گردشگري دلتا

تحويل مسكن مهر تهران تا سال 99

علي‌رغم تمام گزارش‌ها مبني بر قريب‌الوقوع بودن پايان پروژه مسكن مهر تهران، تاخير در تحويل منازل مسكوني صداي متقاضيان بسياري را در آورده است.
مسكن مهر تهران

تحويل مسكن مهر تهران يكي از گره‌هاي كور در بخش عرضه مسكن در پايتخت بوده كه به دليل مشكلات زيرساختي و انشعابات هنوز مجال باز شدن پيدا نكرده است. اين پروژه در شهرهاي ديگري چون البرز، كرمان، آذربايجان شرقي و غربي، كرمانشاه، گيلان، خراسان رضوي و لرستان نيز نيمه كاره باقي مانده است.

به گزارش مجله دلتا در شرايطي اتمام مسكن مهر امسال ، ۱۵۰۰ ميليارد تومان از محل بودجه سال ۹۸ را به خود اختصاص داده است كه مسئولان به طور ضمني، تكميل اين پروژه را مانند گذشته به سال آينده موكول مي‌كنند.

تحويل ۸۴ درصد واحدها تا كنون

گزارش‌ها حاكي از ادامه‌ روند تكميل واحدها در سايت‌هاي نيمه‌تمام است. طبق آمار ارائه‌شده در اوايل تيرماه سال 98 از ۲ ميليون و ۲۰۰ هزار واحد تاكنون يك ميليون و ۸۲۵ هزار واحد معادل ۸۴ درصد تحويل شده است. كمتر از ۴۰۰ هزار واحد نيز هنوز تحويل داده نشده كه از اين تعداد، ۲۰۰ هزار واحد آماده و ساخته شده كه با پايان ارائه خدمات زيربنايي آماده واگذاري به متقاضيان خواهد بود.

مسكن مهر تهران

زمان تحويل مسكن مهر تهران به متقاضيان

در حالي كه قرار بوده ظرف يك مدت 18 ماهه واحدهاي مسكن مهرتهران به متقاضيان تحويل داده شود ، انوشيروان محسني بندپي، استاندار تهران به‌ تازگي از واگذاري ۱۰۰ درصدي واحدهاي مسكن مهر در تهران تا سال ۹۹ خبر داد و گفت: هم اكنون در شهر انديشه ۱۰۰ درصد، در پرند ۷۷ درصد، در پرديس ۴۳ درصد و واحدهاي در اختيار راه و شهرسازي نيز تا ۹۱ درصد تحويل متقاضيان شده است. ۷۶ درصد واحدهاي مسكن مهر در تهران تحويل متقاضيان شده و تا پايان سال 98 ميانگين تحويل اين واحدها به ۹۰ درصد مي‌رسد و پيش بيني مي‌‌شود كه در سال ۹۹، ۱۰۰ درصد اين واحدها به متقاضيان تحويل داده شود.

شايان ذكر است در حالي كه مسكن مهر متهم رديف اول كيفيت پايين ساخت‎و‎ساز و استفاده از مصالح ساختماني درجه دو است، مسئولان جهش قيمتي مصالح ساختماني را يكي از عوامل اصلي تاخير در تحويل مسكن مهر مي‌دانند.


برچسب: خبر گزارش مسكن،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۰۵:۱۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :