گردشگري دلتا

15 ترفند عالي براي سفري لذت بخش‌تر

با دانستن تكنيك‌‎هاي سفر، بيشتر خوش بگذرانيد.

سفر

كار نيكو كردن از پر كردن است. اين مثل يعني كسي كه تجربه تكرار مداوم چيزي را دارد، مي‌تواند آن را به نيكوترين شكل ممكن انجام دهد. سفر كردن هم همين طور است. وقتي زياد سفر برويد، تكنيك‌ها و ترفندهايي ياد مي‌‎گيريد كه كمك مي‌كند بيشتر لذت ببريد و خوش بگذرد. در اينجا 15 تكنيك را كه حاصل تجربه عاشقان سفر در طول ساليان دراز است، براي شما آماده كرده‌ايم. اين تكنيك‌‌ها به شما كمك مي‌كند تجربيات عالي‌تري از سفر داشته باشيد.

سفر

۱- مريم گلي از شما در برابر حملات پشه ها محافظت مي كند

اين پيشنهاد به ويژه براي افرادي كه در دشت ها و مناطق جنگلي و كوهستاني به پياده روي و حتي كوهنوردي مي پردازند بسيار كاربردي خواهد بود. براي اينكه از هجوم پشه ها و گزيده شدن توسط آن ها خلاص شويد، كافي است يك دسته برگ مريم گلي را درون آتش بيندازيد تا براي مدتي طولاني از دست اين حشرات آزاردهنده در اطراف خود راحت شويد.

۲- استفاده از ظرف لنز چشمي به عنوان قوطي نگهدارنده كرم

ظرف هاي لنز را از هر داروخانه اي مي توانيد با قيمتي ارزان تهيه كنيد. از آن جا كه اين محفظه جاي بسيار كمي اشغال مي كند، اما فضاي داخلي خوبي دارد، مي توانيد كرم مصرفي خود براي چند وعده را در آن ريخته و هميشه در كيف خود همراه داشته باشيد. همچنين براي ذخيره و حمل آسان خميردندان نيز مي توان از آن استفاده كرد.

۳- برگ بو  و كاهش تهوع

اگر از آن دسته افرادي هستيد كه حركات ماشين موجب ايجاد تهوع در شما مي شود، پيشنهاد مي كنيم در طول سفر يك تكه برگ بو زير زبان خود قرار دهيد. نگران مزه آن نباشيد زيرا حسي همانند جويدن آدامس را به شما القا خواهد كرد.

۴- استفاده از جعبه دارو براي نگهداري زيورآلات

اين جعبه ها، فضاي كمي اشغال مي كنند اما گنجايش زيادي براي ذخيره وسايل ريز دارند. از اين رو مي توانيد زيورآلات خود همانند گوشواره، گردنبند، دستبند يا پابند را در آن ريخته و بدون نگراني از گم شدن به هر كجا مي خواهيد با خود حمل كنيد. جعبه‌هاي دارو را مي‌توانيد از داروخانه‌ها يا فروشگاه‌هاي تجهيزات پزشكي تهيه كنيد.

۵- قوطي آدامس براي نگهداري سنجاق سر

سنجاق سرهاي كوچك را مي توانيد درون اين قوطي ها بريزيد.

۶- لوله كن تا چروك نشود

براي اين منظور بهتر است لباس ها را به جاي تا كردن، رول كرده و در چمدان بچينيد. به اين صورت، علاوه بر اينكه لباس ها چروك نمي شوند، فضاي بيشتري نيز براي وسايل خود در اختيار خواهيد داشت.

سفر

7- كفش‌هاي خود را در كيسه بگذاريد

اگر بدانيد بعضي جانوران خطرناك مثل مار و عقرب، عاشق بوي جوراب و كفش شما هستند، هرگز كفش‌هاي خود را در طبيعت رها نمي‌كنيد. حتي اگر قرار است فقط پنج دقيقه كفش‌تان را در بياوريد، حتما آن را در كيسه پلاستيكي بگذاريد و محكم ببنديد.

8- دور خودتان آهك بريزيد

دور جايي كه چادر زده و اتراق كرده‌ايد، يك دايره آهكي بكشيد. آهك ارزان است و مي‌توانيد يك كيسه از آن در صندوق عقب خودروي‌تان نگه داريد. آهك از پيشروي موجودات موذي و خطرناك به حريم شما جلوگيري مي‌كند.

۹- پيشگيري از كثيف شدن ظروف غذا در طول سفر

براي اينكه از كثيف شدن هاي پي در پي ظروف در طول سفر خلاص شويد مي توانيد از ورقه هاي آلومينيومي يا كاغذ روغني كمك بگيريد.

سفر

۱۰- بازي با هسته خرما يا آلو

اگر قرار است در طبيعت پياده روي كنيد، يك هسته خرما يا آلو گوشه لپ خود نگهداريد و هر از گاهي آن را در دهان‌تان بچرخانيد. اين كار باعث مي‌شود غدد بزاقي فعال بمانند و گلوي‌تان زود به زود خشك نشود.

11- براي وسايل برقي خود پيشبيني كنيد

باطري اضافي همراه داشته باشيد. كابل شارژ گوشي كه قابل اتصال به باطري خودرو است با خودتان ببريد. پاوربانك همراه داشته باشيد. خلاصه فكر خالي شدن شارژ گوشي و وسايل برقي خود باشيد.

۱۲- از چيپس به عنوان كبريت استفاده كنيد

ورقه هاي چيپس آتش زنه هاي خوبي محسوب مي شون. مي توانيد براي روشن كردن هيزم‌هاي ريز، مقداري از آن را زير چوب ها قرار داده و روشن كنيد.

۱۳- رستوران هايي را انتخاب كنيد كه كاميون ها انتخاب مي كنند

راننده هاي كاميون چون هميشه در جاده هستند، همه رستوران ها را به خوبي مي شناسند و از اين رو، در محلي توقف مي كنند كه به كيفيت و سلامت غذاي آن اطمينان دارند.

۱۴- OK Maps

OK Maps عكس نقشه گوگل شما را ذخيره مي كند از اين رو مي توانيد نقشه مسير خود را به صورت آفلاين هم در اختيار داشته باشيد. براي اين منظور فقط كافي است در نوار جست و جو عبارت OK Maps را تايپ كنيد تا گوگل بقيه كارها را خودش برايتان انجام دهد.

سفر

۱۵- برگ آلوئه ورا همراه داشته باشيد

برگ گياه آلوئه ورا يك ضد حساسيت و التيام دهنده عالي براي پوست است. از آن براي كاهش اثرات آفتاب سوختگي و التيام نيش حشرات و همچنين آب‌رسان قوي پوست در مناطق كويري استفاده كنيد.

 


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۱۶:۳۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :