گردشگري دلتا

10 شهر جذاب اما گمنام براي گردشگري

دنيا پر از شهرها و كشورهاي جذاب است. باور نمي‌كنيد؟ اين صفحه را بخوانيد.

اگر از ايراني‌ها بپرسيد دوست دارند با هدف گردشگري به كدام كشورهاي دنيا سفر كنند، احتمالا به جز تركيه، دبي، گرجستان، هند و چين به پاسخ‌هاي بيشتري دست پيدا نمي‌كنيد. اين كشورها براي مسافران ايراني شناخته شده‌تر هستند. با اين حال شايد براي شما جالب باشد اگر بدانيد در دنيا شهرها و كشورهاي زيادي وجود دارد كه از نظر گردشگري بسيار جذاب و هيجان انگيزند؛ اما چندان به گوش ايراني‌ها آشنا نيستند. با صفحه گردشگري مجله دلتا همراه باشيد تا با هم به جاهاي گمنام و يا كمتر شناخته شده دنيا سفر كنيم و از زيبايي‌هاي آنها غرق در لذت شويم.

سانتوريني، ميعادگاه عشقاق در يونان

جزيره سانتوريني با خانه‌هاي سفيد و سقف‌هاي آبي‌اش در حاشيه درياي اژه دلبري مي‌كند. تماشاي غروب خورشيد در اين جزيره، وقتي روي تراس نشسته‌ايد و نسيم دريا پوست‌تان را نوازش مي‌كند، در پس زمينه گل‌هاي مگنوليا رمانتيك‌ترين اتفاقي است كه در زندگي مي‌توانيد تجربه كنيد. به ويژه اگر اين سفرِ ماه عسل شما باشد!

شهرهاي گردشگري

تگوسيگالپا، مركز استخراج طلا و نقره

تگوسيگالپا كه احتمالا تاكنون اسمش به گوش‌تان نخورده، مركز كشور هندوراس است. آيا مي‌دانيد هندوراس كجاست؟ هندوراس در شمال آمريكاي مركزي قرار دارد. پايتخت اين كشور به مركز استخراج طلا و نقره و همچنين درختان كاج شهرت دارد. شايد براي شما جالب باشد اگر بدانيد اين كشور به توليد سيگار نيز مشهور است. بنابراين تگوسيگالپا مي‌تواند مقصدي جديد و جذاب براي گردشگري و سفر به شمار رود.

شهرهاي گردشگري

بوداپست، مجارستان

بوداپست پايتخت مجارستان و از زيباترين شهرهاي دنيا است. اين شهر به دليل ساختمان‌هاي تاريخي و باشكوه و همچنين چشمه‌هاي آب گرمش بسيار مشهور است. حمام‌هاي اين شهر بازمانده قرن 16 و 17 هستند. اين شهر يك پل بسيار معروف دارد كه بخش بودا را به بخش پست متصل مي‌كند. شايد اين پل و كل شهر را در فيلم‌هاي سينماي ارزشمندي مثل يكشنبه غم‌انگيز ديده باشيد! چه بهتر كه خودتان دست به كار شويد و زيبايي‌هاي شهر را از نزديك ببينيد.

شهرهاي گردشگري

اسلام آباد، جايي شبيه به هند

اسلام آباد پايتخت پاكستان و يكي از همسايه‌هاي شرقي ما است. اسلام آباد شهري سرسبز است كه در ميان جنگل‌هاي انبوهي از اكاليپتوس، انجير هندي و بلوط قرار دارد. جذاب‌ترين موضوع در سفر به اسلام آباد، تماشاي فرهنگ بومي مردمان آنجا و آشنايي با سبك زندگي محلي‌ها است كه بسيار به بخش‌هايي از فرهنگ عامه هند شبيه است. اگر به دنبال جايي نزديك براي سفري متفاوت هستيد، اسلام آباد مي‌تواند گزينه خوبي باشد.

ماناگوا، پايتخت نيكاراگوئه

ماناگوا پايتخت نيكاراگوئه است و در آمريكاي مركزي قرار دارد. اين شهر يكي از شهرهاي ارزان آمريكاي مركزي و جاي خوبي براي سفر به شمار مي‌رود. در بازديد از شهر، از تماشاي كليساي جامع آن غافل نشويد. اين كليسا يكي از جذاب‌ترين ديدني‌هاي ماناگوا با معماري بي‌نظير است.

شهرهاي گردشگري

تيرانا ، حتي ارزان‌تر از تهران!

تيرانا پايتخت آلباني است و با اينكه در اروپا قرار دارد، يكي از شهرهاي ارزان دنيا است. گفته مي‌شود هزينه خوراك در تيرانا حتي از تهران نيز ارزان‌تر است. ديگر چه مي‌خواهيد؟ سفر اروپا آن هم با ارزان‌ترين قيمت ممكن!

شهرهاي گردشگري

لاپاز، پايتختي در بلندي

لاپاز پايتخت بوليوي است و در قاره آمريكاي جنوبي قرار دارد. اين شهر يكي از مرتفع‌ترين پايتخت‌هاي دنيا به شمار مي‌رود. غذاهاي محلي خوش رنگ و لعاب و ميني‌بوس‌هاي رنگي  كلاسيكي كه در سطح شهر حركت مي‌كنند، همراه با مردماني با لباس‌هاي شاد و اغلب محلي، نخستين چيزهايي هستند كه نظر گردشگران را به خود جلب مي‌كنند. اگر قصد داريد چيزهايي را ببينيد و تجربه كنيد كه تاكنون نديده‌ايد و تجربه نكرده‌ايد، لاپاز پيشنهاد ما به شماست.

اسكوپيه مركز مقدونيه

اسكوپيه يا اسكوپيا پايتخت كشور مقدونيه است. مقدونيه كشوري اروپايي به شمار مي‌رود. اين كشور با يونان همسايه است. از اين رو فرهنگ و معماري يونان تاثير زيادي روي مقدونيه داشته است. اسكوپيه قديمي بر اثر زمين لرزه‌اي شديد ويران شد و اسكوپيه امروزي، بازسازي شده است. اگر قصد داريد به شهري اروپايي، ارزان و ديدني با پيشينه كهن سفر كنيد، اسكوپيه را از ياد نبريد.

شهرهاي گردشگري

بيشكك، پايتختي با هواي پاك

بيشكك پايتخت قرقيزستان است. اين شهر كوهستاني به كافه‌ها و هواي بسيار تميزش شهرت دارد. پس اگر از آلودگي هواي تهران به ستوه آمده‌ايد، براي سفر به بيشكك بليط بخريد و خودتان را به يك سفر گردشگري پر و پيمان دعوت كنيد. شايد اگر بدانيد اين شهر چهارمين شهر ارزان آسيا است، در تصميم به سفرتان هيچ ترديدي به دل راه ندهيد.

شهرهاي گردشگري


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۳۴:۰۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :