گردشگري دلتا

خريد آپارتمان 40 متري در تهران

در حالي است كه ميانگين رشد قيمت در شهر تهران نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۵۷ درصد بوده اما خريد آپارتمان 40 متري در تهران، ۷۵ درصد رشد قيمت را به خود اختصاص داده اند.

خريد آپارتمان 40 متري در تهران در پي افزايش قيمت مسكن، فشار تقاضا را موجب شده است. از ديگر سو نيز عدم تمايل بساز بفروش ها به ساخت واحدهاي زير 60 متر، زمينه كمبود عرضه واحدهاي ۴۰ متر مربعي را فراهم كرده است؛ تا جايي كه اين واحدها با ۷۵ درصد رشد قيمت، بالاترين ميزان تورم را در بازار مسكن شهر تهران داشته‌اند.

به گزارش مجله دلتا عمده عرضه آپارتمان 40 متري در مناطق جنوبي تهران است و به رغم افت 30 درصدي قيمت پيشنهادي مالكان واحدهاي بزرگ متراژ، مالكان آپارتمان‌هاي ۴۰ تا ۵۰ متر كمتر تخفيف مي‌دهند.

بر اساس گزارش بانك مركزي، طي سال‌هاي پس از 92، واحدهاي ۶۰ تا ۷۰ متر مربع همواره بيشترين سهم را از تعداد معاملات مسكن شهر تهران به خود اختصاص مي‌دادند؛ تا اين‌كه آذرماه ۹۷ براي اولين بار اين رتبه از آن واحدهاي ۵۰ تا ۶۰ متر مربع شد كه نشان مي‌دهد جهش قيمت مسكن منجر شده تا تقاضا به سمت واحدهاي كوچك سوق داده شود.

خريد آپارتمان 40 متري در تهران گزارش هاي ميداني از تعداد و قدمت خانه‌هاي كوچك متراژ نشان مي‌دهد كه طي پنج سال گذشته خريداران بازار مسكن به تدريج به واحد هاي قديمي‌تر روي آورده‌اند. در شهر تهران، فروش آپارتمان‌هاي با عمر شش سال به بالا طي پنج سال گذشته از ۴۵  درصد به ۶۰ درصد افزايش يافته است.

مهرماه سال 93، آپارتمان‌هاي با عمر بناي شش سال به بالا ۴۴.۷ درصد از كل معاملات شهر تهران را به خود اختصاص داده بودند. اين رقم در مهر سال 9۴ به ۴۴.۹ درصد رسيد. مهرماه ۹۵ آپارتمان‌هاي مذكور ۴۸.۳ درصد از كل معاملات را در بر گرفتند. مهر ۹۶ واحدهاي مسكوني بالاي شش سال ۵۳.۸ درصد خريد و فروش را به خود اختصاص دادند. در مهرماه ۹۷ نيز سهم آپارتمان‌هاي شش ساله به بالا از كل مبايعه‌ نامه‌ هاي شهر تهران ۵۵.۵  درصد شد. در شهريور امسال خانه‌ هاي شش سال و بيشتر ۵۹.۲ درصد از كل معاملات پايتخت را به خود اختصاص داده اند. هم اكنون خريد آپارتمان 40 متري در تهران بالاترين ميزان رشد در گروه هاي متراژي را دارد؛ در حالي كه واحدهاي ۱۴۰ تا ۱۶۰ متر مربع كمترين نرخ افزايش را با ۳۳ درصد به خود اختصاص  داده‌ اند.


برچسب: خبر گزارش مسكن،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۲۰:۰۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :