گردشگري دلتا

جزاير ناز قشم ، بياييد روي دريا قدم بزنيم!

زماني كه براي بازديد از جزاير ناز قشم صرف مي‌كنيد، جزء عمرتان حساب نمي‌شود! از بس ديدني، تماشايي و باور نكردني است.
جزاير ناز قشم

جزاير ناز يكي از رويايي‌ترين جاذبه‌هاي گردشگري قشم به شمار مي‌روند؛ جزايري كه هنگام پايين رفتن سطح آب، به كمك راه باريكي به قشم متصل مي‌شوند و هنگام بالا آمدن آب دريا، از آن جدا مي‌شوند! گويي ناز كرده و از معشوق مي‌گريزند. دليل نام‌گذاري آنها نيز از همين وصل و گريز رويايي ناشي مي‌شود. جزاير ناز قشم، همان جايي است كه روياي راه رفتن روي درياها را كه بيشتر شبيه به شعبده‌بازي مي‌ماند، براي شما به حقيقت تبديل مي‌كند. با صفحه گردشگري مجله دلتا همراه باشيد تا با هم به قشم برويم و قدم زنان روي خليج فارس، خودمان را به جزاير ناز برسانيم.

 
——————————————————————–

جزاير ناز قشم

چرا ناز؟

جزاير ناز بخشي از ژئوپارك جهاني جزيره قشم هستند و يكي از عجايب هفت‌گانه جزيره نيز ناميده مي‌شوند. هنگام جزر دريا، سطح آب پايين مي‌آيد و راه باريكي از ساحل به جزاير سه گانه ناز باز مي‌شود. گردشگران مي‌توانند پاي پياده به آنجا بروند. وقتي زمان مد مي‌شود و آب دريا بالا مي‌آيد، راه باريك به زير آب مي‌رود. آن وقت است كه چنين به نظر مي‌رسد جزاير دو گانه، ناز كرده‌اند و از جزيره قشم دور شده‌اند و حالا بايد دريا نازشان را بكشد تا دوباره به قشم متصل شوند. براي همين آنها را به اين اسم ناميده‌اند كه برازنده، رويايي و شاعرانه است.

جزاير ناز قشم

جزاير ناز كجا هستند؟

 جزاير ناز در ساحل جنوب شرقي جزيره قشم، جايي در مسير جاده ساحلي جنوبي و نرسيده به اسكله ساحلي روستاي سوزا قرار دارند. از شواهد چنين بر مي‌آيد كه هرگز مسكوني نبودند و گاهي ماهي‌گيران، روي آنها به استراحت مي‌پرداختند.

كي برويم؟

يكي از هيجان انگيزترين تجربه‌هاي گردشگران، قدم زدن در مسير باريك منتهي به جزاير ناز و رسيدن به آنها است. چشم انداز بسيار زيبايي كه هرگز فراموش نمي‌شود. با اين حال بايد بدانيد در چه ساعاتي از شبانه روز مي‌توانيد قدم زنان، از ميان آب‌هاي خليج فارس خودتان را به جزاير ناز برسانيد. همچنين در نظر داشته باشيد معمولا بين جزر و مد حدود 6 ساعت فاصله است. بنابراين فرصت كمي داريد تا اين تجربه هيجان انگيز را در كوله‌بار تجربه‌هاي منحصر به فردتان جاي دهيد.

جزاير ناز قشم

بايد در نظر داشته باشيد جزر و مد آب دريا در جزاير ناز قشم، در ساعاتي خاص اتفاق ميفتد كه به فصل و همچنين وضعيت ماه در آسمان بستگي دارد. براي اطلاع از اين ساعات مي‌توانيد از اپليكيشن ncc tide استفاده كنيد. همچنين مي‌توانيد با وارد كردن نام قشم در سايت www.tide-forecast.com از ساعت جزر و مد باخبر شويد. راه آسان‌تر اينكه از بومي‌هاي قشم بخواهيد در اين باره كمك‌تان كنند.

جزاير ناز قشم

كدام فصل برويم؟

در نظر داشته باشيد بهترين فصل سفر به قشم، از پاييز تا اواسط بهار است. در تابستان، جزيره بسيار گرم است و ممكن است تجربه سفر شما چندان دلچسب نباشد.

جزاير ناز قشم

تفريحات جزاير ناز

زماني كه سطح آب پايين است، مي‌توانيد با ماشين آفرود در دل دريا برويد و خودتان را به جزاير ناز برسانيد! آفرود سواري آن هم وسط آب‌هاي خليج فارس تجربه حيرت انگيزي به نظر مي‌رسد. همچنين جت اسكي و قايق سواري دورتادور جزاير ناز از ديگر تفريحاتي است كه چشم انتظار شماست. شتر سواري در ساحل نيز تجربه متفاوتي است. به ويژه آنكه شترها را با تزيينات محلي زينت داده‌اند و يك كجاوه گل گلي انتظارتان را مي‌كشد. پرواز با كايت يا بالن بر فراز جزاير ناز نيز از آان تجربه‌هاي فراموش نشدني زندگي به نظر مي‌رسد.

جزاير ناز قشم

امكانات رفاهي زيادي آن حوالي نمي‌بينيد.لزومي هم ندارد امكانات زيادي آن حوالي باشد. قرار است از طبيعت جادويي لذت ببريد. پس با همه وجود صداي باد و آب دريا را بشنويد. عطر دريا را بو بكشيد و سعي كنيد پوست پاي خود را با شن‌ها آشتي دهيد. لذت ببريد و همه حواس‌تان به زيبايي‌هاي اطراف باشد. در مسير پياده‌روي، ممكن است پاهاي‌تان به صدف‌هاي رنگارنگ، بچه خرچنگ‌هايي با پوست نرم و جلبك‌هاي دريا برخورد كند. توتيا و انواع ديگري از آبزيان و ماهي‌ها در اطراف اين جزاير ديده مي‌شوند و در فصل زمستان ممكن است پرندگان مهاجر را نيز آن حوالي ببينيد.

جزاير ناز قشم

همچنين نقش حنا يكي ديگر از تجربه‌هاي جذاب است كه پيشنهاد مي‌كنيم انجام دهيد. اگر شما خانم هستيد، نقش حنا مي‌تواند براي شما تجربه‌اي هيجان انگيز باشد. نقش حنا يكي از هنرهاي بومي زنان جنوب ايران است. اين نقش‌ها كاملا به صورت ذهني و خلاقانه كشيده مي‌شوند. كافيست دست‌تان را به يكي از دختركان بومي بدهيد و اجازه دهيد با حنا نقش و نگاري زيبا روي آن بكشد.

جزاير ناز قشم

نكات مهم در بازديد از جزاير ناز

در هنگام مد، مي‌توانيد بدون اينكه حتي يك قطره خيس شويد، يك كيلومتر در دريا قدم بزنيد و خودتان را به بلندي‌هاي جزاير ناز برسانيد. از آن بالا مي‌توانيد چشم‌اندازي رويايي از جزيره لارك و تنگه هرمز ببينيد. پيشنهاد مي‌كنيم صبح زود اين كار را انجام دهيد و زيباترين طلوع خورشيد را در متفاوت‌ترين جاي دنيا ببينيد و لذت ببريد.

جزاير ناز قشم

براي رفتن به اين جزاير، بهتر است صندل پلاستيكي بپوشيد. هيچ چيز جز عينك آفتابي، كلاه لبه‌دار، كرم ضد آفتاب و يك دوربين براي ثبت آن همه قشنگي نياز نداريد. تا مي‌توانيد عكس بيندازيد و زيبايي‌هاي جزاير ناز را در كادر دوربين‌تان جاودانه كنيد. اين بازديد به شرط رعايت نكات ايمني و برخورداري از همراهان مطمئن، مانعي براي افراد با نيازمندي‌هاي خاص ندارد.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۱۵:۴۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :