امیر مسعودی
درج آگهی رایگان جدید

قالیشویی
تعمیر درب پارکینگ
شرکت سمپاشی
مجله دلتا مجله دلتا .

مجله دلتا

تفريح در آتلانتيس آسيا!

پارك آبي آتلانتيس دبي با وسعتي نزديك به 141 هكتار در جزيره نخل جميرا كشور دبي قرار دارد.
تفريح در آتلانتيس

مجله دلتا در اين مطلب به معرفي پارك آبي آتلانتيس دبي پرداخته است. اين پارك آبي با دارا بودن هيجان‌انگيزترين و متفاوت‌ترين سرسره‌ها و همچنين طراحي فضا به عنوان يكي از محبوب‌ترين پارك‌هاي آبي كشور دبي شناخته مي‌شود. اگر مي‌خواهيد بدانيد انواع تفريح در آتلانتيس دبي چيست در اين مطلب همراه ما باشيد.

بازي ها و سرسره ها

يكي از محبوب‌ترين و جذاب‌ترين بخش‌هاي پارك آبي آتلانتيس، سرسره‌هاي جذاب آن است كه انواع مختلفي دارند:

سرسره رقابت | Slitherine: اين سرسره در ساختماني شبيه به معبد ماياها در مكزيك ساخته شده است. همان‌طور كه از نامش پيداست در اين بازي رقابت بين دو نفر انجام مي‌شود. در ابتدا هر دو بازيكن همزمان با هم شروع به حركت مي‌كنند و در پايين‌ترين نقطه سرسره و پيش از پرت شدن داخل استخر سرعت آنها توسط مانيتورهاي هوشمند اندازه‌گيري مي‌شود و مسلما فردي كه سرعت بيشتري دارد برنده است.

سرسره رقابت تفريح در آتلانتيس

سرسره ايمان | The Leap Of Faith: اين سرسره نيز در معبد ماياها قرار دارد كه با سوار شدن آن هيجان بسيار زيادي را تجربه مي‌كنيد. شما پس از سوار شدن از سرسره به سمت پايين رفته و وارد يك تونل شيشه‌اي مي‌شويد. نكته جذاب داستان اينجاست كه در هنگام عبور از اين تونل، شما انواع ماهي‌ها و حتي چندين كوسه را در اطراف خود خواهيد ديد.

سرسره ايمان

سرسره انتقام خداي دريا | Poseidon’s Revenge: اين سرسره جذاب همان سقوط آزاد است. چشمان‌تان را ببنديد و با شمارش معكوس لذت سقوط آزاد در آب را تجربه كنيد.

سرسره انتقام خداي دريا

ترن آبي | Water Coasters: ترن‌هاي هوايي به تنهايي هيجان‌انگيز و يا گاهي ترسناك هستند، حال اين هيجان را با گذر از آب و سوار شدن بر يك تيوب در فضايي جذاب تصور كنيد.

ترن آبي

رودخانه خروشان | Rapid River: در اين بازي شما سوار تيوب مي‌شويد و با جريان شديد آب در سرسره‌ها حركت كرده است و تقريبا يك دور كامل (۱.۴ كيلومتر) دور پارك آبي را خواهيد زد.

رودخانه خروشان

زوم رنگو | Zoomerango: در اين بازي شش نفر سوار يك تيوب مي‌شويد و روي سرسره‌هاي بزرگ آبي كه ارتفاع‌شان به ۱۴ متر مي‌رسد، هيجان را تجربه مي‌كنيد.

زوم رنگو

مار كونداي آبي | Aquaconda: سوار بزرگ‌ترين سرسره آبي دنيا شويد و روي ديواره‌هاي اين سرسره پيچ و تاب بخوريد.

ماركونداي آبي

بخش ويژه كودكان Splashers Play Area For Kids

اين بخش براي كودكان و نوجوانان با قد زير ۱۲۰ سانتيمتر طراحي شده است و با بيش از ۱۴ سرسره جذاب و هيجاني مكاني مناسب براي تفريح آنها ايجاد كرده است. اين بخش يك ورودي جدا و ويژه دارد و تنها كودكان و خانواده‌هاي‌شان مي‌توانند وارد آن شوند.

بخش ويژه كودكان | Splashers Play Area For Kids

تفريح در سواحل خصوصي پارك آبي آتلانتيس

پارك آبي آتلانتيس داراي چند ساحل خصوصي بسيار بزرگ است كه با شن‌هاي سفيد پوشانده شده و از پاكيزيگي بسيار بالايي برخوردار است. شما در اين سواحل مي‌توانيد فعاليت‌هاي زير را تجربه كنيد.

 • موج سواري
 • كاياك سواري
 • جت اسكي
 • حمام آفتاب
 • سافاري با كوسه‌ها: شما مي‌توانيد كلاه‌هاي ويژه غواصي را كرايه كنيد، با يك فرد حرفه‌اي زير آب برويد و كوسه‌ها را از نزديك تماشا كنيد. اين فعاليت براي افراد بالاي ۸ سال مناسب است.

تفريح در سواحل خصوصي پارك آبي آتلانتيس

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با جاذبه‌هاي گردشگري بيشتر “با تفريحات لاكچري دبي آشنا شويد!” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۵۲:۴۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

قصبه؛ قناتي كه توسط جن‌ها ساخته شد!

اگر تا به حال به گناباد سفر كرده باشيد يا درباره آن پرس و جو كرده باشيد. حتما داستان قنات قصبه گناباد را شنيديد.
قنات قصبه

گناباد، شهري كه مردم محلي و ساكنانش باور دارند نام قديم آن جن‌آباد به معني آبادي جن‌ها بوده است. در طول سال ها به جناباد و سپس گناباد تغيير يافته است! زير اين شهر افسانه‌اي‌، افسانه‌اي بزرگ‌تر مدفون است. براي جدا سازي خيال و واقعيت قنات قصبه با مجله دلتا همراه باشيد.

ساخته شده به دست جن‌ها

همان طور كه گفته شد غير قابل تصور است كه انسان توانسته باشد چنين تونل‌هاي مارپيچي را زير زمين حفر كند. طبق گفته افسانه در ميان پيچ و خم قنات قصبه سرزمين جنيان قرار دارد و هر انساني كه راه ورود به آن را كشف كند اموال آنان را تصاحب مي‌كند.

قنات قصبه ساخته شده به دست جن‌ها

قناتي مملو از ارواح سرگردان

دسته‌اي ديگر از افراد بر اين باورند كه به دستور پادشاه مردان را وادار به حفر قنات مي‌كردند. به خاطر شرايط سخت و دشوار و نبود كافي هوا تعداد زيادي از آنان هنگام حفر و لايروبي كشته شدند و هيچ اثري از آنان باقي نماند. آن‌ها با لباس‌هاي سپيد مانند كفن به داخل قنات مي‌رفتند زيرا هميشه احتمال آن وجود داشت كه زنده بر‌نگردند. اين مردان تبديل به ارواح سرگرداني شدند كه در ميان اين تونل‌ها زندگي مي كنند.

كفاره‌ي براي گناهان

بهمن از پادشاهان كهن ايران پس از ارتكاب يك گناه بزرگ خود را لايق سلطنت نديد، اما موبدان راي دادند كه او براي كفاره گناه خود مي‌‌تواند يك كار نيك انجام بدهد كه خير آن به عموم برسد. بهمن، هزار قنات در مكان‌‌هاي بي‌آب اطراف فرمانروايي خود احداث كرد كه قنات مهم قصبه گناباد از آن جمله است.

كفاره‌ي براي گناهان

حفاراني با قدهاي بسيار بلند

به خاطر فاصله زياد بين ردپاهايي كه در كف قنات ديده مي‌شوند اين نظريه مطرح شد كه حفاران حداقل ۲۰ سانتي متر بلندتر از انسان‌هاي امروزي بودند. البته به خاطر به خاطر از بين رفتن بعضي از رد پاها، باز كردن چاه‌هاي جديد و يا خطا در اندازه‌گيري نمي‌تواند علتي علمي باشد.

استفاده ابزاري از ديوها

برخي ديگر از افسانه‌ها مي‌گويند پس از احتياج بسيار مردم به آب، شخصي به نام طاهر آب شناس راه كاري براي حل مشكل پيدا كرد. او به ديوها دستور داد مجرايي بكنند و از بالا دست به سمت پايين ‌دست آب را هدايت كنند و قنات از آن‌ جا به وجود آمد.

استفاده ابزاري از ديوها

حقيقت قنات قصبه

تحقيقات نشان مي‌دهد كه قدمت اين مكان به حدود دو هزار و پانصد سال قبل بر مي‌گردد و مصادف است با ورود آريايي‌ها به ايران اما نظريه‌هاي ديگري مبني بر ۷۰۰۰ ساله بودن آن نيز وجود دارد البته براي اثبات آن‌ها تحقيقات بيشتري نياز است. طول اين قنات بيش از سي و سه هزار متر است و ۴۷۰ حلقه چاه درون آن زده شده است. عمق بزرگ‌ترين چاه ۳۰۰ متر است.

حقيقت قنات قصبه

قنات قصبه طولاني‌ترين و قديمي‌ترين قنات جهان است. به محض ورود به آن روشنايي روز محو مي‌شود و تاريكي جاي آن را مي‌گيرد. اين قنات بعد از گذشت تمام اين سال‌ها هنوز هم آب مورد نياز شهر را بدون اين كه كسي توضيحي براي آن داشته باشد تامين مي‌كند.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با جاذبه هاي گردشگري ايران مطلب “ترين” هاي جاذبه‌هاي گردشگري ايران را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۴۹:۴۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

عجيب ترين معبد جهان را بشناسيد

ترسناك‌ترين و خطرناك‌ترين معبد جهان در كشور چين واقع در استان شان شي چين، ۴۰۲ كيلومتري شهر بيجينگ ساخته شده است.
معبد شوان كونگ

كوه “هنگ شان” كه معبد در آن قرار گرفته، از كوه‌هاي معروف و جزو ۵ كوه مقدس چين مي‌باشد و از مناظر زيباي طبيعي برخوردار است. سازه معبد قديمي است و داراي پله‌هاي بسيار شيب‌دار و مجاري باريك است كه به گفته گردشگران گيج كننده و در عين حال شگفت‌انگيز هستند! با مجله دلتا همراه شويد تا بيشتر درباره معبد شوان كونگ بدانيد.

چرا معبد شوان كونگ ترسناك است؟

۱۵۰۰ سال از ساخت اين معبد عجيب و ترسناك مي‌گذرد. گردشگراني كه از اين معبد ديدن كرده‌اند هر لحظه انتظار فرو ريختن اين معبد را ميكشند، زيرا اين معبد طوري ساخته شده كه انگار از كوه آويزان شده است! اما اين معبد به وسيله چوب‌هاي باريكي كه داخل صخره قرار گرفته‌اند، محكم نگه داشته شده است. همچنين داخل معبد مجسمه‌هاي از جنس مس و آهن نيز وجود دارد. تدابيري كه براي ساخت معبد Xuankong انديشيده شده است آن را از بلاياي طبيعي مانند سيل و زلزله در امان نگه داشته است.

چرا معبد شوان كونگ ترسناك است؟

ساختار معبد شوان كونگ چگونه است؟

بهتر است بدانيم كه همه سنگيني و وزن اين معبد هم به عهده اين ستون‌هاي چوبي (چوب بلوط) نيست. شايد در نگاه اول اينگونه به نظر برسد اما در حقيقت، بر روي ديواره‌اي كه معبد بر روي آن ساخته شده است، برآمدگي‌هايي به صورت سكوهاي كوچك سنگي وجود دارد كه اين  سكو‌ها براي محكم نگه داشتن ستون‌هاي چوبي ساخته شده‌اند و اين در حالي است كه  تنها بخشي از سكوها در قسمت بيروني معبد قابل مشاهده است. با همه اين تفاسير معبد Xuankong به دليل معلق بودن و شرايط قرارگيري خاص آن در كشور چين مشهور شده است.

ساختار معبد شوان كونگ چگونه است؟

 داخل معبد شوان كونگ چگونه است؟

داخل معبد متشكل از ستون‌ها ، مجسمه‌ها و راهرو‌هاي تو در تو چوبي است. دو ساختمان به صورت شمالي و جنوبي داخل معبد را تشكيل مي‌دهند. هر دو ساختمان شمالي و جنوبي سه طبقه و داراي سه سالن هستند. در اين سالن‌ها مجسمه‌هاي مربوط به اديان قديمي چين نگه‌داري مي‌شوند. سالن‌ها با پرتوهاي متقاطع چوب بلوط در صخره لنگر انداخته‌اند و به صورت شاخه‌هاي بريده شده در صخره شكاف ايجاد كرده‌اند.

داخل معبد شوان كونگ چگونه است؟

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي با مقاصد گردشگري بيشتر مي‌توانيد “ديوار چين؛ سازه‌اي پر رمز و راز” را مطالعه كنيد.

همچنين بخوانيد:

يانگسي چين؛ شهر كوتوله‌ها

تفريحات ويتنام كه بايد تجربه كنيد

جزيره شيدور؛ جزيره مارو

غار خربس قشم؛ پناهگاهي در برابر دزدان دريايي


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۲۹:۵۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

جاذبه هاي سردشت؛ بهشت آذربايجان

سردشت سرزميني خوش آب‌وهوا با جاذبه‌هاي طبيعي فوق‌العاده در يكي از نقاط مرزي ايران است كه سفر به آن حسابي مي‌تواند حال و هواي شما را تغيير دهد.
جاذبه هاي سردشت

سردشت نام شهرستاني در استان آذربايجان غربي و مرز ميان ايران و عراق است كه محيط بكر، آب‌وهواي خوش و جاذبه‌هاي طبيعي آن، هرساله افراد زيادي را از سراسر ايران راهي اين شهرستان كوچك و زيبا مي‌كند. اگر تا به حال به اين شهرستان زيبا سفر نكرده‌ايد، همراه مجله دلتا باشيد تا شما را با جاذبه هاي سردشت آشنا كنيم.

آبشار شلماش

معرفي ديدني هاي سردشت را با آبشار شلماش آغاز مي‌كنيم؛ معروف‌ترين جاذبه سردشت كه در روزهاي گرم سال، همواره ميزبان هزاران گردشگر از سراسر ايران است. شلماش به معني «تخته سنگ بزرگ» است و براي بازديد از آن بايد راهي جنوب شهرستان سردشت شد.

جاذبه هاي ديدني سردشت آبشار شلماش

چشمه كاني گراوان

يكي ديگر از مكان‌هايي كه توصيه مي‌كنيم در سفر به سردشت از آن بازديد كنيد، چشمه كاني گراوان است. اين جاذبه مشهور در ۱۲ كيلومتري شمال شرق شهرستان سردشت و نزديكي روستاي «ربط» واقع شده و بيشتر با آب سردي كه از دل اين چشمه مي‌جوشد، شناخته مي‌شود.

چشمه كاني گراوان

رودخانه زاب

شايد نتوان «زاب» را به عنوان يك جاذبه ديدني با مكاني مشخص معرفي كرد، ولي بي‌شك بازديد از مناظر حيرت‌انگيزي كه كنار اين رودخانه شكل گرفته‌اند، خاطره‌اي تكرارنشدني را براي شما رقم خواهند زد.

رودخانه زاب

منطقه آلان

در ۱۳ كيلومتري جنوب سردشت، يكي ديگر از سرسبزترين و خوش آب‌وهواترين مناطق اين شهرستان يعني منطقه آلان را مي‌توان پيدا كرد. منطقه آلان كه در حقيقت يكي از زيباترين منطقه‌هاي استان آذربايجان غربي محسوب مي‌شود، ميزبان روستاها، آبشارها و جنگل‌هاي انبوهي است كه بي‌شك هر كسي از ديدن آنها لذت مي‌برد.

منطقه آلان

آبشار رزگه

آبشار رزگه يكي از ديدني هاي سردشت با ۱۱۵۰ متر ارتفاع از سطح درياست كه از بالاي صخره‌هايي بلند به پايين مي‌ريزد. اين آبشار زيبا كه در فصل بهار بسيار پرآب مي‌شود، در حاشيه جاده ارتباطي ميان سردشت و روستاي مرزه قرار گرفته است. آبشار رزگه بيش از ۱۵ متر ارتفاع دارد و اواخر بهار تا اواخر تابستان، بهترين زمان براي تفريح در كنار آن است.

آبشار رزگه

پل قلعه تاسيان (پل قلاتاسيان)

در كنار جاذبه‌هاي طبيعي، سردشت ميزبان آثار تاريخي جذابي نيز هست كه توصيه مي‌كنيم در سفر به آذربايجان غربي حتما از آنها ديدن كنيد. پل قلعه تاسيان كه با نام «پل قلاتاسيان» نيز شناخته مي‌شود، در مسير جاده پيرانشهر به سردشت، در قسمت شمالي رودخانه زاب كوچك و بر سر راه قديمي سيرآباد به مهاباد قرار گرفته و گفته مي‌شود در قرن سيزدهم به دستور شيخ مولانا ساخته شده است؛ از اين رو به آن «پل مولانا» نيز مي‌گويند.

پل قلعه تاسيان

حمام تاريخي سردشت

حمام تاريخي سردشت، يادگار دوران قاجار در اين شهرستان زيباست كه از آن با نام‌هاي ديگري از جمله گرمابه بيستون نيز ياد مي‌كنند. اين حمام به دستور سردار كل عزيز خان مكري، سياستمدار كرد در زمان قاجار ساخته شده و ريشه در فرهنگ غني و تاريخچه كهن شهرستان سردشت دارد.

حمام تاريخي سردشت

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر نوشتار “شهرهاي گمشده زير آب” را بخوانيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۰۶:۵۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

۵ مكان ديدني ازبكستان كه در انتظار شماست

ازبكستان كشوري زيبا در آسياي ميانه است كه داراي ميراث فرهنگي غني و تاريخي طولاني است.
مكان هاي ديدني ازبكستان

شاعر قرن هشتمي ايران، حافظ چند قرن پيش گفته: «اگر آن ترك شيرازي به‌دست آرد دل ما را، به خال هندويش بخشم، سمرقند و بخارا را». اين شعر هم از اهميت اين دو شهر صحبت مي‌كند و هم از عاشق‌پيشه بودن جناب حافظ. ديدن سمرقند، بخارا و خيوه در جاده ابريشم مي‌تواند تنها دليل شما براي سفر به ازبكستان باشد.در مجله دلتا ۵ بنا از مكان هاي ديدني ازبكستان معرفي شده است.

رصدخانه الغ‌بيگ

اولين جايي كه به شما پيشنهاد مي‌كنم در سمرقند ببينيد، رصدخانه اُلُغ‌بيگ است. اين بنا تاريخي توسط ستاره‌شناس بزرگ، الغ‌بيگ امير تيموري ساخته شد. جالب است بدانيد كه مادر الغ‌بيگ، گوهرشاد آغا بود كه مسجد گوهرشاد در مشهد را ساخته‌است و پدرش شاهرخ نيز فرزند تيمور از پادشاهان ايران بود.

مكان هاي ديدني ازبكستان رصدخانه الغ‌بيگ

مسجد بي‌بي‌خانم سمرقند

اين بنا به يادبود بي‌بي‌خانم يا همان سراي ملك خانم همسر تيمور گوركاني و به دستور تيمور در حدود ۶۰۰ سال پيش ساخته شده‌است. مسجد بي‌بي‌خانم يا بي‌بي‌خاتون كه در شرق ميدان ريگستان قرار دارد، در زمان خودش، از بزرگ‌ترين مساجد جهان بوده‌است.

مسجد بي‌بي‌خانم سمرقند

مناره كاليان

پيشنهاد مي‌كنم اولين بنا كه در بخارا مي‌بينيد، مناره كاليان باشد. در مناره يك پلكان مارپيچي آجري وجود دارد كه به دور يك ستون مي‌چرخد. پايه برج داراي رشته‌هاي تزئيني باريكي است كه با آجر ساخته شده‌اند و به صورت مستقيم يا مورب قرار گرفته‌اند. در مناره كتيبه‌هايي را خواهيد ديد كه با لعاب آبي رنگ روي آنها نوشته شده‌است.

مناره كاليان

مدرسه چهار منار

چهار منار كوچك فتوژنيك، در پيچ و خم كوچه‌هايي بين «پوشكين» و «هوجا نورآباد» بيشترين شباهت را به معماري هندي در بين بنا هاي شهر بخارا دارد. اين بنا كه در واقع مدرسه‌اي قديمي است كه در سال ۱۸۰۷ ساخته شده‌است.

مدرسه چهار منار

ميدان امير تيمور

تاريخچه ميداني در مركز تاشكند به نام امير تيمور، فرمانده و بنيانگذار امپراتوري عظيم قرون وسطايي، از اوايل قرن نوزدهم آغاز شد، زماني كه تاشكند مركز فرماندهي نظامي تركستان بود و امپراتوري روسيه را تشكيل مي‌داد. اين بنا به دستور ژنرال م. چرنيايف در سال ۱۸۸۲ تاسيس شد. اين مجسمه تاريخ عجيبي دارد. اولين بار در سال ۱۸۸۲ مجسمه ژنرال كاوفمان در اين ميدان كه آن زمان ميدان كنستانتين نام داشت، قرار گرفت و پس از آن مجسمه استالين و بعد مجسمه كارل ماركس در اين ميدان قرار گرفت.

ميدان امير تيمور

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي با جاذبه‌هاي گردشگري بيشتر “كوله گردي؛ سفري ارزان و ماجراجويانه” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۰۳:۲۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

ديدني هاي بانه؛ بازار مرزي ايران

بانه شهري مرتفع در استان كردستان است كه به دليل قرارگيري در ميان طبيعت بكر كوهستان، ديدني‌هاي بسياري براي طبيعت دوستان دارد.
ديدني هاي بانه

از بانه عموما به‌عنوان يك بازار مرزي ياد مي‌شود كه واردات و صادرات در اين شهر رونق خاصي به آن داده است؛ اما طبيعت بكر اين منطقه نيز زبانزد است. اين شهر جنگل‌هاي طبيعي و بزرگ بلوط دارد. اگر به قصد خريد به اين شهر سفر مي‌كنيد، فراموش نكنيد تا از جاذبه‌هاي طبيعت آن نيز ديدن كنيد. با مجله دلتا همراه باشيد تا با ديدني هاي بانه بيشتر آشنا شويد.

غار شوي

غار شوي كه در ميان طبيعت دوستان و غارنوردان شهرت بالايي دارد، در نزديكي شهر بانه واقع شده است. اين غار در روستايي با همين نام قرار دارد. ارتفاع دهانه ورودي غار حدود يك متر و عرض آن حدود دو متر است كه نسبتا دهانه‌ايي كوچك دارد. پس از ورودي از دهانه غار و گذر از چند متر مسير افقي، پرتگاهي قرار دارد كه در سمت راست آن با شيبي تند و طولاني به شعبه اصلي غار منتهي مي‌شود.

ديدني هاي بانه غار شوي

كوه آربابا

كوه آربابا در استان كردستان با ارتفاع حدود دو هزار متر از نمادهاي زيبايي و حماسي بانه است كه مردم اين شهر از آن براي گذران اوقات فراغت خود استفاده مي‌كنند. داستان‌هاي گوناگوني از علت نام‌گذاري اين طبيعت مطرح است كه هيچ كدام سنديتي ندارد.

كوه آربابا

پارك‌هاي كوهستاني دوكانان و پيرمراد

پارك‌هاي كوهستاني دوكانان و پيرمراد در نزديكي يكديگر روي دامنه كوه آربابا واقع شده‌اند. اين دو پارك كوهستاني مشرف به شهر بانه هستند. هر ساله نمايشگاه صنايع دستي اين منطقه در اين پارك‌هاي كوهستاني برگزار مي‌شود. در گذشته اهالي شهر از پارك پيرمراد به‌عنوان زيارتگاهي استفاده مي‌كردند و هر چهارشنبه به زيارت پيرمراد مي‌رفتند.

درياچه سد بانه

درياچه سد بانه در مسير جاده سقز به بانه قرار دارد كه طبيعت و پوشش گياهي اطراف آن، زيبايي خاصي به اين درياچه بخشيده است.

درياچه سد بانه

روستاي شوي

روستاي شوي از قديمي‌ترين و پرجمعيت‌ترين روستاها و از ديدني هاي بانه محسوب مي‌شود كه در شمال غربي آن واقع شده است. بزرگ‌ترين دشت بانه، دشت شوي نيز در اين روستا قرار دارد. همچنين اين روستا پرآب‌ترين بخش اين ناحيه به شمار مي‌رود. طبيعت بكر، چشمه مركزي شوي، غار شوي و رودخانه نژو از جاذبه‌هاي ديدني اين روستا است.

روستاي شوي

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي با جاذبه‌هاي گردشگري بيشتر “تفريحات درياچه زريوار مريوان” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۰۰:۰۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

يانگسي چين؛ شهر كوتوله‌ها

دانشمندان در حال تلاش براي پي بردن به راز پديده مرموزي هستند كه موجب شده بخش بزرگي از جمعيت يك روستاي چيني كوتوله شوند.
يانگسي چين

دانشمندان در تلاشند تا راز روستا يانگسي چين را دريابند موضوعي كه سالهاست حيرت آنها را برانگيخته است. بوميان يانگسي چين تلاش كرده‌اند از طريق اسطوره‌ها و داستان‌هاي موجود در بين اهالي و روستاهاي همجوار و همچنين سالخوردگان روستا به تفسير اين پديده بپردازند. آنها دهان به دهان نقل مي‌كنند كه اين روستا، منطقه‌اي سالم و شاد بود تا اينكه ده‌ها سال قبل، در يك شب تابستاني همه چيز به هم ريخت و بيماري بدخيمي با حالاتي عجيب و غريب در بين اهالي منتشر شد و همه كودكان ۵ تا ۷ ساله را درگير كرد. اين بيماري موجب شد رشد جسمي آنها متوقف شود. برخي از اين افراد با ناتواني‌هاي مختلفي دست و پنجه نرم مي‌كنند. با مجله دلتا همراه باشيد.

درباره يانگسي

هيات‌هايي از دانشمندان و كارشناسان به منظور بررسي منابع آب، خاك و ديگر محصولات به اين روستا آمدند و بررسي افراد مبتلا نتايج قانع كننده‌اي در اختيار اين دانشمندان قرار داد. اما با اين حال، آنها نتوانستند علت اين بيماري را كه از سال ۱۹۵۱ همچنان نسل به نسل در ميان اهالي اين روستا منتقل مي‌شود، تشخيص دهند تا همچنان راز اين روستاي مرموز سر به مهر و پوشيده بماند.

يانگسي چين درباره يانگسي

به باور روستاييان نيروهاي شر توانستند به محل سكونتشان غلبه كرده و برخي از آنها با نكوهش اين منطقه آن را روستايي نفرين شده مي‌‌دانند. عده‌اي ديگر براين باورند كه مردي به نام “وانگ” با كشتن لاك پشتي سياه و خوردن گوشت آن موجب انتشار اين بيماري شد. آنها لاك پشت را علت واقعي مي‌دانند.

درباره يانگسي

در طول اين سالها، بسياري از اهالي به علت ترس از ابتلا به اين وضعيت عجيب و غريب اين منطقه را ترك كرده‌اند. اما به نظر مي‌رسد كه در زمان حاضر همه چيز در حال بهترشدن است. بسياري از سالمندان اين منطقه قدشان به ۸۰ سانتي متر مي‌رسد اما نسل جديد به طور قابل توجهي تحت تاثير پديده كوتاه قدي قرار نگرفته‌اند.

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي با جاذبه‌هاي گردشگري بيشتر “گردشگري در ارتفاعات شگفت‌آور چين” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۵۶:۴۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

روش هايي براي ست كردن پالتو قرمز

اگر براي اولين بار اين رنگ را براي لباس خود انتخاب كنيد، ما مي‌توانيم به شما نشان دهيم كه چگونه پالتوهاي قرمز را به روشي مناسب بپوشيد و تيپي مناسب داشته باشيد.
ست كردن پالتو قرمز

قرمز رنگ عشق، اشتياق، اعتماد به نفس، فريبنده و در عين حال رنگ خشونت، خشم و خطر و گاهي نماد جرم و گناه است. از آنجايي كه رنگ قرمز جزو رنگ‌هاي گرم محسوب مي‌شود بنابراين براي فصل پاييز بسيار مناسب است. با وجود اينكه تيپ سر تا پا قرمز مي‌تواند جسورانه باشد اما در عين حال به طور غيرقابل باوري زيبا و كاملاً ترند است. اين استايل مي‌تواند نشان دهنده اعتماد به نفس فوق العاده شما باشد. روش هايي براي ست كردن پالتو قرمز را در اين مطلب مجله دلتا ببينيد. با ما همراه باشيد.

روش هايي براي ست كردن پالتو قرمز

قرمز با رنگ هاي خنثي 

يكي از راحت‌ترين راه‌ها براي ست كردن پالتو قرمز ، رنگ‌هاي خنثي مانند مشكي، كرم، سفيد و طوسي است. البته به ياد داشته‌ باشيد هر قرمزي هم با سفيد و سياه جور در نمي‌آيد و اين اشتباه است كه هر قرمزي را با سياه يا سفيد ست كنيد. معمولا قرمزهاي تيره‌تر با مشكي و قرمزهاي روشن با سفيد مناسب هستند. طوسي هم از آن رنگ‌هايي است كه هميشه كنار قرمز زيبا و جذاب به نظر مي‌رسد.

ست كردن پالتو قرمز رنگ خنثي

قرمز با بنفش و صورتي

مي‌توانيد پالتو قرمز را با رنگ‌هاي صورتي يا بنفش ست كنيد. اين تركيب مي‌تواند بسيار تكميل كننده باشد و به راحتي ظاهري به روز و زيبا مي‌سازد. تنها كافيست دامن صورتي پاستيلي را با يك پالتو قرمز ست كنيد.

ست كردن پالتو قرمز رنگ گلبهي

قرمز با جين

شايد دوست داشته باشيد كه استايل هميشگي خود را كمي متفاوت كنيد. در اين صورت مي‌توانيد از جين به همراه يك پالتو قرمز استفاده كنيد. فرقي نمي كند شلوار جين روشن باشد يا تيره.

ست كردن پالتو قرمز جين

پالتو قرمز با چرم

تركيب قرمز و چرم انتخابي عالي براي موقعيت‌هايي است كه مي‌خواهيد روحيات خاص خود را به رخ ديگران بكشيد. در حالي كه مي‌توانيد اين استايل را در طول روز هم داشته باشيد، اما اين استايل به طور خاص براي شب‌ها بسيار عالي است.

بيشتر بدانيد: براي آشنايي بيشتر با مد و زيبايي “رنگ صورتي در استايل روزهاي سرد” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۴۰:۳۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

لباس مجلسي مناسب خانم‎هاي چاق

استفاده از رنگ‌هاي تيره يك نكته بسيار هوشمندانه براي مدل لباس مجلسي خانم هاي چاق است. زيرا رنگ‌هاي تيره اندام را جمع و جورتر نشان مي‌دهند.
لباس مجلسي خانم هاي چاق

تا به حال شده به دنبال يك مدل لباس مجلسي بسيار شيك و زيبا باشيد كه بتوانيد مشكلات اندام خود را با آن پنهان كنيد؟! معمولا افراد چاق به دنبال مدل‌هايي هستند كه بتوانند اندام خود را لاغرتر نشان دهند. پس اگر جز دسته افرادي هستيد كه به دنبال مدل‌هاي جديد و زيباي لباس مجلسي خانم هاي چاق هستيد، اين مطلب مجله دلتا را از دست ندهيد.

لباس مجلسي مناسب خانم ‎هاي چاق

افرادي كه اندام چاقي دارند، فرم بدنشان به دو دسته سيب شكل و گلابي شكل تقسيم مي‌شوند.

فرم اندام سيب: افرادي كه فرم بدن سيب دارند معمولا شانه‌هايي گرد، بالاتنه درشت، سينه‌هاي بزرگ و دور كمر و باسن پهني دارند، در نتيجه مدل لباس‌هاي خمره‌اي براي لباس مجلسي اين افراد مناسب است. علاوه بر اين بهتر است از مدل يقه هفت و يا دكلته بيشتر استفاده كنند. اگر بازوهاي پهني نيز دارند لباس مجلسي آستين‌دار بپوشند و از پوشيدن لباس‌هايي با طرح‌هاي شلوغ و بسيار جذب خودداري كنند. قد دامن مناسب براي اين دسته افراد نيز تا بالاي زانو است. اما اگر به لباس‌هاي مجلسي بلند علاقه داريد، مدل لباس خمره‌اي و كلوش مي‌تواند مناسب باشد زيرا تناسب كامل ميان دو تنه را برقرار مي‌كند.

فرم اندام گلابي: اكثرا شانه‌هايي كم عرض، سينه‌هايي متعادل، كمر و باسن پهن و همچنين ران‌هاي درشت دارند. مدل لباس مجلسي براي افراد چاق با فرم بدن گلابي مي‌تواند مدل فون باشد تا اندامشان يكدست جلوه كند. علاوه بر اين انواع يقه دكلته، يقه مربعي و قايقي نيز مي‌تواند ظاهر اين افراد زيباتر جلوه دهد. يك پيشنهاد براي لباس مجلسي خانم هاي چاق با چنين فرم بدني مي‌تواند لباس‌هايي باشد كه برش‌هاي قرينه در دوخت آن دارد زيرا برش‌ قرينه توجه بيشتري را جذب ميكند و اندام را نيز زيباتر نشان مي‌دهد.

نكات مهم لباس مجلسي خانم هاي چاق

 • استفاده از رنگ‌هاي تيره يك نكته بسيار هوشمندانه براي مدل لباس مجلسي خانم هاي چاق است. زيرا رنگ‌هاي تيره اندام را جمع و جورتر نشان مي‌دهند.
 • اگر پايين تنه چاقي داريد و مي‌خواهيد كمتر به چشم بيايد خط كمر خود را بالا از حد معمول بگيريد تا كمر باريك‌تر به نظر برسد.
 • اگر بالاتنه درشتي داريد و به دنبال يك لباس مجلسي مناسب هستيد، از مدل يقه هفت بيشتر استفاده كنيد.
 • مدل دكلته براي افرادي كه فرم اندام سيب دارند، مي‌تواند گزينه مناسبي باشد زيرا بالاتنه را كوچكتر جلوه مي‌دهد.
 • اگر پيراهن‌تان كوتاه است و ساق پاي درشتي داريد، از كفش‌هاي پاشنه‌دار لژدار استفاده كنيد تا پاها را كشيده‌تر و لاغرتر جلوه دهد.
 • هرچه پارچه بافت لطيف و نازك‌تري داشته باشد، اندام را لاغرتر نشان مي‌دهد.
 • پيراهن مجلسي يقه گرد با آستين‌هاي سه ربع و يا يقه قايقي باز با آستين مي‌تواند يك ست مناسب براي خانم هاي چاق باشد.

لباس مجلسي خانم هاي چاق آستين سه ربع

 • استفاده از دو طرح پارچه با رنگ‌هاي متضاد و ايجاد يك خط فرضي براي پايين تنه نيز مي‌تواند اندام را لاغرتر نشان دهد.
 • پارچه پليسه نيز كه اين روزها بسيار مد شده است براي افراد چاق بسيار مناسب است.

لباس مجلسي خانم هاي چاق دامن پليسه

بيشتر بدانيد: براي آشنايي بيشتر با مد و زيبايي “ويژگي لباس شب مشكي؛ مناسب عروس” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۳۲:۱۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

انواع كت چرم مردانه

ظاهر خود را ساده نگه داشته و اين كت چم مردانه را به همراه شلوارهاي ساده و يك بافت يا تي‌شرت با رنگ روشن بپوشيد.
كت چرم مردانه

كت چرم يكي از انواع لباس مردانه است كه هم كلاسيك است و هم كژوآل! اين مدل لباس پاييزه در اوايل دهه ۱۹۰۰ ميلادي مورد توجه آقايان قرار گرفت. ابتدا كت‌هاي چرم قهوه‌اي توسط نيروهاي مسلح آلمان نازي در جريان جنگ جهاني اول مورد استفاده قرار گفت و به مرور به عنوان يك پوشاك پاييزه و زمستانه محبوب ميان افراد محبوب شد. انواع كت چرم مردانه عنوان اين مطلب مجله دلتا است كه در ادامه به آن اشاره خواهيم كرد، با ما همراه باشيد.

جنس كت چرم 

 • چرم گاوي: يكي از محبوب‌ترين جنس‌هاي كت چرمي، پوست گاو است. اين مدل دوام بسيار بالايي دارد. وقتي به آن دست مي‌زنيد، حس مي‌كنيد كه كمي سفت و سخت است. با گذشت زمان كمي نرمتر خواهد شد، يعني هرچقدر كه بيشتر كت را بپوشيد، سختي خود را از دست مي‌دهد.

كت چرم مردانه چرم گاو

 • ساير چرم‌ها: در حال حاضر، چرم پوست بره، حتي از پوست گاو هم محبوب‌تر و بهترين كت چرمي در بازار است. اين كت‌ها بسيار نرم و انعطافپذير هستند، اما متاسفانه ماندگاري آنها نيز به همان اندازه كمتر است.
 • چرم جير: چرم جير نما يا همان Suede، يك مدل چرم كركي و نرم است. كت‌هاي چرمي از جنس چرم جير بسيار نرم و لطيف هستند، اما متاسفانه ميزان مقاومت و ماندگاري آن‌ها در برابر آب بسيار كم است.

كت چرم مردانه جير

انواع كت چرم مردانه

كت چرم موتور سواران:  بر اساس مدل اصلي و كلاسيك كت چرم يعني مدل Perfecto طراحي شده است و در حال حاضر، محبوب‌ترين مدل كت چرم است. زيپ اين مدل كت در يك سمت بدن بسته مي‌شود، يعني يك لايه كت روي يك لايه ديگر قرار مي‌گيرد. به اين ترتيب، هواي سرد از هيچ طريقي نمي‌تواند به درون كت نفوذ كند.

كت چرم مردانه خلباني: از نظر قوانين مد اين كت‌ها يكي از كاربردي‌ترين لباس‌هاي مردانه براي استفاده روزمره است.

كت چرم مردانه ورزشي:  افرادي كه سرشانه‌هاي پهن و بزرگ دارند و كساني كه به دنبال چرم ضخيم‌تر هستند انتخابي عالي است. اين ژاكت ظاهري ساده و شيك دارد بنابراين با شلوارهاي جين و تي‌شرت‌هاي ساده ست مي‌شود.

كت چرم مردانه كلاسيك: براي تعادل گرما طراحي شده بنابراين براي خنك ماندن از پوشيدن لايه‌هاي اضافي خودداري كنيد. ظاهر خود را ساده نگه داشته و اين ژاكت را به همراه شلوارهاي ساده و يك بافت يا تي‌شرت با رنگ روشن بپوشيد.

بيشتر بدانيد: براي آشنايي بيشتر با مد و زيبايي “۷ مدل پيراهن مردانه؛ مناسب همه استايل ها” را مطالعه كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۳۰:۰۳ توسط:مجله دلتا موضوع: