گردشگري دلتا

موزه خودروهاي كلاسيك ، بهشت عاشقان ماشين بازي

عاشقان ماشين بازي، بشتابيد. موزه خودروهاي كلاسيك منتظر شماست.
موزه خودروهاي كلاسيك

اگر به خودرو علاقه داريد، يا والدين بچه‌هايي هستيد كه عاشق ماشين بازي هستند، خواندن اين صفحه را از دست ندهيد. موزه خودروهاي كلاسيك همان جايي است كه منتظرش بوديد تا روح عاشقِ ماشين خود را به يك شادي عظيم دعوت كنيد. با مجله گردشگردي پيام دلتا همراه باشيد تا با هم به موزه خودروهاي كلاسيك تهران سفر كنيم و در ابهت ماشين‌هاي آن حيرت زده شويم.

موزه خودروهاي كلاسيك

موزه خودروهاي كلاسيك كجاست؟

موزه خودروهاي كلاسيك جايي بين تهران و كرج قرار دارد. در واقع بين كيلومتر 10 و 11 جاده مخصوص كرج مي‌توانيد اين موزه را ببينيد. اين موزه در خيابان بيست و پنجم قرار دارد.

چطور برويم؟

 اگر قصد داريد  با مترو برويد بايد سوار قطارهاي تهران به كرج شويد. در ايستگاه چيتگر از قطار پياده شده  و با اتوبوسهاي شهرك دانشگاه بقيه مسير را تا موزه برويد.

اگر قصد داريد كل مسير را با اتوبوس بويد بايد در پارك سوار آزادي سوار اتوبوس‌هاي شهرك دانشگاه و در ايستگاه موزه از اتوبوس پياده شويد.

اگر قصد داريد با خودروي شخصي برويد، بايد از لاين كندروي جاده مخصوص كرج تا كيلومتر 10 برانيد. بعد از كارخانه مينو، وارد خيابان بيست و پنجم شويد و موزه را پيدا كنيد.

موزه خودروهاي كلاسيك

در موزه خودروهاي كلاسيك چه خبر است؟

موزه خودرو مكاني بسيار مناسب براي علاقه مندان به خودرو هست. يه محل دنج و جمع و جور و خلوت ولي پر از خودروهاي جالب، قديمي و ارزشمند. موزه خودرو مجموعه‌اي از بهترين و منحصر به فردترين‌هاي صنعت خودروسازي را گرد آورده تا علاوه بر حفظ و نگهداري از اين ثروت ملي، نمايش آنها را دستمايه بررسي و تبيين تاريخچه ورود خودرو به ايران كند.

بعضي از نمونه‌هاي موجود در موزه جزء خودروهاي نادر در صنعت خودروسازي هستند، از جمله پيرس آرو، ليموزين آب طلاكاري شده، تنها نمونه پنتر ليزر توليد شده در جهان، تنها اتومبيلي كه حاصل كار مشترك كمپاني هاي مرسدس بنز، پورشه و فولكس واگن است. مجموعه غني از مدل‌هاي رولز-رويس از جمله رولز –رويس سيلور گوست احمد شاه قاجار، مدل افسانه ‌اي فانتوم ۴ ضد گلوله، فانتوم ۳ و بسياري موارد ديگر. عاشقان مرسدس بنز بندانند كه مجموعه مرسدس بنزهاي اين موزه نيز بسيار غني بوده و شامل مدل استثنائي ۵۰۰ كا، ۶۰۰ ليموزين، ۱۹۰ SL و … است! هيجان انگيز به نظر مي‌رسد.مگر نه؟ انواع مختلف لامبورگيني، فراري و پورشه را نيز مي‌توانيد در اين موزه ببينيد.

موزه خودروهاي كلاسيك

نمونه هاي مختلفي نيز از توليدات كارخانجات امريكايي وجود دارد، از جمله كرايسلر ۳۰۰ كه امكانات جانبي خاص از جمله يخچال، و داشبورد آب طلاكاري شده دارد.
كالسكه هاي موزه هم جزء بهترين و ارزشمندترين كالسكه‌هاي سلطنتي كشور هستند. كالسكه سلطنتي ناصرالدين شاه كه قديمي‌ترين كالسكه سلطنتي موجود در ايران است، در اين موزه نگهداري مي‌شود. ديگري كالسكه مخصوص تاجگذاري است كه هردوي آنها ساخت كارگاه‌هاي معروف كالسكه سازي در اتريش هستند. بازديد از اين دو كالسكه را از دست ندهيد.

موزه خودروهاي كلاسيك

كي برويم؟

موزه همه روزه از 8 صبح تا 8 شب باز است.

نكات مهم براي بازديد

عكاسي بدون سه پايه ايراد ندارد. در محوطه موزه از خودن و آشاميدن خودداري كنيد. امكان بازديد براي افراد داراي معلوليتي كه از ويلچر استفاده مي‌كنند وجود دارد. همچنين در  نظر داشته باشيد اجازه سوار شدن به هيچ كدام از خودروها را نداريد. از دست زدن به خودروها خودداري كنيد.

موزه خودروهاي كلاسيك


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۲۸:۳۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :