گردشگري دلتا

وارنا ؛ سرزمين ماسه‌هاي طلايي

وارناي بلغارستان به سرزمين ماسه‌هاي طلايي و مرواريد درياي سياه شهرت دارد.
وارنا بلغارستان

وارنا يكي از شهرهاي توريستي كشور بلغارستان در اروپاي شرقي است. وارنا به مرواريد درياي سياه شهرت دارد و به دليل سواحل ماسه‌اي زيبا و آرامش‌بخشش به يكي از دلنشين‌ترين شهرهاي تفريحي اروپايي تبديل شده است. با صفحه گردشگري مجله دلتا همراه باشيد تا با هم به وارناي بلغارستان سفر كنيم و روي شن‌هاي طلايي آن قدم بزنيم.

وارنا، شهري براي تمام فصول

سرزمين ماسه‌‌هاي طلايي وارنا به لطف پوشش گياهي بي‌ نظير و سواحل زيبا، سالانه گردشگران بسيار زيادي را از سراسر دنيا مجذوب خود مي‌كند. وجود امكانات مدرن تفريحي و هتل‌هاي لوكس در قلب جنگل، اين منطقه را دوست داشتني‌تر كرده است.
ماسه‌‌هاي طلايي استراحت گاهي مجلل و مفرح براي كودكان و خانواده‌‌ها است. امكانات ورزشي، تفريحي و چشمه‌‌هاي آب درماني از جذابيت‌هاي وارنا به شمار مي‌روند. بعضي از مشهورترين ديدني‌هاي وارنا عبارتند از:

بالچيك   Balchik

بالچيك تفرجگاهي كوچك است كه در شمال ساحل درياي سياه قرار دارد و در قرن پنجم قبل از ميلاد ساخته شده است. اين تفرجگاه به عنوان اقامتگاه ييلاقي ملكه ماريا، مورد استفاده قرار مي‌گرفت. عمارت آن تركيبي گلچين شده از سبك‌‌هاي شرقي و اروپائي، با بوستان‌‌هاي جذابي است كه بيش از ۶۰۰ گونه گياهان نادر و كمياب در سراسر جهان را در خود جاي داده است.

وارنا بلغارستان

دماغه زيباي كالياكرا  Kaliakra

دماغه زيباي كالياكرا در وارنا بسيار جذاب و ديدني است. دماغه كالياكرا شامل يك ساحل سنگي با ارتفاع ۲۰۰ متر در درياي سياه است كه به احترام دختري با همين نام، نامگذاري شده است. بناهاي دختر چهل ساله و كليساي سنت نيكولاي از قسمت‌ هاي مهم اين قسمت هستند.

كليساي وارنا

يكي از مهم‌‌ترين نمادهاي شهر، كليساي وارناست كه در قرن نوزدهم ميلادي ساخته شده است. از ديدني‌هاي اين كليسا مي‌توان به نقاشي‌هاي ديواري مجلل، سرير اسقف و شيشه‌‌هاي منقوش اشاره كرد. مناظر زيبايي از شهر را مي‌توان از بالاي برج ناقوس اين كليسا نظاره كرد. براي بالا رفتن از برج ناقوس كليسا بايستي ۱۳۳ پله مارپيچي را پشت سر بگذاريد. در طول سفر خود به وارنا براي اينكه وقت‌تان را به بهترين وجه ممكن بگذرانيد مي‌توانيد از تورهاي بسيار مفرح و شادي كه در شهر فروخته مي‌شوند، استفاده كنيد.

وارنا بلغارستان

تفريحات ساحلي

افراد بسياري براي سپري كردن تعطيلاتي رويايي و استفاده از دريا، ساحل و خورشيد به شهر وارنا در كشور بلغارستان سفر مي‌كنند. اين شهر پر از هتل‌هاي مختلف است. شما مي‌توانيد در حال استراحت انواع خوراكي‌هاي خوشمزه را بخوريد و نوشيدني‌هاي خنك را امتحان كنيد.

هتل‌ها معمولا  به ساحل دسترسي دارند. هتل‌هاي گران‌تر ساحل اختصاصي خود را دارند و البته اگر بخواهيد اتوبوسي ارزان شما را به سواحل مختلف شهر مي‌رساند.

علاوه بر آن، انواع و اقسام تفريحات دريايي و آبي در شهر وجود دارد كه معمولا مطابق ميل جوان‌ترها است.

وارنا بلغارستان

غذاهاي بلغاري

نمي‌شود از  وارنا سخن گفت و صحبت از غذاهاي لذيذ آن به ميان نياورد. آشپزي كشور بلغارستان از مناطق بالكان، تركيه و يونان تاثيرات زيادي گرفته است. در اين شهر، لبنيات بسيار باكيفيت هستند و در آشپزي از گوشت‌هاي تازه استفاده مي‌كنند. در كل در سفر به وارنا نگران غذا نباشيد. غذاهاي اين منطقه با ذائقه ايراني‌ها سازگار است.

بلغاري‌ها تقريبا در هر غذايي از ماست و پنير مشهورشان “سيرنه” استفاده مي كنند. همين موضوع باعث شده گياه‌خواران نيز گزينه‌هاي لذيذ زيادي پيش روي خود داشته باشند.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۳۵:۴۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :