گردشگري دلتا

برادر دوقلوي برج ميلاد

بهترين زمان بازديد از برج منارا، هنگام غروب آفتاب است.
برج منارا

مي‌دانستيد برج ميلاد خودمان يك برادر دوقلوي مالزيايي دارد؟ برج مناراي كوالالامپور همان برادر دوقلوي برج ميلاد است كه به يكي از جاذبه‎‌هاي گردشگري مالزي تبديل شده است. با مجله پيام دلتا همراه باشيد تا با هم با برادر دوقلوي برج ميلاد ديدار كنيم.

برج منارا

برج منارا كجااست؟

برج منارا در پايتخت كشور مالزي قرار دارد. برج منارا كوالالامپور (Menara KL Tower) در كنار برج‌هاي دوقلوي پتروناس يكي از معروف‌ترين جاذبه‌هاي گردشگري كشور مالزي است. اين برج در سال 1994 ميلادي ساخته شده و حدود 421 متر ارتفاع دارد. برج منارا ديدني‌ترين نقطه شهر كوالالامپور است و تقريباً از هر نقطه از شهر ديده مي‌شود.

عرشه بازديد برج منارا در ارتفاع 276 متري قرار دارد و حداقل 100 متر از برج‌هاي دوقلو بلندتر است. اين منظره در روز بسيار شگفت‌انگيز است و در شب بسيار زيباتر به نظر مي‌رسد. از آن نقطه مي‌توانيد تمام نقاط روشن و درخشان شهر را ببينيد.

برج منارا در نزديكي جنگل‌هاي بوكيت ناناس (Bukit Nanas) احداث شده است. اين جنگل‌ها به‌عنوان قديمي‌ترين ذخاير جنگلي اين كشور شناخته مي‌شود و درختان قديمي گياهان و جانوران بومي سازگار با آب‌وهواي گرمسيري مالزي در آن وجود دارند.

برج منارا

اولش گردشگري نبود

اين برج در ابتدا به‌عنوان يك زيرساخت مخابراتي ساخته شده و پنجمين برج مخابراتي دنيا شناخته مي‌شود. همچنين در ابتدا ماهيتي رصدخانه‌اي داشت. يعني محلي براي رويت هلال ماه بود تا ماه‌هاي اسلامي و اعياد مذهبي را جشن بگيرند. رفته رفته به يكي از نمادهاي شهر كوالالامپور و سپس كشور مالزي تبديل شد.

برج منارا

براي خودش فلسفه دارد

وقتي كه برج منارا كوالالامپور ساخته شد، در طراحي آن از ايده سفر انسان به سمت كمال استفاده شده بود. سبك معماري اين برج عظيم ميراث اسلامي است كه با كاشي‌هاي زيبا و الگوهاي انتزاعي و اسلامي تزئين شده است. طراحي معماري اين سازه عظيم به خوبي ايده به‌كار رفته در آن را نمايش مي‌دهد و بازديدكنندگان مي‌توانند فلسفه وجودي آن را درك كنند. آسانسورهاي برج با سرعت فوق سريع فقط در 45 ثانيه از سطح زمين شما را به عرشه مي‌رسانند كه نظير آن در برج ميلاد نيز وجود دارد.

برج منارا

امكانات داخل برج

مناره برج منارا كوالالامپور به‌عنوان يكي از بلندترين سازه‌هاي آزاد در جهان شناخته مي‌شود. در آن يك رستوران با فضاي گردشي 360 درجه و چرخان قرار دارد. درست مثل برج ميلاد خودمان! شما مي‌توانيد غذا بخوريد، يا از نوشيدن چايي و ديدن منظره‌هاي ديدني مركز شهر مانند يك هلي‌كوپتر لذت ببريد. كيفيت غذاهاي رستوران گردان برج منارا عالي است و انواع غذاهاي بومي مالزيايي و همچنين غذاهاي بين الملل در آن سرو مي‌شود. در اين برج همچنين آمفي تئاتر، استخرهاي آبشار زيبا، رستوران‌هاي فست فود و مغازه‌هاي سوغات وجود دارند كه اين برج را به يك مكان جذاب تبديل كرده است.

برج منارا

نكات مهم در بازديد از برج منارا

برج از 9 صبح تا 10 شب قابل بازديد است. همچنين در نظر داشته باشيد بازديد از آن رايگان نيست و بايد بليط تهيه كنيد. در ميني سينماي آن مي‌توانيد مراحل ساخته شدن برج را هر 15 دقيقه تماشا كنيد. برج راهنماي صوتي دارد كه به زبان فارسي نيز تهيه شده است. يعني مي‌توانيد به زبان فارسي و بدون هيچ دردسري توضيحات كاملي درباره برج، كوالالامپور و همچين مالزي بشنويد. آن هم درست زماني كه از بالاي برج داريد به شهر نگاه مي‌كنيد.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۵۴:۰۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :