دارامان

گردشگري دلتا گردشگري دلتا .

گردشگري دلتا

نكات خريد آپارتمان در اميرآباد

محله اميرآباد يكي از محله‌هاي اصيل تهران است كه دستور ساخت آن در زمان قاجار توسط ميرزا تقي خان اميركبير صادر شده است.
خريد آپارتمان در اميرآباد

اميرآباد در فاصله ۵ كيلومتري شمال غربي شهر تهران قرار دارد و وجود مراكز تفريحي نوستالژيك، مراكز فرهنگي و اداري، كافه‌ها و موزه‌ها، اين محله را به يكي از مناطق پرطرفدار و پر رفت و آمد تهران تبديل كرده است. اگر قصد خريد آپارتمان در اميرآباد را داريد با ما همراه باشيد.

به گزارش مجله دلتا اميرآباد را همه با پارك لاله مي‌شناسند. اين پارك از پارك‌هاي قديمي و زيباي شهر تهران است. از مراكز فرهنگي شاخص در محله‌ي اميرآباد نيز مي‌توان به موزه هنرهاي معاصر، از موزه‌هاي سرشناس ايران اشاره كرد كه در مجاورت پارك لاله قرار دارد. موزه فرش نيز در ضلع شمالي پارك لاله و در تقاطع خيابان كارگر شمالي و خيابان فاطمي قرار گرفته است. بازارچه سنتي پارك لاله هم پاتوق بسياري از سنتي‌ پسندهاست.

امير آباد

 

چگونه به اميرآباد برويم؟

امير آباد تهران در محاصره بزرگراه‌هاي شهيد همت، كردستان، شهيد حكيم و شهيد چمران است. پايانه اتوبوسراني معين_شهرك والفجر و ميدان وليعصر_شهرك والفجر دسترسي به اين محله را براي شما آسان مي‌كند. ايستگاه‌هاي مترو ميدان انقلاب و دانشگاه شهيد مدرس از ديگر نقاط حمل‌ و نقل عمومي براي رفتن به اميرآباد است. علاوه بر اينها، خطوط تاكسيراني ميدان انقلاب شما را در رسيدن به محله اميرآباد ياري خواهند كرد.

بافت محله

يكي از نكات جالب در مورد بافت منطقه اميرآباد وجود خانه‌هاي ويلايي و حياط دار در كنار آپارتمان‌هاي نوساز است. تعدد مراكز اداري نيز اين محله را به يكي از محله‌هاي پرتردد تهران تبديل كرده است، به‌ويژه كه مجموعه خوابگاهي بزرگ كوي دانشگاه، در انتهاي كارگر شمالي قرار دارد و از شاخص‌ترين بخش‌هاي محله اميرآباد است. در كنار خوابگاه‌هاي كوي دانشگاه ساختمان‌هاي رفاهي، صنفي و اداري نيز در محوطه‌ي كوي قرار دارند.

قيمت ملك

قيمت ملك در اين منطقه از  متري 12 ميليون تومان تا متري 20 ميليون تومان متفاوت است و بسته به سن بنا، موقعيت ساختمان (مسكوني و اداري) و كاربري ملك (ويلايي، آپارتمان و سوئيت) و …قيمت آن تغيير مي‌كند. براي دريافت اطلاعات از شرايط خريد آپارتمان در اميرآباد ايــــنجـــا را كليك كنيد.

همچنين بخوانيد:

خريد آپارتمان با 400 ميليون در منطقه 2 تهران

خريد ويلا در شمال با 200 ميليون تومان!


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۵۰:۰۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

چگونه مي‌شود در يك سيب زميني زندگي كرد؟

توسعه دهندگان خانه هاي جالب در ايالت آيداهو كه به ايالت سيب زميني معروف است، يك سيب زميني بزرگ را به عنوان هتل كوچك قابل اجاره معرفي كرده‌اند.
خانه هاي جالب

انجمن ملي سيب زميني در ايالت آيداهو براي گسترش مصرف سيب زميني كه سرشار از فيبر و پتاسيم است، از يك سازه سيب زميني استفاده كرده‌اند. ايده ساخت اين سازه، كه از آن به‌عنوان يك هتل استفاده مي‌‌شود متعلق به كريستي وولف، توسعه دهنده خانه هاي جالب است.

به گزارش مجله دلتا اين سازه سيب‌زميني از آهن، گچ و بتون ساخته شده و با طول ۲۸ و عرض ۱۲ فوت، گنجايش زندگي براي دو نفر را دارد. تختخواب بزرگ، حمام، آشپزخانه كوچك، شومينه و تهويه هوا جزو دكوراسيون داخلي اين خانه سيب زميني هستند.

خانه جالب

قيمت كل براي يك شب اقامت در اين سيب زميني كه در گروه خانه هاي جالب طبقه بندي مي‌شود، ۲۴۷ دلار است كه شامل ۲۰۰ دلار هزينه اقامت براي يك روز، ۳۱ دلار هزينه خدمات، ۱۶ دلار ماليات و هزينه‌هاي جانبي مي‌شود.

گفتني است، آيداهو به به خاطر توليد زياد سيب زميني به «ايالت سيب زميني» معروف است. بيش از ۳۰ نوع مختلف سيب زميني در اين ايالت كاشته مي‌شود كه رنگ‌ها و اندازه‌هاي مختلف دارند. آب و هوا، خاك حاصلخيز آتشفشاني و آبدهي متمايز، سيب‌زميني‌هاي آيداهو را از ساير محصولات مشابه متمايز مي‌كند.

همچنين بخوانيد:

خانه‌ كوچك 30 متري!!!

وام مسكن براي خريد قديمي‌ سازها


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۲۷:۵۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

خبر خوش براي متقاضيان آپارتمان

در حالي كه افزايش جزيي قيمت مسكن در مهرماه امسال بسياري را از بازگشت مجدد گراني سرسام‌آور به بازار معاملات نگران كرده بود، آمار آبان‌ماه از كاهش بيشتر قيمت‌ها خبر مي‌دهد.
آخرين وضعيت قيمت مسكن

پس از افت و خيز قيمت ملك، روال كاهشي در ماه‌هاي مرداد و شهريور و روال جزئي افزايشي در مهرماه؛ آخرين وضعيت قيمت مسكن در آبان‌ماه امسال در تهران مي‌گويد قيمت پيشنهادي آپارتمان‌‌ كماكان در حال كاهش است.

به گزارش مجله دلتا به نسبت ماه‌هاي گذشته، آبان‌ماه امسال براي متقاضيان آپارتمان‌ در شهر تهران ماه بهتري است؛ چراكه بسياري از آپارتمان‌ها با قيمت‌هاي كاهش يافته در آژانس‌هاي املاك آگهي شده‌اند. اين موضوع نشان مي‌دهد روند افت قيمت پيشنهادي مسكن در تهران همچنان ادامه دارد.

مشاوران املاك همسو با كارشناسان معتقدند امكان رشد محسوس قيمت مسكن در ماه‌هاي آتي وجود ندارد. به نظر مي‌رسد تغييرات قيمتي ماه اخير نيز بيش از اينكه به‌عنوان رشد به رسميت شناخته شود، بايد به عنوان ثبات و تعديل تلقي شود. از طرفي بررسي آگهي‌هاي موجود در بازار مسكن آبان‌ماه نشان مي‌دهد، قيمت‌هاي پيشنهادي مالكان نسبت به ماه گذشته اندكي افت داشته است. گزارش واسطه‌ها از آخرين وضعيت قيمت مسكن مي‌گويد؛ آپارتمان‌هاي نوساز واقع در منطقه ۵ كه ماه گذشته با قيمت هر متر مربع ۱۹ ميليون تومان آگهي شده بودند، اكنون با تقريبا ۵۰۰ هزار تومان كاهش قيمت پيشنهادي مواجه شده‌اند.

                                                    قيمت پيشنهادي براي آپارتمان هاي 50 تا 70 متر مربع در تهران

محله

متراژ (مترمربع) سن بنا (سال)

قيمت هر متر مربع (تومان)

پيروزي، پاسدار گمنام

60 18

7 ميليون و 300 هزار

پيروزي، افراسيابي

54

15

9 ميليون و 400 هزار

مرزداران، ناهيد

65 5

21 ميليون

مطهري، نرسيده به شريعتي

51 26

9 ميليون و 400 هزار

طالقاني، سميه 64 4

14 ميليون و 60 هزار

ارتش، ميدان قائم

50 5 17 ميليون
تهرانپارس، خ 206 62 4

12ميليون و500 هزار

ظفر، گوي آباد

63 8

21 ميليون

مجيديه شمالي، استادحسن‌بنا

68 3

16 ميليون و 170 هزار

پيروزي، زينتي افخم

65 18

7 ميليون و 230 هزار

معلم، گوهري

65 12

12 ميليون

تهرانپارس، قصابان

59 19

8 ميليون و 980 هزار

جشنواره، امين

55 نوساز

5 ميليون و 90 هزار

 

همچنين بخوانيد:

بازار مسكن ؛ خداحافظ قيمت‌ هاي نجومي

بازار راكد ؛ كاهش قيمت مسكن ادامه دارد


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۵۴:۵۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

قيمت مسكن تا پايان سال 98

بعد از افت معاملات از نيمه خرداد امسال، با شروع فصل پاييز قيمت مسكن به قيمت واقعي خود نزديك‌تر شده است.
احتمال كاهش قيمت مسكن

با شروع پاييز و بعد از طي تابستاني با ركودي بي سابقه در بازار مسكن در ده سال گذشته، واقعي‌تر شدن قيمت‌ ها، پاي فروشندگان واقعي را نيز به پاي ميز معامله كشانده است. اين موضوع نشان مي‌دهد كه مالكان با در نظر گرفتن احتمال كاهش قيمت مسكن قصد ندارند بيش از اين از افت قيمت‌ ها متضرر شوند.

به گزارش مجله دلتا بازار مسكن وضعيت ركودي مشابهي را پيش از اين در سال‌هاي 64 و 65 تجربه كرده است، اما با اين تفاوت كه با بازگشت ۳۰ تا ۴۰ درصدي قيمت‌ها، بازار معاملات مسكن در آن زمان بار ديگر رونق را تجربه كرد. اين در حالي است كه فعالان بخش مسكن مي‌گويند اكنون امكان ندارد چنين بازگشتي اتفاق بيفتد و فقط بايد در بلند مدت و در برخي از مناطق پايتخت، انتظار كاهش قيمت آن هم تا 20 درصد را داشت.

كاهش قيمت مسكن

احتمال كاهش 20 درصدي قيمت مسكن

اكنون شيب نزولي قيمت‌ ها از شمال به جنوب پايتخت هم رسيده و ساكنان اين مناطق با قيمت واقعي‌تري ملك خود را به فروش مي‌رسانند. حال بسياري از كارشناسان پيش‌بيني مي‌كنند كه با استمرار اين روند تا پايان سال و ثبات بازار هاي موازي مي‌توان افت 20 درصدي نرخ مسكن در بعضي از مناطق پرتقاضاي تهران را پيش‌بيني كرد و اميد به تعديل قيمت در بلندمدت داشت، در غير اين ‌صورت چرخه بازار مسكن بار ديگر تكرار مي‌شود.

بررسي مناطق پرتقاضاي پايتخت كه ۴۷ درصد معاملات در مهر ماه را داشته‎اند؛ نشان مي‌دهد كه مالكان براي فروش ملك خود چاره‌اي جز كاهش قيمت‌ نداشته‌اند، چنان‌ كه منطقه 7 به‌ عنوان يكي از مناطق پرتقاضا با كاهش 4/12 درصدي قيمت در صدر فهرست تخليه حباب قيمتي قرار دارد.

هر متر مربع مسكن در منطقه 4 معادل 1/2 درصد، منطقه 5 معادل 5/6 درصد، منطقه 10 معادل سه درصد، منطقه 14 معادل 7/2 درصد و منطقه 15معادل 11 درصد در مقايسه با شهريور كاهش يافت كه ميانگين افت قيمت اين شش منطقه پرتقاضا به 2/6 درصد مي‌رسد.

البته چهار منطقه پرتقاضاي ديگر شامل مناطق 1، 2، 6 و 8 وجود دارند كه راه ديگري را در پيش گرفته‎اند؛ اين مناطق كه 23 درصد معاملات مهر را به خود اختصاص داده‎، به‌طور ميانگين افزايش 4/5 درصدي قيمت را تجربه كرده‎اند.

 

همچنين بخوانيد:

واحدهاي تجاري خالي ؛ در انتظار خريدار

كاهش قيمت خانه و بي تفاوتي خريداران

اعلام قيمت ميليوني واحد هاي طرح ملي مسكن


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۲۷:۴۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

پر فروش‌ ترين آپارتمان‌ ها در پايتخت

ارزش كلي ملك، ارزش هر متر مربع و متراژ، هر كدام سهمي از كل معاملات شهر تهران در مهر امسال را به خود اختصاص داده‌اند.
خريد خانه با قيمت مناسب

خريد خانه با قيمت مناسب افراد بسياري را مجاب كرده است تا به جست‌ و جوي آپارتمان مورد نظر خود در مناطق ۷، ۹ تا ۲۱ و برخي محله‌هاي دو منطقه‌ي ۴ و ۸ باشند، ويژگي‌هاي قيمتي و متراژي آپارتمان‌ها هر كدام سهمي در جذب تقاضا داشته‌اند.

به گزارش مجله دلتا از نظر قيمت، خانه‌هاي ۳۰۰ تا ۴۵۰ ميليون تومان؛ از نظر ارزش هر متر مربع، خانه‌هاي در دامنه قيمتي ۶ تا ۱۵ ميليون تومان و از لحاظ متراژ، آپارتمان‌هاي ۵۰ تا ۶۰ متر در مهرماه امسال بيشترين تقاضا را در بازار مسكن شهر تهران داشته‌اند.

مهرماه امسال واحدهاي مسكوني به ارزش هر متر مربع ۶ تا ۱۰.۵ ميليون تومان، ۳۳ درصد از كل قراردادهاي خريد و فروش مسكن شهر تهران را در بر گرفتند. خانه‌هاي در بازه قيمتي ۱۰.۵ تا ۱۵ ميليون تومان در هر متر مربع نيز ۲۴ درصد معاملات را به خود اختصاص داده‌اند. هم‌چنين ۵۸.۳ درصد از واحدهاي مسكوني با قيمتي كمتر از متوسط قيمت شهر تهران (۱۲.۷ ميليون تومان) معامله شده‌اند. به طور كلي خانه‌هاي در دامنه قيمتي ۶ تا ۱۵ ميليون تومان در هر متر مربع ۶۴ درصد معاملات شهر تهران در مهرماه  سال جاري را به خود اختصاص داده‌اند.

با وجود جهش سنگين قيمت مسكن، واحدهاي با قيمت كمتر از ۴.۵ ميليون تومان در هر متر مربع، فقط ۵.۲ درصد از معاملات كل سهم داشته‌اند.

توزيع منطقه‌اي خانه‌هاي ۳۰۰ تا ۴۵۰ ميليون در تهران
محله متراژ سن و  امكانات قيمت (تومان)
جواديه ۵۴ ۵ سال ـ امكانات كامل ۴۳۴ ميليون
ياخچي‌آباد ۵۵ نوساز ـ آسانسور، پاركينگ ۴۴۰ ميليون
آهنگ ۴۷ ۶  سال ـ امكانات كامل ۴۵۰ ميليون
نواب ۶۰ ۲ سال ـ امكانات كامل ۴۰۰ ميليون
وحيديه ۴۸ ۱۶ سال ـ امكانات كامل ۳۹۵ ميليون
مهرآباد جنوبي ۵۰ ۱۵ سال ـ پاركينگ‌، انباري ۳۸۰ ميليون
نظام‌آباد ۴۵ ۷ سال ـ پاركينگ، انباري ۴۱۰ ميليون
شادآباد ۴۰ ۱۱ سال ـ پاركينگ ۲۸۰ ميليون
تهرانپارس ۵۰ ۱۵ سال ـ انباري ۴۱۰ ميليون
نارمك ۳۸ ۳ سال ـ بدون امكانات ۳۷۹ ميليون
طرشت ۵۲ ۱۵ سال ـ انباري ۴۲۰ ميليون
 
 

خانه‌هاي كوچك متراژ

در مهرماه امسال، واحدهاي مسكوني ۵۰ تا ۶۰ متر مربع با سهم ۱۴.۲ درصد بيشترين سهم از معاملات را داشته اند. واحدهاي ۶۰ تا ۷۰ متر و ۴۰ تا ۵۰ متر مربع نيز به ترتيب با سهم‌هاي ۱۳.۲ و ۱۱.۸ درصدي در رتبه‌هاي دوم و سوم قرار دارند. در مجموع در اين ماه واحدهاي مسكوني  كمتر از ۸۰ متر مربع ۵۴.۵ درصد از معاملات انجام شده را به خود اختصاص دادند.

خانه‌هاي ۳۰۰ تا ۴۵۰ ميليون تومان

آمار مهرماه نشان مي‌دهد كه واحدهاي مسكوني با ارزش ۳۰۰ تا ۴۵۰ ميليون تومان با ۱۵.۶ درصد بيشترين سهم را از معاملات انجام شده داشته‌اند. واحدهاي بين ۴۵۰ تا ۶۰۰ و ۶۰۰ تا ۷۵۰ ميليون تومان نيز به ترتيب با سهم‌هاي ۱۱.۸ و ۹.۷ درصدي در رتبه‌هاي بعدي قرار گرفتند. در مجموع در اين ماه حدود ۵۳.۶ درصد از معاملات به واحدهاي مسكوني با ارزش كمتر از ۹۰۰ ميليون تومان اختصاص داشته است.

با اين حال بيشترين تراكم منطقه‌اي معاملات ملك در مهرماه ۱۳۹۸ به ترتيب در سه منطقه‌ ۵، ۴ و ۲ بوده كه در دو منطقه‌ 5 و 2 شانس چنداني براي يافتن خانه‌هاي ۳۰۰ تا ۴۵۰ ميليون تومان نخواهيد داشت.

همچنين بخوانيد:

تمايل موجران ؛ رهن كامل نه ؛ فقط اجاره!

تحرك نسبي دربازار مسكن پايتخت


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۰۴:۱۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

آيا در پاسداران، تهرانپارس و نارمك به دنبال خانه هستيد؟

محله‌هاي پاسداران، تهرانپارس و نارمك به نسبت ديگر مناطق تهران از محله‌هاي پرطرفدار براي خريد يا رهن و اجاره ملك هستند.
خريد آپارتمان در شرق تهران

اگر به دنبال خريد آپارتمان در شرق تهران هستيد؛ پيشنهاد مي‌كنيم پيش از اينكه به محله‌هاي پاسداران، تهرانپارس و نارمك سري بزنيد در اين مطلب با ما همراه باشيد.

به گزارش مجله دلتا از ويژگي‌هاي هر منطقه كه يك خريدار آپارتمان يا مستاجر را به سمت آن جذب مي‌كند؛ حداقل و حداكثر ميزان اجاره‌بها در منطقه و ميزان دسترسي آن به سيستم‌هاي حمل و نقل عمومي، امكانات تفريحي و مراكز تجاري است. پاسداران، تهرانپارس و نارمك به دليل برخورداري از همين ويژگي‌ها از محله‌هاي پرطرفدار در تهران هستند.

 آپارتمان در پاسداران

پاسداران

پاسداران با نام قديم نام سلطنت آباد در شمال شرق تهران قرار دارد و جزو محله‌هاي گران تهران به شمار مي‌آيد. بايد بدانيد اجاره آپارتمان در پاسداران با جيب خالي امكان ندارد. براي رهن كامل در اين محله بايد حداقل ۴۰۰ ميليون تومان نقد داشته باشيد. رهن و اجاره ملك در پاسداران نيز بسته به ميزان وديعه، متغير است. احتمالا با ۳۰۰ ميليون تومان وديعه و ۵ ميليون تومان اجاره، بتوانيد در اين منطقه زندگي كنيد.

اين محله واقع در نيمه شمالي تهران، دسترسي خوبي به ايستگاه مترو نوبنياد دارد و به راحتي مي‌توانيد با تاكسي و سامانه اتوبوس تندرو تهران به اين محله تردد كنيد. امكانات رفاهي و تجاري در پاسداران نيز به اندازه‌اي هست كه افراد بسياري را براي خريد آپارتمان در شرق تهران به اين منطقه ترغيب كند.

 آپارتمان در تهرانپارس

تهرانپارس

محله تهرانپارس به دليل نزديكي به پارك ملي خجير، بوستان جنگلي سرخه‌حصار، ياس فاطمي و لويزان، از محله‌هاي خوش آب‌ و هوا و نسبتا گران تهران است. البته آپارتمان‌هاي اين منطقه از تنوع قيمتي خوبي نيز برخوردار هستند. براي رهن آپارتمان در تهرانپارس بايد حداقل ۱۰۰ تا بيش از ۲۰۰ ميليون تومان و براي اجاره بها نيز از ۱.۵ ميليون تومان تا بيش از ۳ ميليون تومان را در نظر گرفته باشيد.

از امكانات حمل و نقل عمومي تهرانپارس مي‌توان به ايستگاه‌هاي خط ۲ مترو (فرهنگسرا به صادقيه) با نام‌هاي ايستگاه مترو شهيد باقري (در تقاطع بزرگراه باقري و رسالت) و ايستگاه مترو تهرانپارس (در تقاطع بزرگراه رسالت و خيابان ۱۲۳) و ايستگاه مترو فرهنگسرا (خيابان جشنواره، مقابل فرهنگسراي اشراق) اشاره كرد. از نظر مراكز اداري و تجاري نيز اين محله از موقعيت‌هاي پرطرفدار شهر تهران است.

 آپارتمان در نارمك

 نارمك

اگر به دنبال يك آپارتمان در يكي از مناطق خوش آب و هواي سردسيري در تهران هستيد كه قيمت آن چندان هم سر به فلك نزند، محله نارمك يكي از بهترين گزينه‌ها است. آگهي‌هايي كه به تازگي به دست مشاوران املاك اين منطقه رسيده نشان مي‌دهد كه شما مي‌توانيد با وديعه ۲۰ ميليون توماني و ماهي ۲ ميليون تومان اجاره، يك آپارتمان ۷۰ متري در اين محله پيدا كنيد.

محله نارمك يكي از محله‌هاي خوش‌مسير تهران است كه از طريق خط يك سامانه اتوبوس تندرو تهران (تهرانپارس – ميدان آزادي)، خط سه سامانه اتوبوس تندرو تهران (پايانه علم و صنعت – پايانهٔ خاوران)، خط پنج سامانه اتوبوس تندرو تهران (پايانه علم و صنعت – پايانه بيهقي) قابل دسترسي عمومي است. همچنين با خط دو متروي تهران و پنج ايستگاه فدك، گلبرگ، سرسبز، علم و صنعت و باقري نيز به نارمك مي‌رسيد. اين منطقه دسترسي خوبي به تاكسي و اتوبوس واحد نيز دارد. ضمن اينكه با زندگي در نارمك خيالتان از بابت دسترسي به مراكز تجاري و خوش‌قيمت راحت باشد.

 

همچنين بخوانيد:

تمايل موجران ؛ رهن كامل نه ؛ فقط اجاره!

تحرك نسبي دربازار مسكن پايتخت


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۵۴:۴۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

قيمت مسكن در جنوب تهران ارزان شد

در ماه نخست پاييز بازار مسكن شاهد رشد جزيي قيمت به ميزان ۰.۴ درصد بوده است، اما بررسي هاي ميداني نشان مي‌دهد كه اين افزايش را نمي‌توان به همه مناطق تهران تعميم داد.
كاهش قيمت مسكن در سال 98
به رغم صعود اندك قيمت مسكن در پايتخت، بعضي مناطق جنوبي تهران از اولين داوطلبان كاهش قيمت مسكن در سال 98 و پيشتاز تورم منفي ملك بوده‌اند. 

به گزارش مجله دلتا طي مهرماه امسال در ميان 22 منطقه شهر تهران، بيشترين ميانگين قيمت فروش واحد مسكوني به منطقه يك، هر متر مربع معادل 27 ميليون و 800 هزار تومان و كمترين ميانگين قيمت فروش، مترمربعي ۵ ميليون و ۵۲۰ هزار تومان به منطقه ۱۸ اختصاص داشته است. برآوردها نشان مي‌دهد قيمت واحد هاي مسكوني در مناطق پرتقاضا براي سومين ماه افت كرده است.

مناطق جنوبي ۹، ۱۰، ۱۱، ۱۲، ۱۴، ۱۵، ۱۶، ۱۸ و ۲۱ و مناطق واقع در نيمه شمالي شهر شامل مناطق ۴، ۵ و ۷ كاهش قيمت را تجربه كرده‌اند.  مناطق  ۲۱، ۱۵، ۱۶ و  ۲۲ به ترتيب با ۱۸، ۱۱، ۷.۵ و ۱۱ درصد نيز بيشترين افت ماهانه قيمت را داشته‌اند.

در نخستين ماه پاييز، ميانگين قيمت مسكن در ۱۰ منطقه جنوبي تهران در مجموع ۶ درصد در مقايسه با شهريور ماه كاهش يافته است كه اين ميزان كاهش نشان مي‌دهد هم اكنون بازار مسكن حتي در صورت افزايش محسوس ميزان معاملات خريد آپارتمان، كشش رشد قيمت‌ را ندارد. اين در حالي است كه عمده معاملات مصرفي مسكن در اين ۱۰ منطقه متمركز شده است و اين موضوع بيان مي‌كند به‌ رغم افزايش ۰.۴ درصدي قيمت مسكن در مهرماه در كل شهر تهران، مناطق ۴ و ۵ به ترتيب با كاهش  ۱.۵ و ۶.۵ درصد قيمت نسبت به شهريورماه مواجه شده‌اند.

هم‌اكنون ميانگين قيمت آپارتمان در مناطق ۴ و ۵ به ترتيب ۱۳ و ۱۴.۶ ميليون تومان در هر متر مربع است. بررسي‌ها نشان مي‌دهد تورم مسكن در مناطق مصرفي تهران منفي شده و نمي‌توان رشد ۰.۴ درصد معدل كل را به تمام مناطق تعميم داد. مهرماه امسال قيمت خانه در مناطق يك تا سه پايتخت به ترتيب ۷.۶، ۹ و ۵.۳ درصد افزايش يافت كه در رشد ميانگين قيمت كل تاثيرگذار بود، اما با توجه به ميزان كم معاملات در كل شهر تهران، افزايش يا كاهش قيمت ماهانه نمي‌تواند ملاكي براي ارزيابي وضعيت كلي بازار ارزيابي شود.

قيمت پيشنهادي مسكن در جنوب تهران ـ ابان ۱۳۹۸
محله متراژ سن و امكانات قيمت (تومان)
جواديه ۴۶ متر ۵سال فول‌امكانات ۳۲۰ ميليون
آهنگ ۵۰ متر ۱۶ سال ۳۷۰ ميليون
افسريه ۶۲ متر ۵ سال فول ۴۸۵ ميليون
مسعوديه ۴۷ متر ۹ سال ۳۸۰ ميليون
نازي‌آباد ۶۵ متر ۱۱ سال فول ۶۹۰ ميليون
ياخچي‌آباد ۷۴ متر ۴ سال فول ۵۲۰ ميليون
بريانك ۴۵ متر ۱۰ سال ۳۱۰  ميليون
تهرانسر ۶۲ متر ۵ سال فول ۷۴۰ ميليون
پيروزي ۶۸ متر ۵سال فول‌امكانات ۶۶۰ ميليون

همچنين بخوانيد:

هزينه‌ هاي ضروري براي دريافت وام خريد خانه

ارزان‌ترين محدوده تهران براي خريد خانه


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۲۲:۴۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

افزايش نجومي قيمت مسكن ادامه دارد؟

تحولات بازار مسكن شهر تهران از بازگشت اميد ميان عرضه‌كنندگان و سازندگان مسكن و ايجاد اطمينان در طرف تقاضا حكايت دارد.
جديدترين اخبار بازار مسكن
جديدترين اخبار بازار مسكن ضمن آنكه كه اعلام مي‌كند ديگر از افزايش نجومي قيمت، مشابه آنچه در سال ۹۷ رخ داد، خبري نخواهد بود، از اختصاص سياست‌ هاي اعتباري به منظور رونق بخش مسكن نيز خبر مي‌دهد.
به گزارش مجله دلتا با اينكه در مهرماه امسال معاملات مسكن روند رو به افزايش به خود گرفته است، اما تعداد معاملات هنوز در سطح قابل قبول نه فقط نسبت به دوره رونق بلكه حتي در مقايسه با سال گذشته نيست. با توجه به تغيير مسير و افزايش تعداد معاملات، انتظار مي‌رود كه اين روند در ماه‌ هاي آينده نيز ادامه داشته باشد و درپي آن رونق ساخت‌ و ساز و افزايش عرضه مسكن در كشور روي دهد.

پس از كنترل تقاضا در بازار ارز و جلوگيري از سوداگري در بازارهاي موازي، وضع عرضه و تقاضا در بخش مسكن نيز تغيير كرده است؛ به اين صورت كه عرضه واحد هاي مسكوني درپي انعطاف‌ پذيري برخي از مالكان افزايش يافته و هم‌زمان تقاضاي سرمايه‌اي نيز به‌دليل نبود چشم‌انداز مثبت از آينده قيمت مسكن از ديد سرمايه‌گذاران، از بازار خارج شده‌ است. با اين وجود، هنوز تفاوت معنا داري ميان توان خريد شهروندان و قيمت خانه وجود دارد و كاهش متقاضي  و متعاقب آن كاهش معاملات نيز گوياي اين چالش است.

اين گزارش حاكي است، سياست‌ هاي اعتباري بخش مسكن مي‌تواند به افزايش توان اقتصادي خانوار كمك كند، اما بايد به اين نكته توجه داشت كه تخصيص اعتبار به منظور بالا بردن قدرت خريد مي‌تواند متقاضيان ديگري را به خريداران اوليه اضافه كند. بنابراين سياست‌هاي اعتباري حوزه مسكن نبايد به‌ گونه‌اي اعمال شود كه با ثابت ماندن عرضه و افزايش تقاضا، بسترساز افزايش دوباره قيمت مسكن باشد، ضمن آنكه حتي با تعديل قيمت كه در ماه‌ هاي اخير اتفاق افتاده است، هنوز هم حاشيه سود مناسبي براي سازندگان مسكن وجود دارد و انتظار مي‌رود با توجه به افزايش تدريجي سطح تقاضا، ساخت‌ و ساز مسكن نيز گسترش يابد.

همچنين بخوانيد:

كناره گيري بساز بفروش‌ ها از معامله املاك كلنگي

خانه هاي بزرگ متراژ به دنبال مشتري

قيمت آپارتمان‌ هاي ميانسال


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۵۶:۵۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

اوضاع رهن و اجاره آپارتمان هاي 10 تا 20 سال ساخت

بازار رهن و اجاره مسكن در پاييز 98 ، حكايت از ركود معاملات اجاره در سطح پايتخت دارد. اين اتفاق برآمده از دلايل مختلفي است كه اين روند را طبيعي جلوه مي‌دهد.
بازار رهن و اجاره مسكن
بازار رهن و اجاره مسكن در تهران در دو سال گذشته دستخوش تغييرات بسياري شده است. با جهش چند مرحله‌اي قيمت مسكن از اواسط سال 97 به دليل تحولات نرخ ارز، بسياري از مردم، علاوه بر از دست دادن قدرت و توان خريد مسكن ، مناسب قدرت اجاره يك خانه خوب را نيز به مرور از دست داده‌ند.
به گزارش مجله دلتا رصد بازار پاييزي اجاره ملك در شهر تهران نشان مي‌دهد؛ علي‌رغم عرضه تعداد زياد واحدهاي مسكوني زير قيمت در بنگاه‌هاي املاك، به دليل ركود معاملات اجاره در هفته‌هاي اخير، همچنان اين آگهي‌ها بدون متقاضي باقي مانده‌اند.
 
اگرچه بازار رهن و اجاره مسكن پاييزي، معمولا فاقد آگهي رهن كامل در ميان آپارتمان‌هاي عرضه شده در بازار است، اما اين موضوع به معناي ناهموار بودن بازار اجاره براي مستاجران نيست؛ چراكه اگرچه گزينه‌هاي رهن كامل به طور معمول تا پايان تابستان واگذار مي‌شوند و احتمال عرضه چنين واحدهايي در پاييز نزديك به صفر است اما در عوض عمده آگهي‌هاي موجود با قيمت‌هاي به مراتب مناسب‌تر از سطح اجاره‌بهاي مورد انتظار آن منطقه در پاييز عرضه مي‌شوند. يكي از دلايل ارائه زير قيمت اين آپارتمان‌ها، نداشتن امكانات ضروري است كه موجب شده بازاريابي براي آنها تا پاييز ادامه پيدا كند.
پرتعداد بودن عرضه آپارتمان‌هاي ميان‌سال و قديمي‌ساز، يك ويژگي ديگر بازار اجاره پاييزي است. مشاوران املاك مي‌گويند در پاييز امسال از هر ۱۰ آگهي اجاره نزد بنگاه‌ها، دست‌كم ۶ يا ۷ مورد سن بناي بيش از ۱۰ و بعضا حدود ۲۰ ساله دارند. البته بسياري از اين املاك بازسازي شده و قابل سكونت هستند، اما موارد قديمي‌ساز در مورد امكاناتي از قبيل آسانسور و پاركينگ دچار مشكل هستند، زيرا زمان صدور پروانه آن‌ها، اجباري به تامين پاركينگ به ازاي تمام واحدها و حتي آسانسور براي ساختمان‌هاي با تراكم عرف چهار يا پنج طبقه در مقطع زماني شروع به ساخت وجود نداشته است.

همچنين بخوانيد:

اوراق تسهيلات مسكن؛ بايد ها و نبايد ها

ميانگين قيمت خريد خانه در تهران


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۱۴:۲۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

بلاتكليفي قيمت مسكن در 22 منطقه تهران

بعد از تنش‌هاي ارزي كه در دو سال گذشته، بازار املاك را تحت‌الشعاع خود قرار داد و به ركود در بازار مسكن دامن زد، اكنون 22 منطقه تهران از روند هماهنگي در قيمت مسكن پيروي نمي‌كنند.
ركود در بازار مسكن

به گفته كارشناسان، ركود در بازار مسكن ، بي‌سابقه‌ترين دوره ركود طي 20 سال اخير است. هرچند اين شرايط، باعث شده ميزان معاملات املاك تا 80 درصد در مقايسه با دوره رونق كاهش يابد، اما مناطق مختلف تهران در اين دوره در خصوص قيمت‌گذاري رفتاري متفاوت داشته‌اند.

به گزارش مجله دلتا، در مهرماه امسال و چهارمين‌ ماه از آغاز دوره ركود، يكباره تعداد معاملات ماهانه با رشد 22 درصدي مواجه شده است؛ رشدي كه اگر چه به باور برخي، نشانه‌ بيدار شدن مسكن از خواب زمستاني است، اما آنچه كه آمار نشان مي‌دهد بيشتر بلاتكليفي و بي‌ثباتي است تا رونق.

شكست در جذب نقدينگي

افت 2 تا 18 درصدي قيمت در 13 منطقه پايتخت نشان مي‌دهد كه هم اكنون عامل فزاينده قيمت مسكن به خصوص با ثبات بازار هاي ارز و طلا، وجود ندارد و ركود موجود غيرتورمي است. با توجه به اينكه بازار مسكن از نظر تعداد معاملات در وضع بسيار نامساعدي به سر مي‌برد و اين بازار بيش از هر زماني ناشي از ضعف بخش تقاضا است، حتي با تعديل قيمت‌ ها و كنترل جهش قيمت مسكن باز هم احتمال ضعيفي وجود دارد كه بازار مسكن در مهرماه امسال، به محل جذب نقدينگي تبديل شده باشد.

تحولات 2 سال گذشته بازار مسكن و ثبات نسبي بازار هاي رقيب در ماه‌ هاي اخير، گواهي بر اين مدعا است كه اختلاف قيمتي شديد به‌ويژه در 6 منطقه‌اي كه شاهد رشد 8 تا 16 درصدي بوده‌اند تا حدودي معلول سفته‌ بازي و قيمت‌ سازي در بازار است. حتي با فرض صحت آمار و اطلاعات، بعيد به‌ نظر مي‌رسد قيمت مسكن در اين مناطق در رابطه عرضه و تقاضاي واقعي كشف شده باشد و متقاضيان خريد در چند منطقه تهران، حاضر شده باشند مسكن مورد تقاضاي خود را 8 تا 16درصد بالاتر از قيمت ‌ماه قبل خريداري كنند.

ركود مسكن

ركود در بازار مسكن ؛ تخليه تورم در اجاره‌بها

هرچند بازار مسكن در دو ماه مرداد و شهريور ركود غير تورمي را تجربه كرده، اما هنوز روند افزايش اجاره‌بها مهار نشده است. يك دليل اين موضوع مي‌تواند ناكامي يا نااميدي مالكان از دستيابي به نقدينگي از راه هاي ديگر باشد؛ بنابراين آن‌ ها سعي م‍ي‌كنند كمبود نقدينگي خود را همچنان از محل اجاره‌بها تامين كنند.

در گزارشي هم كه بانك مركزي در مهرماه 98 ارائه داده است، شاخص كرايه مسكن اجاره‌اي در شهر تهران 34.8 درصد و در كل مناطق شهري 33.2 درصد در مقايسه با ماه مشابه سال گذشته رشد داشته است. اگر چه اين ميزان رشد هنوز كمتر از ميزان رشد قيمت مسكن در سال پيش است، اما اگر افت قيمت مسكن متوقف شود، به‌تدريج رشد شاخص اجاره‌بها تا زمان متناسب شدن با رشد مسكن ادامه خواهد يافت.

همچنين بخوانيد:

آخرين آمار قيمت آپارتمان در تهران

اوراق تسهيلات مسكن؛ بايد ها و نبايد ها

ميانگين قيمت خريد خانه در تهران


برچسب: خبر,گزارش,مسكن,مجله دلتا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۰۰:۴۳ توسط:مجله دلتا موضوع: