مجله دلتا

از تامين مسكن براي كارگران چه خبر؟

طرح تامين مسكن كارگران به عنوان براي دستيابي گروه هاي مختلف كارگري به مسكن متناسب با توان اقتصادي خانوارها ارائه شده است.
مسكن كارگران

طرح مسكن كارگران از چند سال گذشته به منظور خانه‌دار كردن آن ها به عنوان قشر آسيب‌پذير جامعه، مطرح شده است. يكي از مهم‌ترين نكات اين طرح، مشاركت و همكاري در فرآيند شناسايي كارگران بدون مسكن است.

به گزارش مجله دلتا به گفته ابراهيم صادقي‌فر معاون امور اجتماعي و فرهنگي وزير كار، رويكرد اصلي موردنظر در اين طرح، تامين مسكن مناسب و مقرون به صرفه متناسب با توان اقتصادي خانوارهاي كارگري است كه بدون مسكن هستند. اين اقدام با استفاده از فرصت‌هاي قانوني، ظرفيت‌هاي زيرساختي موجود و بهره‌گيري از اصل هم‌افزايي منابع با مشاركت دستگاه‌هاي دولتي و بخش‌خصوصي مرتبط براي كاهش هزينه‌هاي ساخت و قيمت تمام‌شده مسكن، انجام خواهد شد.

معاون فرهنگي و اجتماعي وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي ضمن اشاره به تدوين تفاهم نامه با همكاري وزارت راه‌ و شهرسازي به منظور شناسايي گروه هدف، افزود: هم اكنون چند مدل مختلف براي تامين مسكن گروه‌هاي مختلف كارگري آماده شده است تا شرايط تامين مسكن متناسب با وضعيت خانوار و گروهي كه در آن قرار مي‌گيرند، تسهيل و برنامه‌هاي حمايتي مورد نياز در نظر گرفته شود.

وي در ادامه تاكيد كرد: يكي از مهم‌ترين موضوعات در اين طرح، مشاركت و همكاري جامعه كار و تلاش در فرآيند شناسايي كارگران بدون مسكن است تا با اقدامات حمايتي، بخشي از مشكلات مربوط به مسكن كارگران، برطرف شود.

صادقي‌فر درباره ضمانت اجرايي شدن اين طرح گفت: تاكنون چند جلسه با نمايندگان كارگري و كارفرمايي و ساير مراجع ذي‌ربط در اين باره برگزار شده است. در قالب اين طرح، مدل‌هاي مختلفي از جمله تخصيص زمين، تامين مصالح ساختماني با شرايط مناسب، حمايت از تامين مسكن كارگران در قالب تعاوني، تسهيلات حمايتي و ساير روش‌ها پيش بيني شده است تا كارگران براساس توانايي مالي و ساير شاخص‌ها، در اين طرح مورد حمايت قرار گيرند.

معاون فرهنگي و اجتماعي وزارت تعاون تاكيد كرد: روش‌هاي مختلف درحال بررسي هستند تا طي تفاهم‌نامه با وزارت راه‌ و شهرسازي اين طرح اجرايي شود.


برچسب: خبر گزارش مسكن،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۰۷:۱۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :