گردشگري دلتا

ديزني ‌لند در سواحل درياچه اروميه

ديزني لند وطني را مي‌شناسيد؟ دهكده توريستي چي چست در اروميه شبيه به ديزني لند است. جايي براي خوش گذراني و تفريح!
چي چست

مي‌دانستيد در همين ايران خودمان ديزني لند داريم؟ دهكده ساحلي چي چست در اروميه همان ديزني لند وطني است كه از ديدني‌هاي جذاب اروميه به شمار مي‌رود. چي چست يك شهربازي مدرن با كلي امكانات رفاهي و تفريحي است كه جايي كنار درياچه اروميه، بزرگ‌ترين درياچه كشورمان قرار گرفته است. با صفحه گردشگري مجله پيام دلتا همراه باشيد تا با هم به اين دهكده گردشگري سفر كنيم و با امكانات تفريحي آن خوش بگذرانيم.

چي چست

چي چست چي هست؟

چي چست دهكده‌اي تفريحي است كه در اروميه قرار دارد. شكل و شمايل ورودي آن هم شبيه به ديزني لند است. از اين رو آن را ديزني لند ايران مي‌نامند. اروميه مركز آذربايجان غربي است. اين دهكده يك شهربازي مدرن دارد. چي چست بيشتر از 20 هكتار مساحت دارد. بنابراين همه جور تفريحات و امكاناتي در آن پيدا مي‌كنيد. از هتل چهارستاره گرفته تا رستوران ملل و سفره خانه سنتي. سالن آمفي تئاتر و مجتمع فرهنگي از ديگر بخش‌هاي اين مجموعه به شمار مي‌رود. فضاي سبز زيبايي هم دارد. باغ توت نيز بخشي از اين مجموعه است.

چي چست

تفريحات هيجان انگيز

چي چست مهد تفريحات هيجان انگيز است.  در اين شهربازي مي‌توانيد تفريحاتي مثل فوتبال دستي، سايت پرواز، هواپيماهاي كنترل از راه دور، ماشين هاي كنترل از راه دور، موتور سيكلت سواري، پيست رالي اتوموبيل، موزه تاريخ طبيعي و كارتينگ اتوموبيل راني را تجربه كنيد. از اين بهتر چه مي‌خواهيد؟

چي چست

چطور برويم؟

دهكده ساحلي در حوالي بندر گلمانخانه قرار دارد. به عبارت دقيق‌تر براي بازديد از اين دهكده بايد به استان آذربايجان غربي و شهر اروميه برويد. سپس  جاده چي چست را در پيش بگيريد. 18 كيلومتر كه جلو برويد به دهكده توريستي مي‌رسيد.

چي چست

نكات مهم براي بازديد از دهكده تفريحي

نيازي نيست آب و خوراك همراه داشته باشيد. هر چه بخواهيد همان جا مي‌توانيد بخريد. از درياچه اروميه ديدن كنيد. نزديك‌ترين جاي ديدني اروميه به اين دهكده به شمار مي‌رود. بهترين فصل سفر به اروميه تابستان است. با اين حال محدوديتي در زمان سفر به اين مجموعه نداريد. به نظر مي‌رسد اين سفر براي افراد با نيازمندي‌هاي خاص بدون مشكل باشد. همچنين خانواده‌هاي داراي فرزند اوتيسم نيز مي‌توانند از اين مجموعه بازديد كنند. استفاده از تفريحات هيجان انگيز براي اين كودكان توصيه نمي‌شود.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۲۶:۴۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :