گردشگري دلتا

وام مسكن مشكلات را بيشتر مي‌كند

افزايش وام مسكن و سقف تسهيلات با توجه به دوره بلند مدت باز پرداخت و همچنين كاهش قدرت خريد مردم راه حل مناسبي براي خانه دار شدن به نظر نمي‌رسد.
افزايش وام مسكن

تا همين چند ماه گذشته، زمزمه‌هاي افزايش تسهيلات مسكن از 160 به 200 ميليون تومان مطرح بود، اما اكنون بانك مسكن اعلام كرده است، فعلا برنامه‌اي براي افزايش وام مسكن ندارد.

به گزارش مجله دلتا محمد اسلامي وزير راه و شهرسازي بارها مخالفت خود را با افزايش تسهيلات مسكن به دليل تورم زايي، اعلام كرده است. وي كه طرح ساخت و عرضه  ۴۰۰ هزار  واحد مسكوني را تا سال ۱۴۰۰ در دستور كار قرار داده معتقد است: اين طرح به رونق ساخت و ساز بخش خصوصي منجر خواهد شد. اسلامي كه جذابيت طرح اقدام ملي را كامل مي‌داند مي گويد: خانه‌ ها را براي مردمي مي‌خواهيم كه با توان مالي خود به راحتي نمي‌توانند از واحدهايي كه در بازار وجود دارد خانه خود را تامين كنند.

افزايش وام مسكن، نه!

بانك مسكن كه اكنون براي تامين مالي طرح اقدام ملي با وزارت راه و شهرسازي همكاري مي‌كند، سياست خود را بر كاهش قيمت تمام شده مسكن استوار كرده است. رحيمي اناركي، مدير عامل بانك مسكن با اشاره به اينكه اين بانك به منظور افزايش سقف تسهيلات مسكن براي متقاضيان هم اكنون برنامه‌اي ندارد، اعلام كرد: اين بانك، سياست كاهش قيمت مسكن را در دستور كار خود قرار داده است و برنامه افزايش تسهيلات با توجه به شرايط خاص و ويژه اي كه وجود دارد، با احتياط پيگيري مي‌شود، چرا كه در سال‌هاي گذشته بخش مسكن، تنش و شوك‌هايي فراواني را تجربه كرده است.

رحيمي اناركي در ادامه مي‌افزايد: علاوه بر اينكه بايد اهتمام كافي صورت گيرد تا تصميمات و سياست‌هاي بانكي به ايجاد شوك در بخش مسكن منجر نشود، بايد آثار افزايش وام مسكن بر قيمت واحدهاي مسكوني نيز ارزيابي شود.

وي تصريح كرد: بانك مسكن سياست كاهش قيمت مسكن را در دستور كار دارد و در حال برنامه‌ريزي براي تحقق آن است. اميدوار هستيم به نتايج خوبي در اين خصوص دست پيدا كنيم.


برچسب: خبر گزارش مسكن،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۵۸:۰۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :