مجله دلتا

هيجان ايستادن روي آخرين پله دنيا

آيا شما هم گردشگري هيجان انگيز دوست داريد؟
جاهاي ديدني نروز

آيا از آن دسته افرادي هستيد كه هيجان را دوست داريد؟ آيا سفرهاي هيجان انگيز براي شما جذابيت دارد؟ پس خواندن اين صفحه را از دست ندهيد. مي‌خواهيم با هم به هيجان انگيزترين جاي دنيا سفر كنيم و روي آخرين پله جهان بايستيم و از آن بالا به دنيا نگاه كنيم. صخره ترول تونگا در نروژ منتظر شمااست با مجله پيام دلتا همراه باشيد.

جاهاي ديدني نروز

ترول تونگا چيست؟

يك صخره بيرون زده به صورت افقي، در كوهستاني در نروژ! در اعماق فلات نروژ در منطقه‌اي بنام اُدا يك مقصد پياده‌روي جذاب و ديدني نهفته است. طبيعت بكر و دست نخورده‌ي اين منطقه زيبايي خاصي به آن بخشيده است. ترول تونگا بهشت گردشگران هيجان طلب است. افراد زيادي صرفا براي اينكه آدرنالين خون‌شان را تا مرز بي نهايت ببرند، به ترول تونگا سفر مي‌كنند و كارهاي هيجان انگيز، از گرفتن عكس‌هاي عجيب و غريب گرفته تا پرش از روي صخره به اعماق درياچه‌اي كه آن پايين قرار دارد، انجام مي‌دهند. حتي بعضي‌ها با قايق رفتينگ از بالاي صخره خودشان را به پايين پرتاب مي‌كنند تا وقتي درون درياچه افتادند، سوار قايق شوند و روي درياچه پارو بزنند. فاصله صخره تا درياچه زيرش 700 متر است.

جاهاي ديدني نروز

بايد كوهنوردي كنيد

براي رفتن به ترول تونگا بايد مسيري 100 متري را در شيب بپيماييد. وقتي از پيچ و خم كوهستان بالا رفتيد، صخره را با طبيعت رويايي اطرافش مي‌ينيد. چشم انداز صخره‌اي فوق العاده، پوشش گياهي بي‌نظير و درياچه‌‌اي آبي رنگ كه در دره بين كوه‌ها قرار دارد، اين تصور را ايجاد مي‌كند كه گويي در تكه‌اي از بهشت قرار گرفته‌ايد.

ايستادن روي صخره معروف ترول تونگا دل شير مي‌خواهد. افرادي كه دل و جرات به خرج داده و روي آن مي‌ايستند، احساس مي‌كنند روي آخرين پله دنيا ايستاده‌اند و از آن بالا كل دنيا را مي‌توانند ببينند.

جاهاي ديدني نروژ

نفس‌گير است

پياده‌روي كامل به ترول تونگا و بازگشت از آنجا دست كم 10 ساعت طول مي‌كشد و فقط براي كوهنوردان با تجربه توصيه مي‌شود جاذبه‌هاي مختلفي در طول مسير وجود دارد كه تماشاي آنها شما را به وجد مي‌آورد. به لطف آزادي قوانين نروژ، شما همچنين مي‌توانيد اردوگاه‌هايي در طول مسير برپا كنيد. بهترين فصل صعود به ترول تونگا اواسط خرداد تا اواسط شهريور است.

جاهاي ديدني نروژ

جاهاي ديدني نروژ


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۵۰:۱۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :