گردشگري دلتا

رشد معاملات مسكن در مناطق 4 و 5 تهران

علي‌رغم پيش‌بيني‌ كارشناسان مبني بر ادامه‌دار بودن شرايط ايستاي بازار مسكن پايتخت تا پايان سال 98، برخي از مناطق پايتخت با تنوع آگهي‌هاي پيشنهادي و افزايش معاملات مواجه شده‌اند.
خريد خانه در غرب

تا همين چند هفته گذشته، بخش تقاضا در بازار مسكن و خريد‌ و فروش ملك از يافتن آگهي پيشنهادي با قيمت مناسب نااميد بود، اما گزارش‌هاي ميداني اخير از انعطاف طرف هاي معاملات مسكن در مناطق ۴ و ۵ تهران خبر مي‌دهند. مناطق 4 و 5 معمولا” جزء مناطق فعال در معاملات خريد و فروش واحد هاي مسكوني در بين 22 منطقه پايتخت محسوب مي‎شوند.

به گزارش مجله دلتا هرچند كاهش قيمت اسمي مسكن در ماه‌هاي مرداد و شهريور امسال و همچنين رسيدن تعداد معاملات ماهانه به كمتر از ۳ هزار مورد، انتظارها را براي تكان خوردن بازار مسكن معلق نگه داشته بود، ولي طولاني شدن دوره ركود باعث شده تا مالكاني كه موفق به فروش واحد مسكوني خود نشده‌اند آن را با قيمت پيشنهادي كمتر دوباره به بازار عرضه كنند. به نظر مي‌رسد، علت اين عقب‌نشيني محسوس فروشندگان آپارتمان در برخي مناطق پايتخت، پيش‌بيني كارشناسان مبني بر عدم افزايش قيمت‌ها در كوتاه‌مدت و ميان‌مدت باشد.

دليل ديگر آن ركود عميق و طولاني است كه معلول فاصله بين توان خريد خانوارها و سطح قيمت‌ها است كه بازيگران درگير در خريد و فروش ملك را مجاب كرده تا انتظاري در مورد تحرك غير منتظره بازار مسكن نداشته باشند.

جالب است بدانيد جهش قيمت مسكن و كمبود آگهي مناسب براي خريد در سال ۹۷ ابتدا از مناطق چهار و پنج شهر تهران به‌عنوان كانون تقاضاي مصرفي مسكن آغاز شد، اما اكنون اين مناطق نسبت به مناطق ديگر پايتخت شرايط آرامي را تجربه مي‌كنند كه ناشي از افزايش تعداد آگهي هاي فروش به‌رغم نبود خريدار براي اين آپارتمان‌هاست.


برچسب: خبر گزارش مسكن،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۳۶:۰۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :