گردشگري دلتا

ارزان‌ترين محدوده تهران براي خريد خانه

پرس و جو از دفاتر املاك نشان مي‌دهد كه با قيمت بالاي مسكن در تهران دست مشتريان چندان براي انتخاب منطقه باز نيست. منطقه 18 فعلا ارزان‌ترين محدوده تهران است.
خريد خانه در منطقه 18

گردش مالي مسكن در شهريور سال جاري نشان داد كه قيمت خريد يك واحد مسكوني در تهران به طور ميانگين يك ميليارد و 30 ميليون تومان است. اما نگران نباشيد هنوز با بودجه‌اي تا 400 ميليون تومان هم مي‌توان در محله‌هايي همچون يافت‌آباد، شادآباد، وليعصر و خليج فارس به خريد خانه در منطقه 18 تهران اقدام كرد.

به گزارش مجله دلتا، مناطق ۱۸، ۱۹، ۱۷، ۲۰، ۱۶، ۱۲ و ۱۵ شهر تهران فعلا مناطقي است كه با بودجه بين سيصد ميليون تا يك ميليارد تومان تومان بتوان در آن صاحب خانه شد. ميانگين قيمت مسكن اين مناطق در شهريورماه امسال ۶.۶ ميليون تومان بود كه پايين‌ترين قيمت‌ها به منطقه ۱۸ با ميانگين ۵.۶ ميليون تومان و بالاترين قيمت‌ها در اين محدوده به منطقه ۱۵ با ۷.۶ ميليون تومان تعلق داشت، اما با توجه به اينكه متقاضيان در ماه‌هاي گذشته به سمت خريد خانه‌هاي زير پنجاه متر حركت كرده‌اند، افزايش تقاضا ممكن است قيمت‌ها را دستخوش تغيير كند.

منطقه 18

خريد خانه در منطقه 18 ؛ براي بودجه هاي پايين

منطقه 18 به عنوان ارزان‌ترين محدوده شهر تهران شامل محله‌هاي بهداشت، توليد دارو، خليج فارس، رجايي، شادآباد، شهرك امام خميني، صاحب‌الزمان، وليعصر (عج) و يافت‌آباد است. قيمت آپارتمان نوساز در محله يافت‌آباد متري ۶ تا ۷ ميليون تومان و قيمت واحدهاي ۵-۶ ساله در اين محله ۵.۵ تا ۶ ميليون تومان است. گشتي در دفاتر املاك نشان مي‌دهد كه با بودجه كمتر از ۳۰۰ ميليون تومان مي‌توان به خريد خانه در منطقه 18 پرداخت.

در محله خليج فارس نيز براي خريد آپارتمان به حداقل نقدينگي ۳۰۰ تا ۵۰۰ ميليون تومان نياز داريد؛ هرچند مشاهدات حاكي از آن است كه هنوز در اين محله آن‌طور كه بايد در مقايسه با برخي ديگر از مناطق تهران كه طي سه ماه اخير روند كاهشي داشته‌اند، قيمت‌ها پايين نيامده است. در اين منطقه يك واحد ۵۳ متري ۱۰ ساله واقع در طبقه سوم با پاركينگ و انباري، بدون آسانسور به قيمت ۳۶۵ ميليون تومان فروخته مي‌شود. يك آپارتمان ۵۲ متري ۶ سال ساخت با تمام امكانات و نورگيري مناسب نيز ۴۱۰ ميليون تومان قيمت‌گذاري شده است.

شايان ذكر است كه شهريورماه امسال  واحدهاي كوچك متراژ با ۷۵ درصد رشد قيمت، بالاترين ميزان تورم را در بازار مسكن پايتخت داشته‌اند.


برچسب: خبر گزارش مسكن،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۲۲:۳۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :