گردشگري دلتا

انتقال وام مسكن به خريدار در طرح اقدام ملي

تسهيلات ساخت واحدهاي مسكوني در طرح اقدام ملي پس از اتمام پروژه قابليت انتقال به خريداران را دارد.
انتقال وام مسكن

چندي است كه عمليات اجرايي ۱۸۰ هزار واحد از طرح اقدام ملي ساخت و عرضه ۴۰۰ هزار واحد مسكوني آغاز شده و قرار است تا پايان سال 98 آغاز شود. بنابر اعلام وزارت راه و شهرسازي، پس از اتمام پروژه، انتقال وام مسكن از سازنده به خريدار قابل اجراست.

به گزارش مجله دلتا اين طرح كه به منظور خانه‌دار كردن ۶ دهك درآمدي جامعه طراحي شده قرار است تا پايان سال ۱۴۰۰ بالغ  بر ۴۰۰ هزار مسكن را به قشر هاي متوسط و پايين عرضه كند. از اين تعداد، ۲۰۰ هزار واحد در شهرهاي جديد و  ۱۰۰ هزار واحد در بافت فرسوده ساخته خواهد شد. بنياد مسكن انقلاب اسلامي نيز ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسكوني در اين پروژه را بر عهده‌ گرفته است.

وزير راه و شهرسازي با اشاره به روند اجراي طرح ملي مسكن توسط اين وزراتخانه گفت: هم‌اكنون، اين طرح در مرحله طراحي و اجرايي‌شدن قرار داشته و  تا پايان سال 98 ساخت آن ها آغاز خواهد شد.

 انتقال وام مسكن از سازنده به خريدار

محمد اسلامي، وزير راه و شهرسازي با اشاره به تخصيص تسهيلات بانكي در طرح اقدام ملي، اظهار داشت: براي ساخت مسكن، تسهيلات بانكي لازم در اختيار سازندگان قرار خواهد گرفت و پس از پايان پروژه، سازنده مي‌تواند وام مذكور را به خريدار واگذار كند. اين مسئله آثار تورمي نخواهد داشت.

محمد اسلامي تصريح كرد: همكاري به منظور ساخت مسكن براي دهك هاي درآمدي يك و دو كه توسط نهادهاي حمايتي كميته امداد امام خميني (ره) و سازمان بهزيستي صورت مي گيرد، وزارت راه و شهرسازي به ميزان گسترده زمين به سازنده ها واگذاري مي كند. متقاضيان، خود مي‌توانند زمين ارائه كرده و از حمايت‌هاي تسهيلاتي دولت برخوردار شوند؛ در غير اينصورت دولت، اراضي خود را براي ساخت مسكن واگذار مي‌كند. ساخت و فروش واحدها نيز بر عهده بخش خصوصي خواهد بود.

وي گفت: همچنين در طرح ملي مسكن دهك هاي ۳، ۴، ۵ و ۶ به صورت ويژه ديده شده اند، در شرايط كنوني روند ثبت‌نام براي متقاضيان استان كرمان به صورت پايلوت آغاز شده و وزارت راه و شهرسازي، روند بررسي تقاضا ها را آغاز كرده است.


برچسب: خبر گزارش مسكن،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۲۳:۳۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :