گردشگري دلتا

ميانگين قيمت خريد خانه در تهران

شهريور ماه امسال ۲ هزار و ۸۵۵ واحد مسكوني در تهران معامله شد. قيمت خريد مسكن و تعداد معاملات مي گويد ميانگين سهم هر واحد، كمي بيش از يك ميليارد تومان است.
قيمت خريد مسكن

باور اين خبر شايد كمي دشوار باشد اما گردش مالي مسكن در شهريور امسال نشان مي‌دهد كه قيمت خريد مسكن در تهران به طور ميانگين يك ميليارد و 30 ميليون تومان است يعني براي خريد يك واحد مسكوني همين ميزان پول لازم داريد.

به گزارش مجله دلتا با افت چشمگير تعداد معاملات مسكن در چند سال گذشته، در مرداد و شهريور امسال به ترتيب ۳ هزار و ۳۶۸ و ۲ هزار و ۸۵۵ مورد مبايعه نامه در تهران امضا شده است. گردش مالي اين دو ماه نشان مي‌دهد؛ سهم هر واحد مسكوني در مرداد و شهريور به ترتيب يك ميليارد و 90 ميليون و يك ميليارد و سي ميليون تومان بوده است.با تعداد  ۱۱ هزار و ۶۹۳ معاملات واحد مسكوني در تابستان امسال  به ارزش ۱۲ هزار و ۸۰ ميليارد تومان، ميانگين سهم قيمت هر واحد مسكوني در فصل گذشته يك ميليارد و ۳۳ ميليون تومان بوده است.

اين در حالي است كه در بهار سال 98، ۲۱ هزار و ۹۳۷ واحد مسكوني در سطح پايتخت معامله شده است. ارزش ريالي و گردش پولي بخش مسكن در اين فصل، ۲۳ هزار و ۳۴۰ ميليارد تومان بوده و بنابراين قيمت خريد مسكن در تهران به طور ميانگين يك ميليارد و ۶۳ ميليون تومان بوده كه نشان مي‎دهد كاهش قيمت ها در بخش مسكن تأثيري چندان در بازار نداشته است.

ارزش ريالي معاملات مسكن در تابستان امسال در مقايسه با فصل بهار، كاهش ۴۸.۲ درصدي داشته است و نشان مي‎دهد گردش مالي اين بازار در تابستان امسال در مقايسه با بهار ۹۸ تقريبا به نصف رسيده است.

با توجه به اينكه مشاهدات ميداني، گوياي رشد نسبي معاملات مسكن در پاييز امسال در مقايسه با دو ماه مرداد و شهريور است، اما قيمت ها همچنان در سراشيبي قرار دارد، به نظر مي رسد ميانگين قيمت هر واحد مسكوني در مهر ماه امسال به زير يك ميليارد تومان نيز برسد.


برچسب: خبر گزارش مسكن،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۲۴:۴۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :