گردشگري دلتا

تكميل مسكن مهر؛ اولويت دوم دولت

دو اولويت اجراي پروژه‌هاي مشاركتي طرح اقدام ملي ساخت مسكن و تكميل مسكن مهر در راس اقدامات وزارت راه و شهرسازي قرار گرفته است.
تكميل مسكن مهر

وزارت راه و شهرسازي تعيين تكليف، برنامه‌ريزي و اجراي پروژه‌هاي مشاركتي و همچنين تكميل مسكن مهر را به‌عنوان مهم‌ترين اولويت‌هاي اين وزارتخانه در ادارات كل استان‌ها عنوان كرده است.

به گزارش مجله دلتا به منظور هدفمند كردن فعاليت‌هاي اجرايي ساخت مسكن و عرضه آن، وزارت راه و شهرسازي، همه مسئولان و مديران اين وزارتخانه را به انجام دادن اقدامات لازم براي سرعت بخشي به عمليات ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسكوني تا پايان سال ۹۹ مكلف كرده است، تا اين واحدها هرچه سريع‌تر به بازار مسكن عرضه شود.

در شرايطي كه براساس مصوبات شوراي هماهنگي مسكن، بايد تمام مسائل و مشكلاتي كه تاكنون منجر به تاخير در افتتاح واحدهاي مسكن مهر شده اعلام و براي رفع آن‌ها اقدام شود؛ به نظر مي‌رسد، تكميل واحدهاي مسكن مهر و رفع مشكلات مربوط به آن، به‌عنوان دومين ماموريت دولت بعد از طرح اقدام ملي ساخت مسكن، در فهرست قرار داده شده است.

از بين بردن مغايرت‌هاي آماري مسكن مهر و ايجاد بانك اطلاعاتي يكپارچه براي جلوگيري از هرگونه سوء استفاده احتمالي در خريد و فروش مسكن مهر، تعيين مرجع براي اعلام گزارش‌ها و آمارهاي مسكن مهر، اقدام براي فروش عرصه مسكن مهر و تعيين تكليف واحدهاي بدون متقاضي يا با پيشرفت فيزيكي كمتر از ۳۰ درصد از جمله تكاليف تعيين شده در تكميل پروژه مسكن مهر است، كه بايد به آن‌ها رسيدگي شود.

رفع مشكلات مربوط به خدمات زيربنايي مسكن مهر و اتمام كليه اقدامات باقي‌مانده از اين طرح تا پايان سال 98 نيز از ديگر تاكيدها و مصوبات جديد وزارت راه وشهرسازي است و از اين رو ادارات كل راه و شهرسازي استان‌ها به ارائه برنامه زمان‌بندي براي اتمام پروژه مسكن مهر، ظرف مدت كمتر از يك هفته موظف شده‌اند. به اعتقاد مديران ارشد وزارت راه وشهرسازي در مقطع زماني كنوني عقد تفاهم‌نامه‌هاي دو و چندجانبه با دستگاه‌هاي دولتي در خصوص ساخت خانه گره‌گشاي بخشي از مشكلات مردم در اين حوزه مسكن است.


برچسب: خبر گزارش مسكن،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۱۴:۴۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :