گردشگري دلتا

با گردشگري پولدار شويد!

گردشگري يكي از پولسازترين حوزه‌ها براي پولدار شدن است.
پولدار

اگر درپي سريع‌ترين راه‌هاي پولدار شدن هستيد، آب دست‌تان است زمين بگذاريد و اين صفحه را تا انتها بخوانيد.

سازمان جهاني گردشگري گزارش داده است: از هر۱۰ شغل در دنيا، يك شغل به صورت مستقيم به گردشگري مربوط است و هر يك شغل در گردشگري، يك و نيم شغل ديگر را درگير اقتصاد گردشگري مي‌كند. در واقع ۱۰ درصد مشاغل دنيا به گردشگري مرتبط است. عدد بزرگ و قابل تاملي به نظر مي‌رسد!

 سياست‌هاي جديد سازمان جهاني گردشگري، به حداكثر رساندن پتانسيل گردشگري براي ايجاد شغل‌هاي بيشتر و بهتر به ويژه براي زنان و جوانان است. همه اين ها يعني گردشگري شما را پولدار مي‌كند! با صفحه گردشگري  مجله پيام دلتا همراه باشيد تا بدانيد گردشگري چطور مي‌تواند شما را پولدار كند.

پولدار

 صنعت گردشگري را جدي بگيريد

صنعت گردشگري يك فعاليت اقتصادي است. همچنين گردشگري يكي از مهم‌‎ترين بخش‌هاي توسعه پايدار است. مفهومي كه قرار است جهان را به نظم، تعادل و انصاف برساند. شايد براي شما جالب باشد اگر بدانيد رويكرد امسال سازمان جهاني گردشگري، روي مباحث ديجيتالي تاكيد دارد! يعني اينكه شما مي‌توانيد با در دست داشتن يك گوشي تلفن همراه هوشمند، در چرخه اقتصاد گردشگري سهيم باشيد و از اين راه پول در بياوريد.به شرط اينكه هم از قوانين دنياي ديجيتال سر در بياوريد و هم نسبت به حوزه گردشگري و مشاغل وابسته به آن اطلاعات كافي در اختيار داشته باشيد.

آمارها نشان مي‌دهند نيمي از كاركنان صنعت گردشگري در شركت‌هاي كمتر از ۱۰ نفر و سه چهارم آن‌ها در شركت‌هاي كمتر از ۵۰ نفر كار مي‌كنند. بنابراين اگر در حوزه گردشگري خودتان را به روز كنيد، حتي بدون داشتن دفتر كاري واقع در برجي بلندمرتبه و هزاران كارمند، مي‌توانيد پول در بياوريد و ثروتمند شويد.

پولدار

گردشگري و زنان

«گردشگري و شغل: آينده‌اي بهتر براي همه» . اين شعار امسال سازمان جهاني گردشگري است و نشان مي‌دهد گردشگري همان موضوعي است كه جهان را مي‌تواند به سمت توسعه پايدار و رشد فراگير جهت دهي كند. بيشترين تاكيد سازمان جهاني گردشگري بر اشتغال زنان و جوانان در عرصه گردشگري است. در واقع گردشگري همان موضوعي است كه مي‌تواند حضور زنان در فرصت‌هاي شغلي برابر با مردان را تضمين و به قوي‌تر شدن اشتغال بانوان كمك كند. تحقيقات اين سازمان جهاني نيز نشان مي‌دهد: در بخش گردشگري،‌ جمعيت  زنان و جوانان شاغل نسبت به ساير بخش‌ها بيشتر است. شايد براي شما جالب باشد اگر بدانيد در كشورهاي اروپايي زنان ۶۰ درصد پرسنل بخش گردشگري هستند. در واقع زنان نقش پيشرو در كارآفريني حوزه‌هاي گردشگري دارند.

پول‌ساز ترين بخش‌هاي گردشگري

گردشگري يكي از پول سازترين حوزه‌ها براي اشتغال است. اما مهم اين است كه بايد بدانيد چطور مي‌توانيد با فعاليت در بخش گردشگري پولدار شويد. گردشگري بخش‌هاي گوناگوني دارد. در واقع طيف بزرگي از اصناف در كنار يكديگر قرار مي‌گيرند تا چرخ‌هاي صنعت گردشگري بچرخد. از هواپيمايي‌ها و پرسنل كادر پرواز گرفته تا آژانس‌هاي مسافرتي، شركت‌هاي راه آهن، راهنمايان گردشگري، نويسندگان سفرنامه، هتل‌ها و اقامتگاه‌ها و حتي انواع رستوران‌ها و غذاخوري‌ها از جمله اجزاي تشكيل دهنده صنعت گردشگري هستند.

حالا سوال مهم اين است كه كداميك از اين بخش‌ها از همه پولسازتر هستند؟ به عبارت ديگر، اگر قصد سرمايه گذاري در صنعت گردشگري داريد، كدام يك از اين بخش‌ها شما را زودتر پولدار مي‌كند؟

پولدار

رستوران و اقامتگاه، پر سودترين بخش گردشگري

سازمان بين‌المللي كار تخمين زده است: اقامتگاه‌ها و رستوران‌ها همراه با خدمات بخش خصوصي در پنج سال آينده، سريع‌ترين نرخ رشد را در بين همه بخش‌هاي اقتصاد دارند. شايد براي شما جالب باشد اگر بدانيد نرخ سود صنعت رستوران‌داري و غذا حدود 70 درصد است. يعني حتي اگر رستوراني با قيمت‌هاي معقول و مناسب تاسيس كنيد، باز هم در صنعتي پولساز سرمايه‌گذاري كرده‌ايد. همچنين شايد براي شما جالب باشد اگر بدانيد اقامتگاه‌هاي بوم‎گردي يكي از مشاغل جديد حوزه گردشگري هستند كه اين روزها با استقبال عمومي از سوي مردم روبه‌رو شده‌اند.

پولدار

آمارها نشان مي‌دهد بوم‎گردي و روستاگردي در صدر علائق گردشگران قرار گرفته‌اند. به همين نسبت احداث اقامتگاه در اين مكان‌ها مي‌تواند سودآوري خوبي داشته باشد. ضمن اينكه به توسعه پايدار كمك مي‌كند. بنابراين اگر اقامتگاه بوم‎گردي ايجاد كنيد و آن را با معيارهاي درست بچرخانيد، سودآوري خوبي خواهيد داشت. گفتن اين موضوع هم ضروري به نظر مي‌رسد كه سازمان گردشگري به افرادي كه بخواهند اقامتگاه گردشگري احداث  و از خانه‌هاي تاريخي براي اين موضوع استفاده كنند وام و تسهيلات مي‌دهد.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۳۳:۱۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :