گردشگري دلتا

فوران آدرنالين ؛ در ارتفاع هشتاد متري

هيجان طلب هستيد؟ پل معلق مشگين شهر منتظر شماست.
پل معلق مشگين شهر

پل معلق مشگين شهر جايي است كه مي‌توانيد مقادير زيادي آدرنالين به خون‌تان روانه كنيد. اين پل كه طولاني‌ترين پل كابلي در خاورميانه است، ساخته شده تا شما حد بالاي هيجان و لذت را تجربه كنيد. پل مشگين شهر، يك پل پياده راه است كه صرفا با اهداف گردشگري ساخته شده. يعني هيچ ماشيني از روي آن عبور نمي‌كند. با مجله گردشگري دلتا همراه باشيد تا با هم به اردبيل سفر كنيم و با قدم زدن روي پل شيشه‌اي مشگين شهر، تجربه‌اي بي‌نظير به دست بياوريم.

پل معلق مشگين شهر

پل معلق كجااست؟

پل معلق در استان اردبيل و شهرستان مشگين شهر قرار دارد. پل معلق مشكين شهر با 2 متر عرض و 365 متر طول كه در ارتفاع 80 متري رودخانه خياوچايي و بر بلنداي پارك جنگلي مشكين شهر ساخته شده  به عنوان بزرگترين پل معلق خاورميانه شناخته مي‌شود. اين پل در محدوده پارك جنگلي اين شهر قرار دارد. پل معلق بخشي از مجموعه توريستي و گردشگري مشگين شهر به شمار مي‌رود. انواع تفريحات هيجان انگيز و جذاب مثل زيپ لاين در اين مجموعه فراهم است تا شما حد بالاي انفجار آدرنالين را تجربه كنيد.

پل معلق مشگين شهر

ساخت مهندسان ايراني

دانش ساخت اين پل بومي است و توسط كارشناسان و مهندسان داخلي منطقه به اجرا در آمده است. ايده ساخت اين پل با الهام از پل كاپيلانوي ونكوور كانادا طراحي شده و طراحش چنين شاهكاري را به وجود آورده است. ساخت اين پل هزينه اي بالغ بر 40 ميليارد تومان در برداشته است و در زميني به مساحت 130 هكتار احداث شده است. مدت ساخت اين پل 9 ماه به طول انجاميده.

پل معلق مشگين شهر

مجموعه تفريحي خياو يا نور سبلان؟

پل معلق مشگين شهر در بخشي از يك مجموعه گردشگري به نام منطقه نمونه گردشگري خياو كه با نام نور سبلان نيز شناخته مي شود، قرار دارد. خياو نام سابق مشگين شهر است. اين مجموعه بزرگترين پروژه و منطقه نمونه گردشگري استان اردبيل به شمار مي رود كه شامل سوئيت هاي اقامتي، رستوران گردان، تالارهاي پذيرايي، ورزش‌هاي هوايي و سايت بالن سواري، شهربازي و بازارچه‌هاي صنايع دستي و ساير امكانات متنوع تفريحي است.

پل معلق مشگين شهر

امن و امان است

از لحاظ امنيت، استانداردهاي جهاني در ساخت اين پل تطبيق شده است. به صورتي كه در ايام تعطيلات بيش از 3000 نفر از روي آن مي گذرند. از كامپوزيت طرح چوب كه مقاومت بالايي در برابر ضربه، رطوبت، حريق و فشار صاعقه دارد و مواد پليمري، سنسورهاي كنترل حركتي، بادسنج و … در ساخت پروژه پل معلق مشكين شهر به كار برده شده است.

پل معلق مشگين شهر

هيجان عبور از روي شيشه

اگرروي پل معلق مشگين شهر با ارتفاع 80 متري قدم بزنيد و به اين سازه اعتماد كنيد، مي توانيد هيجانات فوق تصوري را تجربه كنيد. با قدم زدن بر روي پل، از ميان درزهاي باريكي كه زير پاي تان قرار دارد مي توانيد سرسبزي دره را ببينيد. اوج هيجان عبور از روي پل، قسمت شيشه‌‎اي آن است. شما با عبور از اين قسمت مي‌توانيد هيجاني وصف ناشدني را تجربه كنيد و از منظره زير پاي‌تان لذت ببريد.

پل معلق مشگين شهر

نكات مهم در بازديد از پل معلق مشگين شهر

همه جور امكانات رفاهي و گردشگري در محدوده وجود دارد. نگران هيچ چيز نباشيد. از خودتان روي پل عكس بگيريد. با منوپاد مي‌توانيد كارهاي جذابي انجام دهيد. اگر ترس از ارتفاع داريد، دور اين سفر را خط بكشيد و يا حداقل از همان پايين لذت ببريد. اگر كودكان همسفران شما هستند، نكات ايمني را رعايت كنيد. اگر با ارتفاع مشكلي نداريد، زيپ لاين را به شما پيشنهاد مي‌كنيم. اين سفر استانداردهاي لازم براي افراد داراي نيازمندي‌هاي خاص را ندارد.

پل معلق مشگين شهر


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۲۲:۳۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :