 750 ميليون تومان معامله مي‌شد، الان به حدود 500 ميليون تومان كاهش پيدا كرده است.

در حالي كه معاملات مسكن در تهران به كمتر از ۳۰۰۰ مورد در ماه رسيده و ارزيابي‌ها نشان مي‌دهد احتمالا تعداد خريد و فروش كمتر از اين مقدار نخواهد شد؛ اما كارشناسان معتقدند كه قيمت‌ها هنوز به كف نرسيده است، چرا كه هم‌اكنون ميانگين قيمت مسكن شهر تهران، ۱۲ ميليون و ۶۶۷ هزار تومان در هر متر مربع است و عمده خريداران مسكن درپي آپارتمان زير قيمت هستند.

واكنش بساز بفروش ها به افت قيمت مسكن

با خارج شدن بازار مسكن از نظام عرضه و تقاضا و تغيير اوضاع بازار خريد و فروش به نفع متقاضيان، مشاوران املاك پايتخت مي‌گويند: به دليل پايين آمدن قيمت‌هاي پيشنهادي و افت قيمت مسكن، بساز و بفروش‌ها از تكميل ساخت واحدهاي مسكوني خودداري مي‌كنند. يكي از دلايل اين اقدام اميد به جهش دوباره قيمت مسكن است تا آن‌ ها بتوانند در زمان مناسب، آپارتمان‌هاي خود را به بازار عرضه كنند.

انتشار اخبار غيررسمي مبني بر افزايش قيمت سيمان و مصالح ساختماني نيز باعث رفتار عجولانه برخي مالكان واحدهاي كليدنخورده شده است و آن‌ها آگهي خود را به طور موقت از بنگاه‌هاي املاك خارج كرده‌اند.

با اين وجود تعداد انبوهي از آپارتمان‌هاي خالي، براي فروش عرضه شده و مي‌توان در ميان آن‌ها بسياري از آگهي‌هاي زير قيمت را مشاهده كرد. هم‌اكنون تعداد بي‌شمار آگهي‌ها هيچ تناسبي با تعداد اندك خريداران ندارد و مشاوران املاك اظهار مي‎كنند كه نشست‌ها معمولا به دليل عقب‌نشيني خريداران لغو مي‌شود.


برچسب: خبرگزارش اخبارمسكن،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۰۵:۴۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :